• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja se neću više ponavljati, ali uspoređivat štil i husqvarnu nema smisla, jer to je ko da uspoređivaš golfa jedan i novog maybaha sa v12 motorom.
Husqvarna je tolko naprednija da tu nema govora, al u svemu i svačemu, pogotovo ove nove 592, u toj klasi bolje nema na svijetu i nebude je još dugo.Ko se imalo kuži nek pogleda pod kojim kutem je klip na haskiju a pod kojim na štilu,to je nedostižni san štila, a bogme i ostalim proizvođačima. Ali kad malo bolje sve pogledaš o štilu piše profi za obrezivanje voćki najviše 🤭granje do 13cm,najviše je takvih, kresati vrhove, najbolje su za voćnjak i okućnicu. Onaj ko se bavi ozbiljnim poslom nema štil. 🤭haski je nambmr van. O dizajnu da ne pričam.
Tu se sve vidi.
👇
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,975
Ja se neću više ponavljati, ali uspoređivat štil i husqvarnu nema smisla, jer to je ko da uspoređivaš golfa jedan i novog maybaha sa v12 motorom.
Husqvarna je tolko naprednija da tu nema govora, 👇
Ja isto mislim da se to ne može uspoređivati taj golf 1 i mOJAbaka! :hahah:
Golf si mogao popraviti na vrh Velebita, a sa ovim sranjem što si spomenuo ne možeš se spustiti niz Velebit, ak ne radi motor - jedino poprijeko!🤭:hahah:
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
Ja se neću više ponavljati, ali uspoređivat štil i husqvarnu nema smisla, jer to je ko da uspoređivaš golfa jedan i novog maybaha sa v12 motorom.
Husqvarna je tolko naprednija da tu nema govora, al u svemu i svačemu, pogotovo ove nove 592, u toj klasi bolje nema na svijetu i nebude je još dugo.Ko se imalo kuži nek pogleda pod kojim kutem je klip na haskiju a pod kojim na štilu,to je nedostižni san štila, a bogme i ostalim proizvođačima. Ali kad malo bolje sve pogledaš o štilu piše profi za obrezivanje voćki najviše 🤭granje do 13cm,najviše je takvih, kresati vrhove, najbolje su za voćnjak i okućnicu. Onaj ko se bavi ozbiljnim poslom nema štil. 🤭haski je nambmr van. O dizajnu da ne pričam.
Tu se sve vidi.
👇
A kaj uopće napisat o ovom . Čitao sam par dana na nekom američkom forumu o ms 400c i o ms 500i . Uglavnom ih hvale ????
Ja se neću više ponavljati, ali uspoređivat štil i husqvarnu nema smisla, jer to je ko da uspoređivaš golfa jedan i novog maybaha sa v12 motorom.
Husqvarna je tolko naprednija da tu nema govora, al u svemu i svačemu, pogotovo ove nove 592, u toj klasi bolje nema na svijetu i nebude je još dugo.Ko se imalo kuži nek pogleda pod kojim kutem je klip na haskiju a pod kojim na štilu,to je nedostižni san štila, a bogme i ostalim proizvođačima. Ali kad malo bolje sve pogledaš o štilu piše profi za obrezivanje voćki najviše 🤭granje do 13cm,najviše je takvih, kresati vrhove, najbolje su za voćnjak i okućnicu. Onaj ko se bavi ozbiljnim poslom nema štil. 🤭haski je nambmr van. O dizajnu da ne pričam.
Tu se sve vidi.
👇
A kaj reći STIHL nema prvu pilu sa klipom od magnezija, nema prvu pilu sa ubrizgavanjem, a i pogledaj si malo omjere snage i težine kaj je podosta bitno za alat koji nosim na ruka i držim. Novi modeli su u pravilu svi brži od Husqvarne ,ali to nije ni bitno kad bude obrnuto onda vjerovatno bude. Od kud tebi podatak da je za obrezivanje vočki do 13 cm neznaš ni ti,ali ako TI tako kažeš onda valjda je. Uglavnom o švedskoj tehniki sam dosta videl kad su na MAN ove kamione počeli ugrađivat mjenjače od Scanie gov*o od mjenjača totalno stalno nekak ne valja ima toga još,ali neda mi se. Iskreno jedino zašto bi kupil Husqvarnu je cijena ,sve ostalo mi je na strani Stihla uspoređivali smo ih na sajmu i baš ništa posebno nisu. Uživaj u pogledu ms 261 c , ms 400c, i ms 660 ima još toga hrpa od Stila ali bilo bi previše slika.
 

Prilozi

  • DSC_1981.JPG
    DSC_1981.JPG
    65.1 KB · Pregleda: 26
  • DSC_1982.JPG
    DSC_1982.JPG
    55.7 KB · Pregleda: 25

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Uživaj u pogledu ms 261 c , ms 400c, i ms 660 ima još toga hrpa od Stila ali bilo bi previše slika.
Da ga h...š, Husqvarne su na oko ljepše (ne velim da su i bolje) ;)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
Ja sam imao prilike raditi sa Husqvarnom i sa Stihlom. Svaka od njih ima svojih prednosti i nedostataka. Opet ponavljam sve je samo stvar navike, ja osobno ako moram posao ću jednako kvalitetno obaviti sa obje pile, vjerujem da isto tako ovdje većina forumaša. O ukusima se ne raspravlja, pa nema potrebe govoriti o samom dizajnu. Uglavnom reći da Stihl motorne pile nisu kvalitetan proizvod može samo onaj koji nikad nije s njima radio, isto tako za Husqvarnu, nije dosta samo natočiti Aspen, upaliti pilu i sad reći to je to, najbolja, samo iz razloga jer sam ju baš ja kupio. Naravno da svatko svoga konja hvali, ali dizati u nebesa određeni proizvod stvarno nema potrebe.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
Da ga h...š, Husqvarne su na oko ljepše (ne velim da su i bolje) ;)
Pa o tome smo pričali isto na sajmu jer i prijatelj radi godinama sa Stihlom i došli smo do sličnog zaključka malo ta narančasto bijela kombinacija djeluje prekričavo, ali to je tradicija koja je u ovom slučaju teret, a i poklopci motora su nekak prejednostavni . uglavnom Husqvarna mi je definitivno oku zanimljivija (da ne velim lijepša).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
To je isto kao što se uspoređuju Mercedes i BMW i vode beskonačne rasprave koja je marka bolja. Koliko ljudi toliko čudi. Budući da sam ljubitelj motornih pila imam i Stihlovke i Husqvarne. Znam sa kojima mi je ljepše raditi, ali to je samo moj osobni dojam. Nikada mi nije palo na pamet da velim da je od njih jedna marka bolja i o tome još pisati na forumu, osim iz zajebancije kad vidim da je netko stvarno pretjerao i prešao mjeru. I jedne i druge rade dobro posao za koji su namijenjene i samo im treba muž koji bude sa njima radio, a ne o njima pisao pjesme i bajke. :ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,975
Da sad kupujem, kupio bih "S" jer su dijelovi i popravak malo skuplji kod "H"!
Zapravo bih kupio neku od 499,999 kuna pa dok dura, a onda druga nova! 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Pa o tome smo pričali isto na sajmu jer i prijatelj radi godinama sa Stihlom i došli smo do sličnog zaključka malo ta narančasto bijela kombinacija djeluje prekričavo, ali to je tradicija koja je u ovom slučaju teret, a i poklopci motora su nekak prejednostavni . uglavnom Husqvarna mi je definitivno oku zanimljivija (da ne velim lijepša).
Boje više-manje, tradicionalne.
Nego sam oblik pogonskog dijela pile je (meni) nekakav, na izgled, nezgrapan. Pogotovo mi je "ružna" 500i. Visok motor, a mala zadnja ručka.
Rekoh, nisam fan Stihla radi dizajna i cijene, no ne sporim u kvalitetu.
Trenutno su mi H serije 500 (550,.. 60,... 72) dizajnom najljepši strojevi na tržištu.
 

Marko Marić

Član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
37
Trenutno su mi H serije 500 (550,.. 60,... 72) dizajnom najljepši strojevi na tržištu.
I meni, pogotovo kad sam vidio mislim 560 koja je prva (po meni) izašla s onim sivim rubom ispod poklopca motora i prednjim kučištem još tamnijim ispod auspuha i nagnutim motorom unazad (manja silueta), poslije su sve nove verzije išle u taj redizajn, ove godine sam ju tek nabavio!
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
A meni je od Stihla ms500i opet jedna od naj...privlačnijih što se dizajna tiče (još uvijek se odupirem porivu da ju probam uzeti u ruke kad sam u trgovini :D ) možda zato što je drugačija od drugih koje su skoro sve na isti kalup i to već nekoliko generacija, ali da budem iskren ni stare serije Husqy mi nisu bile neke ljepotice, sve nešto puno ćoškova, što bi moj strikan rekao "K'o da su ih sjekirom pravili", Jonsered mi je bio puno ljepši.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Like za Jonsered. :ppozdrav: Naravno, zato kaj ga imam, a ne zato kaj je najljepši. 🤭 ;)

No, konačno smo se vrnuli na izreku bivšeg forumaša: "Lice picu prodaje."
Kvaliteta među poznatim brendovima je ujednačena, neovisno o čemu se dela (auti, strojevi za obradu itd pa tak i motorne pile).

Kolegi koji ne prizna niš osim Huske to baš ne bu drago i naravno ne bu priznal da je tak, ali svatko ima pravo na svoje mišljenje. Nije ga lijepo nametati drugima, ali kroz šalu, bez pretjerivanja, uvijek može.
 

Najnoviji postovi

Na vrh