• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Prva dva broja se gledaju u slučaju ovih novih modela a kod starijih npr... 036 ili 046 gledaju se zadnja dva broja i to su profi motorke.
 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
720
A vrag nit motorke niti novaca bolje kupiš polovnu profi pa budeš nešto napravio s ovim niš
Pozdrav sugrađaninu. Imao sam jednu takvu sa Supergoldy. 2 godine je rezala grane, od kvarova jedino kriminalno loše plastike, navoji. Također špaga za paljenje je pukla, kolotur i "opruga" su dobri. Klasika. Motor i karburator izvrsni, nikad niti jednog problema. Filter zraka kao da ne postoji, to je nakon 2 godine uništilo motor. Dijelova ima more na jednom internet shopu, ako netko želi link neka pita na PM. Ne isplati se popravljat, samo tko je hrabar kupit novu. Uz 029 super je bila odlična za grmlje, grane, manja debla, grede i daske sa čavlima... Višestruko se isplatila i popravit ću je iz sentimentalnih razloga (novi sklop cilindar klip 175kn):hahah: Sada sam na akciji u pevecu kupio kineza, Iskru,isti motor, karburator, struja. Plastike, vodilica lanca, vijci, filter zraka puno kvalitetniji. Ipak, mana je jači motor i težina jer je samo za šrot poslove, ali kaj je tu je. Preživit ćemo.:)
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Može se još razlikovati i po boji ručke od gasa. Kod profi stihl motorke je bijele boje, a bude još narandžasta i crna boja koje su hoby varijanta.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Pozdrav svima!
Pročitao sam pitanja i prijedloge i vidim da se za ono što mi treba uglavnom preporučuje Husqvarna 440.
Znam da kvaliteta košta i da nije dobro štediti, ali bojim se da ne mogu odvojiti gotovo 3000 kn za motorku. Sve preko 2000 kn mi je već natezanje koje me baš i ne usrećuje.
Što bi od pila za do 2500 bilo najbolje?
Od preporučenih marki sam pronašao Husqvarna 130, Husqvarna 135 Mk2, Stihl MS 180 i Makita EA3500S35B.
Nešto četvrto ili jedna od navedenih?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja da kupujem danas pilu ja bi kupio ovu.

Malo je skuplja ali valja svake kune.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Hvala David79!
Ne znam koji je servis dobar. Imam iskustva samo s jednim servisom za kosilice (jedan od dolje navedenih), ali i to je slabo iskustvo jer se kosilica nijednom nije pokvarila pa su samo brusili nož i mijenjali ulje i filtar zraka :)
U Zagrebu sam pa postoji nekoliko servisa.
Unikomerc u Lučkom za Stihl.
Euro vrt na Žitnjaku za Stihl i Husqvarnu.
Tena-G na Zagrebačkoj i Alati Milić u Malešnici za Makitu. Nije daleko ni Kencek u Dubravi.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Ja da kupujem danas pilu ja bi kupio ovu.

Malo je skuplja ali valja svake kune.

To je već u rangu Husqvarne 440 ili Stihl MS 211.
Bolja je od njih?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Nešto više od godinu dana imam Husqvarnu 135, jedina zamjerka je da se lanac jako brzo zatupi ( i to u friškom drvu).:LOL:
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
A to je do lanca, zar ne?
Kvaliteta firme ne bi smjela bit problem...dimenzije i oblik lanca, valjda...
135 je ona stara, od 41 ccm ili ova nova, koja je u biti 130 od 38 ccm?
 

Najnoviji postovi

Na vrh