• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Husqvarna 565 pripada klasi farm&ranch testera,znači nije profi testera za šumu.
Husqvarna 565 je profi motorna pila. Malo oslabljena u odnosu na 572XP radi cijene.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ziher su samo smanjili snagu,a sve je isto i zato je jeftinija ???. Ima tu dosta detalja koji su različiti sigurno. Npr. razlika između stihl ms 400 i 362 je podosta velika,a kao identične pile samo 400 ima klip od magnezija ,a sigurno nije bas ni kod Husqvarne i njezinih modela samo razlika u snazi jer tko bi bil lud plačat XP modele???
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pa nisam rekao da su indentične ali nema velike razlike. Karburator je isti samo drugačijim podešenjem Autotune-a, radilica je drugačija kao i usis zraka. Ostalo je sve isto, uključujući i klip ;)
Inače, stvarno ne kužim taj mit kako su samo XP serije husqvarni profi, to je potpuno netočno, xp su nabrijani modeli. Profi serija kod HQ kreće sa modelom 545.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zabadavo mi trubimo, tj ja sam odustal, nemreš nekoga krstiti i gotovo.
Tu pišu o pilama ljudi koji ju nisu videli a kamoli probali, a kamoli da su kaj raskapli, pišeju ljudi koja je pila za šumu a nikad nisu videli šumu, o pilama sve znaju i šumi.
Delaju se kao delaju šumu, da a sa jezikom samo. O svemu sve znaju a niš nisu delali u životu, takvi nam sole pamet, tehničke informacije se tu šibaju a nisu zeli šubler i zmerili klip, nedaj Bože koji lager.Ali se napiše koji je promjer klipa i sve.
I onda kad neko novi dojde sim misle da neko zna sve, pa to je strašno, to je katastrofa. Čemu nekaj pisat ak nisi nekaj delal i probal, onda tek imaš pravo iznosit informacije koje su kakti bitne.
Nije dovljno pročitati negde nekaj i tu napisat, praksa je bitna, ruke su bitne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
A jel ste vidi kakve pile su bile na tribini maloprije? 😍
Ne znam kaj su pile, al jele su slabo kad su onak mršave :ROFLMAO:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da jesam i.? Tebi isto se neda dokazati.
Živiš u zabludi i svojim snovima kaj se tiče pila. Ak te to veseli uživaj u tome. Kad me uvjeriš da je štil pila ja okrećem ploču.
To je pila samo za voćnjak i okućnicu.
Ali vi vjerujete da je to profi pila, ti prvi mi se čini.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Da jesam i.? Tebi isto se neda dokazati.
Živiš u zabludi i svojim snovima kaj se tiče pila. Ak te to veseli uživaj u tome. Kad me uvjeriš da je štil pila ja okrećem ploču.
To je pila samo za voćnjak i okućnicu.
Ali vi vjerujete da je to profi pila, ti prvi mi se čini.
Od kud si sad opet spuknul stihl?? Pa ja imam dvije profi husqvarne, i RADIM s njima, ne držim ih u ormaru (to sam ti već rekel par puta). Samo sam rekel da si sebe opisal u postu.

"Tu pišu o pilama ljudi koji ju nisu videli a kamoli probali, a kamoli da su kaj raskapli, pišeju ljudi koja je pila za šumu a nikad nisu videli šumu, o pilama sve znaju i šumi."
"Delaju se kao delaju šumu, da a sa jezikom samo. O svemu sve znaju a niš nisu delali u životu, takvi nam sole pamet, tehničke informacije se tu šibaju a nisu zeli šubler i zmerili klip"
"Nije dovljno pročitati negde nekaj i tu napisat, praksa je bitna, ruke su bitne."
Ovo su tvoji citati i za njih sam rekel da opisuju tebe, stihl nisam ni spomenul, a ti si se odmah našel uvrijeđen i govoriš protiv stihl-a, iskreno baš me briga, glavno da su moji strojevi ispravni i da s njima mogu raditi.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Ne, imam 2 pa ću jednu složit ocu jer me je*e da sam mu sj*bal motorku staru 20 godina koja je prerezala šume i šume, a drugu ću probat sa ovom vodilicom od 75cm. Imam 2 hrasta za srezat u planjke pa da vidim kak bude išlo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Čovek je u pravu, kad se on služil sa njom radila je, a čim je tebi u ruke došla stala je. One stare rane je zaboravil ;) 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Niš ne preporučujem, dobil sam (k'o pod bor). Stara 10 let, a nova:
20221230_180759.jpg

20221230_183200.jpg
20221230_180624.jpg

V šumu ne idem (jer me strah), drva ne delam (jer mi ruke smetaju) ...a imam 4 lančane pile.
Moral bum dati složiti neku stalažu...
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
ako je to iskra ja imam takvu. Za oko kuće nekakve radove super pilica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh