• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
od železnoga kuplunga se ne očekuje niš drugo.

btw kaj se tiče čepa ..ako ti obični čep nakon godinu dvije zadaje muke , kakvu to sliku stvara o kompletnom proizvodu ?
Da mi prvo odjebe karika , možda bi krivio sebe , tjerao sam ju , loša mješavina , ali čep ..u 21 stolječu , fuj
 
  • Like
Reactions: H&S

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,413
Ma nije normalno! Karburator ne odrađuje!
Kad karburator neradi dobro onda ona nema nikad punu snagu. Mislim da nije tako naveo već povremeno da se guši.
Nema tog karburatora koji će progutati kad zub zagrize previše. Započeti rez na grani je slično i u preuzimanju i zalaganju, pravilna sihronizacija ruku i prenos opterećenja, prvo opadne broj obrtaja a onda i kvačilo popusti. Te dve konbinacije se nekako istovremeno dese.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
458
od železnoga kuplunga se ne očekuje niš drugo.

btw kaj se tiče čepa ..ako ti obični čep nakon godinu dvije zadaje muke , kakvu to sliku stvara o kompletnom proizvodu ?
Da mi prvo odjebe karika , možda bi krivio sebe , tjerao sam ju , loša mješavina , ali čep ..u 21 stolječu , fuj
Čep😂😂 na motorki skupljoj od 1500 eura , pa ju j..e čep, bacio bih je u Savu i kupio Hisqvarnu 😂😂😂
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pozdrav ljudi. Ja sam amater u piljenju, ali ipak nešto pilim sa svojima za ogrijev. Prije godinu dana smo kupili ms462, onu običnu bez m-tronika,tj. bez oznake C na kraju. Puno je agresivnija u odnosu na prastare pile koje smo imali do sad (056 i 041). Za sada sam primijetio da ipak zna malo "stati na loptu" s kuplungom u debelom drvetu. Nije to ništa problematično samo se čuje tu i tamo skroz na kratko. Recimo 056 iako je stara i po deklaraciji nešto slabija to baš ne radi.

Što se tiće čepova o kojima se vodila rasprava, primijetio sam i ja da kad je pila prljava lako na gumice čepa dođe prašine pa valjda onda one ne zatvaraju dobro. Meni još nije za sad ništa curilo, ali možda hoće za recimo 5 godina kad te gumice otvrde.

Za sada mi je najveći problem bio ispadanje lanca u piljenju malih grana jer nisam bio naučen na tako agresivnu pilu. Lanac je opao i oštetili su pogonski članci lanca pa nisu više htjele ući u vodilice na maču. Morao sam ih ručno turpijati, a u šumi sam imao samo okruglu turpiju. Prethodno sam vodio brigu o tom da je lanac dovoljno napet, ali kako grane znaju biti napete i previjati se, valjda neka grana pri rezanju jako povuće lanac i on iskoči.
Ja sam se referirao na ovaj post, da nekad zastane u debelom. To za mene nije kvar ako se desi, bilo Stilu bilo Husqvarni.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,622
Onako kako je smilan napisao, iz manje kubikaže izvučeno više snage, manji hod klipa, brži odaziv na gas ali i osjetljivije na promjenu opterećenja, stare pile kad krene u drvo reže sporije neg nova, sjedneš na nju i ona i dalje reže, nova se odaziva u na gas u sekundi, reže brzo ali ako nemaš osjećaja u rukama džaba je sve.,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"nove " pile crpe "snagu" iz okretaja a ne kubikaže , znači gas do kraja za granu od 12 cm i trupac od 40 cm .
Tu je i manja šansa da "trkne" i iskoči lanac itd.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,413
Ja ipak radije koristim pilu od 6 ks koja ima 8 kila nego onu koja ima 12 kila i možda malo pripazim da ju ne gušim…
Svako će tako da izabere.
Stim što kod brzih pila moraju biti i oštriji lanci, kao i redovno doterivanje konjića.
 

komna

Novi član
Tu od
1 Svi 2023
Poruka
3
Onako kako je smilan napisao, iz manje kubikaže izvučeno više snage, manji hod klipa, brži odaziv na gas ali i osjetljivije na promjenu opterećenja, stare pile kad krene u drvo reže sporije neg nova, sjedneš na nju i ona i dalje reže, nova se odaziva u na gas u sekundi, reže brzo ali ako nemaš osjećaja u rukama džaba je sve.,
E, upravo to, treba imati osjećaj. Velim, ja sam čisti amater i do sad sam pilio sa tim starim pilama i treba se priviknuti na ovu novu. Inače, kad smo kupovali pilu ja sam si isto mislio "pa daj, zar ćemo stvarno tolko para dat za ms462, pa sigurno su ove slabije isto dovoljno dobre". Ali evo, stara generacija u kući je donijela svoju odluku. Jer na ovoj staroj 056 je već par puta odlazila elektronika i pitanje je do kad će više raditi pa smo tražili prije svega zamjenu za nju. Ali i sad najdeblje dijelove režemo sa tom starom.
Još smo i kod kupovine isto čekali pol godine jer su samo imali modele sa tim famoznim mtronikom, a moji su doma stara škola i htjeli su ovu klasičnu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
707
I zeznuli se.
Zašto su se zeznuli ? MS462 s m tronikom i bez m tronika ima isto konja. Osobno sam kupio bez m tronika.

Kod MS261 je drugačija priča, s m tronikom je jača po deklaraciji.

Imam trimer s m-tronikom i ne treba se bojati toga ali... po tome ni jedna pila to m tronika nije dobra :D. Pričao sam s dosta ljudi koji rade s MS462 neki imaju i obje verzije i nema neke razlike ako su filteri čisti i pile spremne za rad.

Kod 261 je moguće da je priča drugačija... jer po deklaraciji je 261c jača od obične.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
To je kak da kupuješ novog Mercedesa bez klime ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Bogami, nisam fan te marke ali kad bi bilo penez ja bi ga štel i bez klime novog kupiti.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
776
Možda je samo slučajnost, ali komšo i ja imamo neke trimmere bez m-tronica i svako malo treba štelati dotok goriva dok kod motorki i trimmera s m-tronicom to nije slučaj, a pilim kroz cijelu godinu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
707
To je kak da kupuješ novog Mercedesa bez klime ;)
Po meni ova usporedba ne stoji.

Elektotehnika mi je struka i smatram da trebamo napredovati. Imam strojeve s m-tronicom i bez njega i nemam problema ni s jednim.
Bio sam u par velikih ovlaštenih servisa i svi su savjetovali za sada uzeti stroj bez m-tronica ako postoji u verziji bez njega.

Kao prvo jeftiniji je stroj, karburator ako zatreba je znatno povoljniji i postoji mogućnost servisa bez dijagnostike...

Ima i M-tronic prednosti - sam se podešava, filter može biti i zaprljan pa će raditi optimalnom snagom itd...

Moj izbor je bio stroj bez m-tronica ( ms261 i ms462), dok trimer FS461c ima samo opciju s m-tronicom pa sam uzeo njega....

Polako počinjem sumnjati u tvoje izbore... Prvo Husqvarna fan... Sad M-tronic.... Pitanje što je treće ;)!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh