• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Vrti se na istim okretajima ko i 560, tako da ne vidim problem. Ja imam husqvarnu 390 i stihl 029 za manje grane.

Baš sad gledam husqvarninu stranicu i ne vjerujem da su ukinuli neke legendarne modele, nema više 576xp i 390xp, a 395xp nema već par godina, a u našem kraju nije bilo onoga koji se bavio šumarstvom bez 390 ili 395, ne znam dal će 572 biti dovoljno jaka za najjači model
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Je kak ideju novi modeli ove stare makneju, isto je sa drugim modelima vani, u nekim zemljama ima svakakvih modela, al kod nas nisu dostupna. Npr u Bosni ima 572XP, a kod nas nema.
Ja se bojim ak bum kupil,xp model da bum moral u profi šumare iti, ha.. Ili ne? 🤔😇
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Je kak ideju novi modeli ove stare makneju, isto je sa drugim modelima vani, u nekim zemljama ima svakakvih modela, al kod nas nisu dostupna. Npr u Bosni ima 572XP, a kod nas nema.
Ja se bojim ak bum kupil,xp model da bum moral u profi šumare iti, ha.. Ili ne? 🤔😇
Kak nema 572 kod? Ima ke vec 2 godine...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
562 ima u Sloveniji i BiH. Pri nama ih nije ni bilo.
Ista ko i 560, samo ima lanc 3/8" 1,5mm
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Stihl ne gledaš ništa? Recimo 560xp je 2500tis skuplja od 545, a između imaš MS261 koja je isto profi. Ja druge godine kupujem ili MS261 ili H 555, za mojih max 30m3 šta radim god. mi jednostavno ne treba jača ( čitaj teža).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
To ti nisu pile iste klase.
261 odgovara 550XP, a ne 555 ili 560XP.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma sad sam samo husqvarne gledal, i stvarno za moje potrebe bi 545 bila odlična, budem počekal jesen da vidim kaj bude na akciji opet. Ili pak 555.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Znam, 550 je isto skuplja nešto sitno, al za njegove potrebe dosta bi bilo 50ccm, iako je 560 bomba
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Imam Tomos Husqvarna FF66
Stvarno odlicna pila...
Al volio bi kupiti neku malu, samo za klestrenje i grane.
Ne volim bas stihl pa molim preporuku kaj da kupim...
Hvala
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Pa je, oću da je lepa i da me služi bar 20 let, da ne kupujem stalno novu. 🙂Kam bi došel kad bi stalno novu kupuval, kaj ne? Ova 560XP bi mogla baš biti zver. Čak bi onda i povećal drva godišnje s 10 metri na 15.
Nije to puno za pilit, ha? 👌Nebi više od toga sigurno delal godišnje.
Za 15 m ti bu dobra i ova... 😉
53F09CCE-006C-4C18-9E90-5BA4B804327C.png
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Slušajući dosta krovopokrivača, za lakše poslove i često paljenje i gašenje,svi hvale STIHL. Opet Husovarna je kao brža, kao bolja za šumarstvo,e sad?🤔
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja sam skužil čim više gledam i pručavam manje znam, samo me sve više pomota.

Uffff ova 555 se vrti na velkim okretajima i to bogme dobro, da nebum još de klip lovil po šumi 😳😳kak je krenulo do jeseni nebum niš kupil, onda buju opet akcije, sad flaxerice peju na akcije, koju ti imaš pilu?
tam davne 87-me kupljena partnerica P5500 proffesional ( husqvarna) s nikasilirnaim cilindrom koja se vrti prek 10 000rpm i koja je do pred par godina bila jedina pila u kući te 30 godina radila prosječno 25m drva od rušenja obžagivanja rezanja na šuljke te cijepanja panjeva koji se nisu dali kalat itd. dan danas radi bez greške....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Slušajući dosta krovopokrivača, za lakše poslove i često paljenje i gašenje,svi hvale STIHL. Opet Husovarna je kao brža, kao bolja za šumarstvo,e sad?🤔
Sve zavisi kak je u kojem kraju pila koja zastupljena. Meni se čini da u Zagorju štilovke prevladavaju, i kod starijih ljudi. A između te dve makre oba dve su u istom rangu, kupiš kaj ti se više dopada. 🙂
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Ma sad sam samo husqvarne gledal, i stvarno za moje potrebe bi 545 bila odlična, budem počekal jesen da vidim kaj bude na akciji opet. Ili pak 555.
A gle, steta kaj si propustio priliku. Za 3950 kn u TA, mislim da vise nece ici ispod toga. Ja sam recimo za svoju prosle godine ujesen, 250 kn vise dao nego koliko je sad kostala. Jos je i pitanje dal ce ih uopce biti, al mislim da bude, samo ne po toj cijeni. Sto se tice 555... vidim da su neki dan kod Blazevica dobili model iz 2021 sa narancasto - sivom kombinacijom. E to je sad oku puno ljepsa pila :D Da su je prije dobili, mozda bi je i kupio tako da komotno mogu ms290 poslati u zasluzenu mirovinu. Mislim da cu i ja morati pricekati jesen, mada sumnjam da ce opet tada biti na akciji. Zivi bili pa vidili :ppozdrav:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma još imam vremena za kupnju, sad tak ionak kak pišeju idu neki novi modeli van, tak da bude akcija na jesen sigurno. I kak velim ova 545 se meni dopada ko ni jedna druga, i sigurno bum ju kupil. I 555 ta nova mi je simpa, opet neznam kaj bum delal snjima kad ju malo koristim, al sigurno bi mi olakšala poslove, dam se kladiti. Znači ti imaš i husqvarnu i štilovku?
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Da, imam dvije Husqvarne i Stihl ms 290. Štilovka je stara preko 15 god. i jos uvijek nas dobro sluzi. Ima dovoljno snage, ali ipak nije za neka ozbiljnija rusenja. Dosta je teska. Sa vodilicom od 40 cm i punim spremnicima ima ravno 8 kg. Gledam da ju zamijenim ove godine Husqvarnom 555 ili 365.
 

Najnoviji postovi

Na vrh