• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako obraditi tvrdo tlo?

R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ajd Ratarko, dođi ti to nama napravit, uzorat i pripremit. Mi ćemo ti to "platit"... ;) još dobiš jest i pit koliko očeš...
Å ta veliš na to???

Ma ja sam ti lijenčina , ne volim ja posao pa i ako je masno plaćen , ozbiljno .
Taj moj stav - lijenčarenje - vuće korijene upravo iz ovoga što je u šali branko napomenuo , dogodilo se puno puta ...odradim posao - ne budem plaćen ... ma dosadilo mi je više da me ljudi prave budalom , bolje ostanem kući .
 
I

Ivan_MF

Guest
Samo ti dođi ... ako ništa drugo budeš se dobro najeo :mrgreen: :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja ti janjca spečem na međi!!!!
A Ivan_MF, on je škrt ( pravi podravac, novigradec), od njega se nemreš zapomoć ni čaše vode. Ja mu kombajniram pa sam se uvjerio!!! :? :scratch :oops:
 
I

Ivan_MF

Guest
Ja ak ne platim odmah platim za godinu dana ... :lol: Za razliku od nekih koji nikad ne plate ( a ima ih ... :mrgreen: ) :p ... a vodu ti ne piješ :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Evo odoh ovog trena nešto pokvariti na traktoru da ne dođem u napast i dođem vam preorati tu pjeskulju :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bojiš se ti te pjeskulje!!! Znam ja, ne moraš sad tu "farbati" :roll: . Možeš ti tu pisat bajke, dođi pa me uvjeri dal je to pjeskulja ili nije!!!!! :lol:
 
I

Ivan_MF

Guest
Možda bi i došao ... ali mu je daleko ... oko 200km .. :lol:

Najbolje da pozovemo našeg sumještanina s MF 5455 i trobraznim prekretačom 16 cola ... On tu parcelu riješi do podneva :lol:
 
M

mrgo

Guest
Mozda bi bilo dobro da se tlo namoci prije oranja ,recimo uzmes cisternu i pospricas sa vodom pa onda ides orat :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan_MF kaže:
Možda bi i došao ... ali mu je daleko ... oko 200km .. :lol:

Najbolje da pozovemo našeg sumještanina s MF 5455 i trobraznim prekretačom 16 cola ... On tu parcelu riješi do podneva :lol:
El to Tikvić, misiš na njegovog MF?? Ja njega sa TD 75 zaorem skupa s tim plugima ;) još bi mu i kapa "frknula" s glave. Taj MF nema ni 3t!!!!! :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mrgo kaže:
Mozda bi bilo dobro da se tlo namoci prije oranja ,recimo uzmes cisternu i pospricas sa vodom pa onda ides orat :scratch
Ova parcela sa slike je suha jer je bjela zemlja, al je teška za obradu jer je livada (ljulj star oko 4g.), ima pucine duboke do 80cm. A da vidiš ovu moju parcelu u najvećoj suši, brazde su blatne i masne (kao glina). Gornji sloj 5cm je suh, a dolje mokro!!!! :!:
 
I

Ivan_MF

Guest
Tak je i kod mene ... a dok padne kiše zemlja ju ne popije nego ostane gore i nemreš uopće orat :!:

Nebi vjeroval njegov MF je od mojeg lakši 200 kg!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
[attachment=0:bb98d]gadna zemlja.jpg[/attachment:bb98d]
Pogledaj Ratarko, jarak nije "čist" nadrocaš se ko budala na toj parceli. A rotodrljača u tim "santama" nemože ništa, za tu parcelu treba rototiler ili nešt... :oops:
 
I

Ivan_MF

Guest
Mogle bi i rotodrljače tu nešt ali mora biti mokro ... dok smi mi probali bilo je jako suho!!!
 
R

Ratarko

Guest
Ako je tako ekstremno tvrda zemlja ne preporučujem za prvi prohod ići sa strojem koji se pogoni preko kardana traktora ( rotodrljača ili rototiller ) nego bi bilo dobro uzeti recimo multitiller i sa njime ići u prvo razbijanje tvrdih busa . ÄŒim on prođe onda bi trebalo ići sa rotoillerom i prirediti za sjetvu . Imaš ovdje sliku stroja ...

Obrisan neispravan link.
 
M

mrgo

Guest
Hm...ipak je bit svega da tlo mora biti mokro za te vase pothvate ;)dakle...pricekati dok kisa padne pa onda na traktor :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh