• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako obraditi tvrdo tlo?

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Decki ako niste znali uljana repica ima strasno dubok korijen i ona bi mogla pomoci u razrahljivanju te tvrde zemlje.Moj savjet da odmah po zavrsetku oranjakrenete u obradu jer ako crnica zasusi pozrdavite se sa ikakvom daljnjom obradom i sjetvom.Mozda onaj prijedlog sa podrivanjem da ides prije sa tim.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Å ta pem sad "mučit" samo zemlju i traktora s podrivačem, dobio sam je na jednogodišnji zakup. Stignem ja to napravit i poslje repice! 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan_MF kaže:
Ak dođeš i ti(Marko) s novim plugom pomoći možda bude gotovo u jednom danu! :lol:

Samo bude teško zetoru s četer brazde :lol:
Zašto nisi Jage poorao???? Baš sam neki dan tam kombajniro ljulj, možda si me vidio, išao sam sa 4065. Kaj tam ne bude repica?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan MF
Bude puno za kombajnirat :) ?? Koliko hektara (sveukupno repice)???????
 
I

Ivan_MF

Guest
Nebude puno , oko 16 - 17 ha ... Nebudem cijele Jage stavil pod repicu , samo negdi oko 5 jutara
 
M

marko_18

Guest
[attachment=1:fdd7c]SSM14370.JPG[/attachment:fdd7c]

Evo vam gadne zemlje u bereku.... :D :D :D :D :D

[attachment=0:fdd7c]SSM14371.JPG[/attachment:fdd7c]

i kaj velite na to????
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovu parcelu sa slike sam probao orat, sat vremena mi je trebalo da odem gore i dolje. S 3 brazde 16" išo sam jedva 5 km/h. Na plugu su se daske vijale, a i bile su vruće da ih nemožeš dotaknut.
A iza mene bi samo drobilica za kamen nešto napravila!!!!!!!!! :oops:
 
R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ovu parcelu sa slike sam probao orat, sat vremena mi je trebalo da odem gore i dolje. S 3 brazde 16" išo sam jedva 5 km/h. Na plugu su se daske vijale, a i bile su vruće da ih nemožeš dotaknut.
A iza mene bi samo drbilica za kamen nešto napravila!!!!!!!!! :oops:

Dobro došao u moju svakodnevicu .
Kada orem 6 km/h sa svoje 4 brazde , 240 KS i 11 tona onda sam jako sretan !
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Pa to se nešt mora rješit s tom zemljom, pa to je za poludit. Moj DF 4 brazde vuče na bjelici ili ilovači.
Na tu bi parcelu trebalo idućih par godina trebalo sijati repicu i zaorivati, slamu obavezno zaorivati, i svake godine s podrivačem preć!!!
 
I

Ivan_MF

Guest
Svaka čast onom ko ju bude radil... Tu bi trebalo dati Ratarku raditi. :D ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Možda ju ja zmučim. Ovisi koliko stignem svoje napraviti, a i ako me branje kukuruza ne ulovi :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Ivan_MF kaže:
Svaka čast onom ko ju bude radil... Tu bi trebalo dati Ratarku raditi. :D ;)

To bi ja na žmireć napravio , na leru , to je za mene pjeskulja ;) :lol: :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nisam, još nije stigo umjetnjak!!!
To će bit preko noći posijano. Dok se hapim orati s Dajcom, TD 75 s rotodrljačom 3m odma za njim...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Ivan_MF kaže:
Svaka čast onom ko ju bude radil... Tu bi trebalo dati Ratarku raditi. :D ;)

To bi ja na žmireć napravio , na leru , to je za mene pjeskulja ;) :lol: :blackeye
Ajd Ratarko, dođi ti to nama napravit, uzorat i pripremit. Mi ćemo ti to "platit"... ;) još dobiš jest i pit koliko očeš...
Å ta veliš na to???
 
B

branko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ratarko kaže:
[quote="Ivan_MF":bf67a]Svaka čast onom ko ju bude radil... Tu bi trebalo dati Ratarku raditi. :D ;)

To bi ja na žmireć napravio , na leru , to je za mene pjeskulja ;) :lol: :blackeye
Ajd Ratarko, dođi ti to nama napravit, uzorat i pripremit. Mi ćemo ti to "platit"... ;) još dobiš jest i pit koliko očeš...
Å ta veliš na to???[/quote:bf67a]


da se mene pita ja bi ipak to obecanje triput izvagal, jer ipak su novigraci u pitanju :lol: :lol: :lol: da pojasnim za ostale korisnike foruma škoti su nastali kad su novigraci deportirali svoje previse rastrosne sumjestane. (NHF ivan)
 
Na vrh