• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Evo ovako. Iz dosadašnjih iskustava na forumu 99,9% forumaša traži savjet što kupiti, što za motornu pilu, što za trimer, pa traktor, itd......
Kada im daš savjet i preporučiš nešto dobro i kvalitetno i isprobano, e oni u 99,9% slučajeva ne poslušaju taj savjet, već kupe nešto sasvim deseto. Zato, :fiery:

Meni su nedavno na forumu preporučali malog ursusa i kupio sam ga...

261 ili 550

to su profi, ne mogu toliko para izdvojiti, do nekih 5000 kn max mogu ići
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ženin stari ima ms 311,ja mu dovezem višemetricu,on to sa njom odradi bez greske istina nije ni kolicina cca 15m3 godisnje.Uz to uskoci kojem susjedu,prijatelju u ispomoc u šumi,sve u svemu pila čisto O.K drugih iskustava sa "okolokućnim pilama" nemam.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Sviđaju se i meni profi pile ali ne mogu toliko izdvojiti. U užem krugu mi je i 311 tako da kupujem nešto čim negdje dobijem povoljne uvjete kupnje...

Svi trgovci imaju zadane cijene ali opet o njima ovisi kolikog će se rabata odreći da prodaju
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ako mozes dat 5000, daj jos 400 kn i imat ces 261. Ja sam radio sa svakakvim, nije bezveze profi stroj skuplji.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
523
Imam stihl 029 vec 18god, rusila i raspiljavala svake godine minimalno 45m, nikakvih vecih kvarova nije bilo, a 291 je novija, vjerojatno i brža i manje troši, tak da ti mogu preporuciti stihl. Mada je i husqvarna super, imam trimer, al rađe preferiram stihl.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Malo sam se raspitivao jer bi trebao zamjenu za partnerovku i u agronomu u bukovlju drze husqarne i rezervne dijelove, a posto vecina na forumu kaze da je husqarna bolja i jeftinija uzeo bi nju i sam ti ju preporucam, imam noviju 180 i tu su rebra za hlađenje kao flis papir naspram starijih
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Radio sam sa 290 na pilani 2 god. pokvarila se nije nikad. Radio sam i sa 260, slicne su po snazi ali 260 je laksa,ima bolje amortizere,dekompresor. Kad ti je cijeli dan u rukama osjeti se razlika i to dosta. I sad to pomnozi dane,godine...ja nebi dvoijo uopce..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Mi smo upoređivali 290 vs 026 , stim da je 029 skoro nova a 26 je starija u dobrom stanju i svi rezultati po meni su na strani 026.
Probao sam i potpuno novu 291 (ja je prvi razradio) i mogu reći da mi se svidila ali čisto kao ''kućna'' motorka. Ali smatram da joj je cijena neprimjerena , bar kod nas.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Nije losa ponuda,ako se koristi za vlastite potrebre, pila od skoro 5 ks., za manje od 5000 kuna, mada sam ja ljubitelj stihla, husgvarna-skupi dijelovi! Nemogu se usporedivat profi pile sa ostalim pilama,nema veze na marku!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dobar deal mi se cini i dolmar ps 6100/makita ea 6100.
Ja sam konacno nakon dugo vremena razmisljanja kupil elektricnu stilovku. Dobil sam solidan rabat uz dugo nagovaranja jer je stari model. Uglavnom odmah sam montiral rapid super lanac i mac od 45cm. Snage ima vise nego dovoljno. Koja je sad milina piliti kad slozim metrice jednu na drugu u jarac:icon_super:. Nema zacvikavanja jer je mac deblji. Tko nema sume i kupuje drva, struja je zakon.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ko kupuje jacu pilu nek kupi stihl 070 ima besplatnu teretanu uz nju :icon_rofl::icon_rofl:
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
po meni do 5000 kn husqvarna 365 je najbolja kupovina ,malo je krampasta ali s njom si spreman sve odraditi
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Mislim da ću i na kraju kupiti 365. U najužem mi je izboru još i 555 ali nemam previše informacija o njoj... stihl sam otpisao

Za H 365 xt sam dobio dvije dosta povoljne ponude, razlikuju se u 100kn, ali mi je ova skuplja ponuda dosta blizu pa ću zbog toga najvjerojatnije nju i prihvatiti

Koliko sam saznao, 365 je stari model ali dosta izdržljiv i provjeren proizvod. 555 je novija, lakša, ima tu neku elektroniku i slabija je. Zato ću igrati na "sigurnu kartu"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
365 X-torq je prigušeni model profi pile 372XP, sa 71ccm. Stari model je bil nekih 65 ccm.
Uz nešto manju brzinu vrtnje i snagu očekuj da će dugo trajati. Potrošnja goriva je relativno mala za dvotaktni stroj, zahvaljujući slojevitom (strato) punjenju cilindra.
Ako pak poželiš, može joj se dići snaga, da bude na razini 372XP.

555 je prigušena verzija 560XP, otprilike kao 365 u odnosu na 372XP.
Mislim da je i to jako dobra pila, koja je lakša od 365/372. Koštaju podjednako, a ti bolje znaš kaj ti treba. Rekel bi da je 555 nasljednik legendarne 359 (357XP je bila njezina profi verzija).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A to ti ne znam !? Jedino ak te kaj od TT podataka zanima, tu ti mogu pomoć.
 

Najnoviji postovi

Na vrh