• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Ima faktora svakakvih. Recimo, meni dok sam zivio u Gkotaru je Stihl bio najsmisleniji jer je servis bio na 5 min od mene. Tada ne bih ni pomisljao na nesto drugo, dok sad u Zg mi je svejedno...
Ovisi i od prodajne akcije, npr. prije spomenutu Echo pilu sam kupio za pola cijene Stihla ili H, a garancija 5g, za mojih 10-15m godisnje odlicno...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
odabiru baš stihl, htjeli to neki priznati ili ne, a zašto odabiru... to samo oni znaju (možda im se plaća više možda samo hoće imati marku, ili je ipak top brend)
Stihl i Hq su oboje top brendovi i zato su na cjeni, cjena Hq je nešto niža upravo zato što kod nas nije toliko zastupljena, nije zastupljena zato što je kod nas od davnina uvriježeno mišljenje "ako to nije švabo napravio to ne valja", stihl je napravio vrhunsku promociju u vremenu kad je to bilo potrebno i od tada živi (uvjetno rečeno) na staroj slavi, to ne znači da je stihl loš, dapače, to samo znači da će velika većina ljudi prije izabrati nešto što je dokazano nego nešto što tek treba dokazati svoj kvalitet.
Moje osobno mišljenje, opet se na to vraćam, je da je Jonsered daleko ispred i stihl i hq, imam staru 820 i nikad nisam imao problema sa njom niti išta mjenjao na njoj a naradila se dobrano, jedini "ozbiljniji" problem je stvarala polugica od čoka koja je znala pročešati kabal od modula palenja pa je znala probijati struja, sve ostalo je rezna oprema i amortizeri, međutim, prodaja nije išla upravo iz razloga što su kod nas bile i još uvijek jesu relativno nepoznate, loša promocija i dosta visoka cjena.
Dalje imaš brendove poput OleoMac, po meni isto u vrhu po kvaliteti ali loša zastupljenost, ja sam kupio trimer prije 3 godine i stroj je vrhunski ali je moj trimer od 3,3ks koštao skoro 2000 kuna manje nego Hq ili Stihl trimer od 3,0ks, tada mi je to bilo presudno ali, možda još i više, riječ moje drage prijateljice iz trgovine Blažević, imaš Echo koji, vjerojatno, ne bi davao 5 godina garancije da su strojevi loši...ali što god ti kupio i koliko god to bilo dobro 90% reakcija će biti "A zašto to a ne stihl", A sigurno je stihl skuplji pa si kupio to", a kad si već dao toliko novaca zašto nisi kupio stihl...i to je jedan od glavnijih razloga zašto ljudi kupuju stihl. Ja sam radio sa par štilovki i ne mogu reći ništa loše za njih, nekoliko sam to puta već i rekao, ali kad hq uzmem u ruke onda znam da radim jer svima koji su me na prvu pitali "a zašto nisi kupio štil" sam začepio labrnju kad upalim stroj i pustim u drvo. Ponavljam, nemam ništa protiv stihla ali opet kad bi svi kupovali istu marku gdje bi završili svi ostali.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Nikad ga vise tako nisam uspio naoštriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
U suhu krušku ide bez problema. Ovo sve na slikama je bilo ispiljeno za 40ak min sa preslagivanjem drva

Slijedeći test je sa vodilicom 70 pa onda 105 😊
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
Ja imam oregon 70 cm i nisam zadovoljan sa njom, u stvari ne znam u čemu je problem ali potrga lance, moja pretpostavka je da zato što je duro vodilica i uvijek mi se to događa kada reže sa punom vodilicom, u ovome hrastu mi je 3 puta pucao lanac dok sam ga ispilio

276298819_10220613211021173_6391026324515226978_n.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
hoću reći da nisam zadovoljan sa vodilicom kao takvom, nema pila problema sa vrtnjom toga lanca Hq592xp
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
I kako se ponaša s tom vodilicom,jel ima snage za nju?
Na gornjoj granici je ta vodilica. Nisam je forsirao nego bi odrezao jedan komad pa mala pauza i tak dok nisam sve riješio
Zato je 592 došla u arsenal
hoću reći da nisam zadovoljan sa vodilicom kao takvom, nema pila problema sa vrtnjom toga lanca Hq592xp
moje su vodilice Sagenspezi, tamo na njihovoj stranici naručim i ok su. Imam i jednu Oregon ali je nisam nikad koristio. Stoji nova na polici
 

Najnoviji postovi

Na vrh