• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Ljudi prije otprilike mjesec dana sam kupil novu husqvarnu 365 x-torq napravil sam s njom do sad oko 20m. Drva pripremam za sebe i mogu dati samo riječi pohvale za taj stroj. Rušio sam i pilio drva promjera oko 80 cm, a bilo je svega od bukve do hrasta, graba itd. Godišnje radim oko 40 m drva i preporučam je svima s istim zahtjevima ak hoćete motorku za duže vrijeme.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Svaka cast na ovom tekst, ali ... jos je malo prerano za hvaliti stroj. Tek 20 m drva nije dovoljno da zakljucis da je masina vrhunska ..... Mada sumnjam da nije !
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Hajmo pomoć...
Većina vas bude kritizirala ali teško je vrijeme i odlucujem se kupit"polovnu"motorku..

Znaći njuškalo gledam i tražim........

Zapeo sam na dva modela husqvarna 350 ,, 254xp i stihl 260

Stihl 260 profi pila dali je i husky 350 profi?254xp

Šta preporučate??

Izrađujem sebi drva cca 20m godišnje i drva su do max promjera 30cm

bilo koju od navedenih koju nađeš u boljem stanju...
priključi izboru husqvarnu 353 , 359.

husqvarna 350 i ove koje sam naveo su poluprofi.. spadaju u snažne i robusne po husqvarna klasifikaciji... ali imaju metalno kučište i odlične su.

ako nemaš deblja drva ovo je pila za tebe
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/stihl-024-av-super-oglas-11377715
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Izbaci 350 iz te priče. Ima plastični karter i to je pila za po dvorištu.
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Zgzac nisam napisal da je vrhunska, ali za moje potrebe i uz pravilno održavanje trebala bi trajati dugo godina. Imam i malu jonsered CS2141 preko 10 godina i radi mala ko vurica ali je preslaba za rušenje stabala pa mi sad služi za piljenje kod kuće i kresanje grana na njoj je vodilica 38cm, a na Husky je 50 što je meni sasvim dovoljno pozdrav svim forumašima.
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
bilo koju od navedenih koju nađeš u boljem stanju...
priključi izboru husqvarnu 353 , 359.

husqvarna 350 i ove koje sam naveo su poluprofi.. spadaju u snažne i robusne po husqvarna klasifikaciji... ali imaju metalno kučište i odlične su.

ako nemaš deblja drva ovo je pila za tebe
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/stihl-024-av-super-oglas-11377715

E to me mući što neznam koje su sve profi pile a slabo na internetu nadjem...Znaci 350 ima plastično kučište...

Znaci samo parni kao 024 026 u Stihlu i XP oznaka u Husqvarni su profi pile sa metalnim kučistem
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Imam husqvarnu 359 jedno 7-8 god i vrlo sam zadovoljan njome, a danas stigla Makita DCS232T:wink::drink:
 

Prilozi

  • Makita DCS232T.jpg
    Makita DCS232T.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 241

karlo1

Novi član
Tu od
26 Lis 2014
Poruka
3
pozdrav forumašima,da ne otvaram novu temu pokušaću se ubaciti i nadovezati u naslov teme..zanima me ova pila sa slike(PARTNER)
xbkax0.jpg

koju mislim kupiti u Austriji po smiješnoj cijeni,međutim prodavatelj nemože naći
nikakvu oznaku na pili i jedino što mu je poznato da pila pali i radi neravnomjerno...
Pokušao sam na netu i nešto mi vuće da je ista iz R serije pila Partner...ispravite me ako griješim
Pozdrav iz Međimurja...

http://www.acresinternet.com/cscc.n...8e4793df7255cae688256afd001a8da5?OpenDocument
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Prije bi rekao da je r16, al to je mala razlika sa r18. Fora je grijanje prednje rucke.
Jel ima za to cudo uopce dijelova?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo moje nove pile, isprobano, radi dobro, samo malo čudan zvuk motora i treba se naviknuti na početak reza iz jedne ruke.:cool:
 

Prilozi

  • Makita DCS232T.jpg
    Makita DCS232T.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 98

karlo1

Novi član
Tu od
26 Lis 2014
Poruka
3
sve se može naći na netu...pilim sa malom štilovkom (018)nekih 13 godina(ne rušim jer neznam),kupujem drvo u trupcima...a hobi mi je osposobiti nešto što je netko odavno otpisao...hvala na odgovoru hodor..,ako netko ima sličnu starudiju kod kuće neka podijeli iskustva.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ima ohoho starih pila u upotrebi. Ta partnerica po tome niti ne spada u posebno stare pile, al za dijelove bi moglo biti problem, jer nije bila nesto puno zastupljena. Pogotovo ne kod nas. I sam dosta koristim net za dijelove, zato i znam koliko to moze biti frustrirajuce. Ja da imam situaciju kao ti, ganjal bi neku dobru elektricnu pilu....al to sam ja.:icon_winkle:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dinosaur za kojeg jos ima hrpe dijelova, uz Contru mozda najvise proizvedena pila na svijetu.....zacudjujuce dobro se bori za svoje karakteristike....ali zato ubija korisnika.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@hodor , otprilike nešto kao ruski traktor :icon_rofl:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zamisli, rusa i 08 pa u sumu...koja bi to pokora bila:icon_rofl:
Puno puta se pitam kakvi su to ljudi nekad zivjeli, kad su npr 08 i 041 spadale u male pile, a po brosuri 051 spada u odlicne pile za kresanje...:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Mi smo se mnogo pogospodili , ako bi mogla drva sama da se dovezu kući a mi samo da odnesemo motorku u šumu i upalimo je , ali obavezno da ima dekompresor jer nedaj bože da mora špaga da se cimne onako muški , to je me asocira na onu priču za babu i to kako su prije drva sama išla kući

Te starije motorke sam uporedio sa ruskim traktorima jer kada su se pojavili rusi na nekim seminarima prestavljanja je postaljeno pitanje 'a šta prvo crkne na traktoru' da bi se na vrijeme mogli pribaviti rezervni dijelovi a rus predavaš je odgovorio 'čolovjek' :(giggle):
Tako i ove 08,contra,051 izgleda traju za dvije generacije , možda i tri :icon_pidu:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako cemo po generacijama ja sam treca koja nosi 070 u sumu od 65god je kod nas i 051 je isto svaki put u sumi to su motorke za prave muze:(rofl)::(rofl):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da i ne radim s njom nemogu dozivit penziju kolko su povisili dob za odlazak u penziju 070 je jedina motorka koja nikad nece otic s dvora!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh