• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako obraditi tvrdo tlo?

R

Ratarko

Guest
Ivan_MF kaže:
Evo ja sam nešto danas orao, budem vam poslikao da vidite kakav je to užas od zemlje, trgaju se komadi ko lopta i veći, a vlage ima, ukratko ... užas :?

Kada sam slao slike onoga novoga Masseya 8470 prije neki dan kidali su se komadi zemlje teži od 100 kg pri oranju !
 
I

Ivan_MF

Guest
Vi Slavonci ste na to "naučeni", a nama Podravcima je takva zemlja nezamisliva, kod nas je sve bjelica,a to što smo dobili u zakup je teška crnica i to još neodržavana.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Da Ivane!!!! Treba još nekoliko godina dobre obrade da se zemlja stavi u red. Na tvojoj parceli bar nema kamenja!!!
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Ivan_MF kaže:
Evo ja sam nešto danas orao, budem vam poslikao da vidite kakav je to užas od zemlje, trgaju se komadi ko lopta i veći, a vlage ima, ukratko ... užas :?

Kada sam slao slike onoga novoga Masseya 8470 prije neki dan kidali su se komadi zemlje teži od 100 kg pri oranju !

@Ratarko: Cesto se priupitam kolike vi imate gubitke pri radu na takvoj teskoj zemlji. Koliko se tu gorive uzalud spali, koliko se traktor brze kida, koliko krace vam prikljucci traju... Zivi uzas.

Vjerovatno bih i ja radio takvu zemlju da moram, no tesko mi ovo gledati. Jos kad Ivan posalje slike... svaka vam cast!
 
I

Ivan_MF

Guest
Ima!! Ali samo na jednom djelu! Ja sam nešt čul da su na one parcele di su tvoje stavljali namjerno kamenje zbog lakše obrade te tvrde zemlje!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moguće!!!! Si čuo onog čovjeka, moja parcela je od najgorih najgora! Al dok sam je okruživao (da dam do znanja PG-u da je parcela zauzeta) nije išlo tako loše..... :?
 
I

Ivan_MF

Guest
Tam gdi smo započeli (dok si ti bil) išlo je jako teško jel je tu bil povratek, dok sam prešel par krugova sad ide puno lakše. Tam je bilo jaaaako zagaženo.
 
I

Ivan_MF

Guest
Ne ... pa nisam pooral ni 2 hektara! Mislim da pe i s običnima prvi put. Onaj kut di smo počeli je jako gadan, prema dolje je malo lakše.
 
I

Ivan_MF

Guest
Dojdi sa svojima pa probaj. :lol: ;)

Kad ti krećeš s oranjem ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Možda dođem! A ja mislim krenut oko 26.8.!!! Jedan dan orem, drugi dan sijem i tak sve dok ne posijem!!!!!!!!!!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ne sve, koliko stignem jedan dan, drugi dan to posijem!! nemrem ja one table 1/3 poorat jedan dan! Kaj ti je!!!
 
I

Ivan_MF

Guest
Ak dođeš i ti(Marko) s novim plugom pomoći možda bude gotovo u jednom danu! :lol:

Samo bude teško zetoru s četer brazde :lol:
 
M

marko_18

Guest
je ono je preteška zemlja za 4 brazde to ja samo tu u lescarama i zaklari orem s 4 brazde a tam idem sa tri brazde.... :D :D :D :D
 
I

Ivan_MF

Guest
Ma bude mu išlo s tri!! Malo je raspuvan ali pe :lol:

laku noć
 

Najnoviji postovi

Na vrh