• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
@Galda naveo si me na zlo, upravo narucio takvu vodilicu 105cm...valjda nece 592 izgorit 🙈😁
Nema šanse ako mudro koristiš pilu. Nije 365 izgorila sa 90kom pa neće ni 592 sa 105icom

Jedino sto je ta 105 ogromna, pila vodilica i lanac nije bas kombinacija za cjelodnevni rad 😁
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
@lijeskakc od mog djeda brat je nekad davno imao rusa T40, pošto je traktor teško palio a imao je zračno hlađenje nije ga mogao grijati sa vrućom vodom u hladnjak već je znao naložiti vatru u neki stari lonac i kad se napravi dobra žar onda to stavi pod karter da zagrije ulje, čisto gvožđe, nema šta izgorit na njemu, tak i na 070 😁

@Galda ma mislim da ni neću ja sa tom vodilicom puno raditi jer nema ovdje robe za to, više ću koristiti kao i ti za poneku planjku prorezati i to je to.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
Treba samo paziti na piljevinu, da lanac sve stigne izbaciti. Nekima se znalo dogoditi da zablokira lanac i vodilica od piljevine
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
ma da znam, znalo mi se dogodit i sa 70cm, baš nešto razmišljam da sam možda trebao uzeti 404 korak
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Te usporedbe nisi relevantne tak dugo dok Stihl pobjeđuje, kad je obrnuto onda je to to.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,964
Ma jedino je važno da su obje pile jednako kvalitetno obavile posao. 1s gore-dole, više-manje je nebitno.
Ako si u globalu, odnosno u konačnici zadovoljan sa onime što ti pila pruža i posao si obavio ispravno i korektno, marka i model motorne pile je po meni nebitan. Ako uzmemo u obzir novi lanac, istu snagu, samo je stvar prilagodbe, odnosno navike i poznavanje određenog modela. Opet ponavljam i jedna i druga pila su u samome vrhu i ovdje samo nijanse odlučuju. Nekome se više sviđa Husqvarna, nekome Stihl, nekome Jonsered, a na nama samima je da odaberemo ono što nam najviše odgovara, odnosno, prema svojim potrebama.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
@4340 Ako je taj komentar na moj racun moram te razocarati, ja i dalje stojim pri tome da nije relevantno, ali ovdje su bar dvije pile iste klase a ne kad uspoređuju 592 i 462 ili slicno

@NikolaT55 to je to :ppozdrav:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Napokon normalni komentari. Svima je jasno da su oboje pile sami vrh i razlike su u nijansama u korist i jednih i drugih, ali ono neko omalovažavanje drugih i veličanje jednih je stvarno djetinjasto i ne baš normalno. Ja se nekad znam našaliti, ali u globalu su vrh ponude i jedna i druga marka.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Pa kaj nije novi lanac na njoj ?
Kaj se tiče ovih drag race usporedbi to su tolko male razlike da ih je u stvarnom radu večini teško osjetiti kaj se tiče istih klasa pila.
 

Ćira

Novi član
Tu od
18 Svi 2019
Poruka
9
Gledam sad cijene pila u Trgoagenciji, pa tam su najjeftinije kak mi se čini.
Ova mi je favotit.
Al gledam još modela.


Pa ovu gledam.


Pa ovu.



Pa ovu.

Husqvarna 565 pripada klasi farm&ranch testera,znači nije profi testera za šumu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh