• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Da možda stihl i ovo proizvodi ta huskvarnu 🤔 . Nisam to videl ni na jednoj štilovki View attachment 54468
Dali je to grijanje ručki :)?

Imamo Stihl 044 koji ima grijanje ručki, isto tako znam za jednu 038 koja ima grijanje ! A to su pile stare cca 25 i 40 godina :)!
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,476
Je,grijanje na struju. Kolega je imal partnericu ali sa grijanjem prek ispušnih plinova. Obje su došle iz švedske
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Proljetos sam kupio Echo 501sx. Isti model sam gledao u servisu sa oznakama 501sxh, odnosno grijanim ruckama, ali soma kuna skuplju

Tako da, proizvode se, al mislim da je mali interes uvoziti ih
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Pusti selo neka priča, nemreš te dve marke pariti po ničemu. Ali po ničemu, osim kaj obe dve marke delaju pile. Taj koji ti je rekel to ljubomoran je da to nisu istine.
Pa dobro znaju svi da stihl bolji, ali da je ljubomoran na stihl?:unsure: To još nisam čul da je neko ljubomoran na marku motornih pila i strojeva, ko je ljubomoran na tak nekaj, s njim stvarno nekaj ne štima.
To je u ovlaštenom i prodajnom centru za husqvarnu i za stihl i ne vuku bolje na niti jednu marku, nemaju razloga...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ajde veseli se samo i živi u zabludi, štil je profi za vočke. 😉👍Nema do Husqvarne.
Štil živi od stare slave, priznal ili ne ali to ti je prava istina. Al tebi za doma je bilo kaj dobro.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
Iz prakse, ja nisam taj koji bu nekaj pisal a nisam to delal. 😉Ak nemaš iskustva sa rukama badava ti internet i sve.
To kaj srušiš dvije bukve godišnje ti baš i nije neko iskustvo,da godinama radiš s obje pile ko neki forumaši ovdje onda bi tvoj komentar imao neku težinu ;)
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Zanimljiv video, pogotovo dio od 9:10min (zanemarimo dio da je test aku pile). Pokazuje ono što se meni kod husqvarni zna često dogoditi i zašto više volim raditi sa stihl alatima, oni su po pitanju paljenja daleko daleko bolji, mada pojedinci tvrde drugačije.
Zanimljivu stvar sam čuo kod jednog ovlaštenog servisa za husqvarnu i stihl, a to je da dosta dijelova stihl radi za husqvarnu, recimo karburatore za husqvarnu proizvodi stihl pod firmom zama ili walbro. Pa kad kupiš husqvarnu misliš da imaš 100% husqvarnu, a kad ono pol nje je nešto drugo, pa bilo to i "poluproizvod" stihl.
Zama je u Stihl grupaciji no Walbro nije, ili imaš neke druge informacije? BTW, baš iz tog razloga, mislim da nove HQ ne koriste više zama karburatore.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Ajde veseli se samo i živi u zabludi, štil je profi za vočke. 😉👍Nema do Husqvarne.
Štil živi od stare slave, priznal ili ne ali to ti je prava istina. Al tebi za doma je bilo kaj dobro.
Oprosti čemu sad to? Ništa nisam tebi osobno rekao i zašto se nađeš uvrijeđen ko da sam tebi osobno nešto rekao? Meni za doma?? Odakle ti znaš koliko ja radim drva godišnje?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Moram podržati husku. Bez obzira ko ima šta od pila i kakvo iskustvo ipak previše se hvali stihl. Uvjek su stihl pile bile preskupo ko i sad a ne opravdavaju to. Moja je kupita 89 g, u to vrijeme je bila prisječna, ali u usporedbi sa stilom one su bile daleko u tom vremenu. Još radi ozbiljno sa ozbiljnim učinkom, neće se postideti niti će zaostati za bilo kojom najnovijom iz ovog vremena iste snage. To nije mogao stihl. Sve ovo što se gleda po jt ja onako sa rezervom uzmem. Ono što ja vidim i znam o pilama nemora to niko da uvaži, ali to praktično kod mene funkcioniše. Koliko su realni neki komentari i koliko je neko kompetentni i stručan, raditi sa strojem a neznati njegove mogućnosti, greške popravke šta stavljati na usporedbu. Da nedužim neka neko pokaže sthil koji radi 30 godina i da je odradio više od 10000 metara na furke da je vidimo. Ova još dere, i bar još koju godinu može. Ovo je za respekt. 20221010_113902.jpg 20221011_122906.jpg
Na ovom terenu sam desetak komada ovakvih riješio 20221011_122815.jpg prošle jeseni i ovog proljeća.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,595
Svaka čast, ali da informacija bude potpuna trebalo bi i napisati što je sve na njom mijenjano u tome periodu korištenja.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Bitno da je živa. A neka poznavaoci i znalci pila stručnjaci I neki od mudrova, svoje modifikuju uređuju i koriste to nije zabranjeno.
S pravom dajem Husgvarni broj 1.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Ima dobra scena u mućkama kad Brzi veli da već 20g pomeće ulicu sa istom metlom, samo je 12 puta promijenio dršku i 9 puta četku. Itekako ima modela od stihla koji rade toliko, čak i više i duže, 044, 064... daleko najbolje pile ikad. Ne velim da husqvarna nije dobra, jako je dobra i svjetski je vrh, ali je i stihl. Stihl ima samo jednu manu, a to je što je preskupa, ali ima prodaju i to ih ne zabrinjava, velika večina ljudi koji rade svakodnevno, odabiru baš stihl, htjeli to neki priznati ili ne, a zašto odabiru... to samo oni znaju (možda im se plaća više možda samo hoće imati marku, ili je ipak top brend)
 

Najnoviji postovi

Na vrh