• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Ja ti delam mjesavinu s husqvarna xp uljem. Nikakva mudrost, na 5l ide 2deci. Kupus ulje s dozatorom. Sibnes ulje u karnistar i natočiš benzin. Ne treba bit ni precizan previse, nije 2t stroj nekaj izbirljiv. Ja godišnje potrošim 50l mješavine, koristim je i u trimerima i motorkama (imam 4 trimera i 5 motori, i stihl i husqvarna i nove i stare). Nikad ne izlijevam gorivo niti vodim previše brige preko zime. Samo u proljeće dotočim i radi dalje. Nikad nisam imal problema nikakvih. Redovni servisi su druga prica,ako nesto dotraje to se mijenja s originalnom kod mene.
U ne treba previše razbijati glavu oko toga.
Lp
Znači s tim XP uljem treba raditi 4% mješavinu a ne 2% kao sa stihlovim crvenim??? Mislim da su meni rekli kad sam ga kupio da se radi isto 2%. Samo ne znam jesam kupio XP ili neko drugo. Sad nisam doma ali provjerim za vikend.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Krivo sam napisao u žurbi... Ide 2% odnosno 1deci na 5 litara. Htel sam napisati 2 posto i onda pisao u litrama i decima i ostalo krivo u postu.
Moja isprika!
Lp
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Danas probao upaliti svoju Stihl 056. Natočio novo gorivo, stavio novu svječicu ali ništa. Iskru ima i kad špricnem direktno goriva u cilindar ili fergazer sekundu dvije radi i ugasi se. Po tome zaključujem da ne dobiva gorivo i da će trebati rastaviti fergazer.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Bilo bi dobro da ga odneseš nekome tko ima ultrazvučnu kadu da ga dobro očisti. Sigurno će trebati i nove membrane. Treba sigurno zamijeniti i filter u rezervoaru.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Mislim da će cijela pila u servis pa neka naprave.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jučer se u Kanadi održaval skup najboljih šumskih radika, drvosječa , točnije u Ottawi.
Po njihovom najbolje pile su.

The best chainsaws in the world.
👇
1. Husqvarna [madeinsweden]

2. Oleo mac[madeinitaly]

3.Echo[madeinjapan]

4. Sthil [madeingermany]

5.Poulan[madeinsweden]

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Ako su obje koristile isto pogonsko gorivo onda bi ja rekel, da oprostite, ali Kinez je ufatil Šveđana i tu su negde. Ima tu možda i do tehnike piljenja ali u nju se ne razumijem pa nebi o tome.
Ja bi sebi kupil od ove dvije jednu nanđarastu
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
ne znam ali ja takve usporedbe uopće ne gledam jer tu je toliko faktora koji utječu na brzinu rezanja da je sama pila (po mom mišljenju) skoro pa sporedna stvar. Bitniju ulogu igraju rezna oprema, sastav drva, sjekač...nego sama motorna pila, ali ok, svakom svoje.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
Gledal sam nedavno kak radi ta MS661. Čovjek je rušil hrastovu tehniku a ja sam izvlačil. Za par sati je porušil i pripremil 20 m3. Pila je strašna. Radi za gazdu koji radi usuge za HŠ i pila je svaki dan u pogonu. Kad se sjetim da je pred koju godinu bila oko 7000 kn…
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
pred koju godinu bila 7000 a sad 10500, cca 10 radnih dana tad i sad
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
Po tome je recimo ista cijena, al siguran sam da trgovci i proizvođači trenutno imaju bolju maržu nego prije…
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,378
Gledal sam nedavno kak radi ta MS661. Čovjek je rušil hrastovu tehniku a ja sam izvlačil. Za par sati je porušil i pripremil 20 m3. Pila je strašna. Radi za gazdu koji radi usuge za HŠ i pila je svaki dan u pogonu. Kad se sjetim da je pred koju godinu bila oko 7000 kn…
Slažem se da su to napredne pile, a u dobrim rukama su im mogućnosti velike.
Usporedbe ja sam juče sa svojom H61 za 1,5h porušil 24 hrasta i spremio tehniku. Po doznaci ima oko 35 kubika. Doduše malo je tanja roba samo rušenje I komplet trupac ide, odvojim tanje od 23 cm ovrška. Do 17 časova sve riješeno da može danas kamion preuzeti.
Smatram ovo velikom učinkom iako je pila stara 30 i kusur god, te radi besprekorno svakodnevno i godišnje ozbiljnu količinu isječe.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ponekad, pojedinci kod mene ne mogu se načuditi tak većim pilama šta mogu napraviti, meni je to zanimljivo a pogotovo kod onih koji ne razumiju tehniku obaranja i/ili rezanja. Moja 592xp je mislim jedna od rijetkih te klase, moslim da imaju 3-4 064 stihl i 066/ms660 u selu, sve te stihl su kod ljudi koji su ih povoljno kupili i ne rade puno i onda kad vide mene sa 592 blenu k'o telad. a činjenica je da ms661 i 592xp su pile podjednake snage i podjednakih mogućnosti, na operateru kako će tu snagu iskoristiti i većina posla i pokazatelja kakva je neka pila ipak na rukovatelju istom. Znam lika koji je obarao hrastove od 190 i više cm debljine sa ms 460 i vodilicom 50 cm i svaki je panj besprijekorno obrađen, svako stablo besprijekorno oboreno dok isto tako znam za lika koji ima, odnosno imao je 390xp, obarao stablo cca45 cm i uhvati mu vodilicu, skine pilu sa vodilice i stavi ju pored panja, nekak ga je oborio i stablo pane i skrši pilu do temelja. Svodi se na to da je bitno da je pila ispravna i u dobrim rukama.
 
Na vrh