• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sumnjam da su makitini servisi opremljeni i obučeni da nakon određenog datuma krenu u servis motorki ..jedino ako oni samo skupljaju i šalju dalje .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja sumnjam da su makitini servisi opremljeni i obučeni da nakon određenog datuma krenu u servis motorki ..jedino ako oni samo skupljaju i šalju dalje .

Kako tko, nisu svi u stanju napraviti servis ili popravak. Ajd, priznam, gledam iz svoje perspektive:(wasntme):. Dolmar je poprilcno lose zastupljen kod nas, al valjda jer se oslanjaju na makitinu distribuciju.

Abarth: da lijepo se vidi slicnost.
Evo japanske Tanake(danas Hitachi), izvorni model od kojeg su nastale sve te pile.
tanaka-ecv-5601-chain-saw-1340624721.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pogledajte slicnosti sa Tanakom ....
 

Prilozi

  • 2014-09-11 13.38.36.jpg
    2014-09-11 13.38.36.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 250
  • 2014-09-11 13.38.48.jpg
    2014-09-11 13.38.48.jpg
    75 KB · Pregleda: 261

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vise mi ima slicnosti sa nekom Husqvarnom x6x. Mada, u globalu sve je to jedan koncept.
Te kineske pile znaju znatnije odudarati jedne od drugih, ali osnovu otkrvaju detalji poput cepova amortizera.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam da li su se prvi sjetili od novog doba ,
ne znam zašto je to izbačeno
Ali štil je za mene IN samo radi prozirna rezervara , eno moja solo 611 več zaboravljan iz svijeta pila ima prozirni rezervar, solo?-rešpekt
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Solu respekt i od mene, makar je jako rijetka zivotinjica. Iz nekog razloga godinama zivotare, no kako ih je nedavno kupio Al-ko, bojim se da bi to mogao bizi zadnji cavao u ljes:icon_confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Solo ima jako puno aluminija i u klasama optimist ,to je konj za utrku samo ga nitko neće jahati jer ga ne oblači modni mačak
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
EH baš bih pitao kakva je kvaliteta Oleo-mac proizvoda i tko ima kako je zadovoljan?Inače ja kupujem sve Stihl jer je blizu ovlašteni servis pa ima dijelova iako je sve relativno novo osim stare pile 056 electronik imam i MS 381 stara 4godine,flaksericu FS 350 staru 5 godina i motornu špricu Sr 420 staru 5 godina i nikad nisam imao nekih problema!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja ti imam dvije motorke i flaksericu OleoMac ! Prezadovoljan !!
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Ovakva je situacija.... Nije da se bavim sječom profesionalno al počeo sam tu i tamo ozbiljnije zalazit u šumu na neko ozbiljnije drvo.... imam štil 024 , husqvarnu 359 i jednu 029 na izdisaju. Želio bi si kupiti neku malo jaču motorku za deblja drva...

Razmišljam o 044 tj. ms 440 .. Imate li kakav prijedlog za nešto drugo i dal se isplati polovno jer puno je dati 1000 eura za novu a pitanje kad će se isplatiti
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Ako ćeš kupovati novu - Husqvarna 390XP ti je savršen izbor. Pila koja se pokazala izvrsnom i kod najžešće profesionalne eksploatacije, snage više nego dovoljno, a po potrebi možeš koristiti i vodilice do 70cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo i moj jedan poznanik ima nedoumicu za odabir , treba mu ''kućna'' motorka , čovjek je domaćin i hoće dobru stvar , trenutno ima jednu malu vilager i ona će biti ispomoć toj novoj
Znači nešto kao MS390 bi mu možda odgovaralo ali ja bih mu ipak preporučio nešto malo ozbiljnije jer niska cijena nije uslov
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ako ćeš kupovati novu - Husqvarna 390XP ti je savršen izbor. Pila koja se pokazala izvrsnom i kod najžešće profesionalne eksploatacije, snage više nego dovoljno, a po potrebi možeš koristiti i vodilice do 70cm.

ma gdje ćeš sa 390xp za početnika sasvim mu je dovoljna 365
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
ma gdje ćeš sa 390xp za početnika sasvim mu je dovoljna 365

Pa ne bih rekao da je čovjek baš početnik kad trenutno ima tri pile... U klasi MS440 bila bi Husqvanina 372XP, a kako za parsto kuna više dobije za konjsku snagu jaču 390XP preporuka je zato išla u tom smjeru budući je namjerava koristiti za trupce većeg promjera gdje snage nikad nije previše. 365, iako je također izvrsna pila, bi bila samo stepenicu iznad 359 i kako je po meni premala razlika između njih osobno bih išao na ovu spomenutu osjetno jaču soluciju.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Moja preporuka MS 460, pila 6 konja, dobra za rusenje i za nesto malo ako treba za sklestiti , podrzavam husgvarnu al su skupi djelovi!
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
nije baš da nešto puno rušim možda 100 metara godišnje.. Al sad sam pogodio jednu šumu sa debljim bukvama a i imam još dva debela hrasta za oboriti i svako malo iskrsne nešto debelo ;) . Do sad nisam imao problema jer imam velik komad svoje šume bagremove gdje su drva max. 50 promjera pa nije bio problem s 359 oboriti... Imam i 029 s 5 cm dužom vodilicom al sad zadnje sam srušio debeli hrast i samo sam ih mučio.... Bilo bi idealno naletit na nešto rabljeno u odličnom stanju jer nebi bila puno u upotrebi a kad je rabljeno u pitanju naginjem stihlu.... Osim ak ne poludim i odidem v dućan hehehe ;)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@Matek.... Poludi i odi u ducan !!
Sjetit ces se mojih rijeci ako kupis rabljenu i ak ti nebu zapalila u sumi .....
Kupujes jednom i to za sebe ! Slicnu situaciju sam imal ja. Bukva ko bacva od 300 l, a ja rusim s motorkom za grane rezat.... Obrezem okolo, a Bukva stoji ko svjeca . Poludio, zvao ducan iz sume i otisao po pilu. Najjacu koju su tad imali u ducanu. I nije mi zal !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh