• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Einhell nema ručku, i nije svejedno ggdje je primiš kad pritiskaš na zub. Hoće šajba ići malo lijevo-desno. Barem je tak na bratovoj.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Oce i kod mene sajba bacat, al to nije do stroja nego do sajbe, jednu sam cak moro bacit, nije se dala ustimat..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pričam o drugom problemu. Nježnosti konstrukcije. Ako se pritisne iznad šajbe je drukčije nego ako se pritisne na drugoj strani motora. Kod Florabesta je ručka koja osigurava pritisak na istim mjestu. Inače nema nekih značajnih razlika među njima.

@DARIJUS,​

koristiš li dvije debljine šajbi ili samo tanju?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
sa jednom brusim sve...njegovom original, mislim da je ta tanja...
tražil sam da kupim drugu šajbu, ali po promjeru rupe nisam našal odgovarajuću...
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Navodno su ovih dana Stihl proizvodi na akciji u Međimurki BS, Čakovec, petak subota... Kao što su bili Husqvarna
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Nemojte nagovarati Kupljenec-a još će stvarno kupiti pilu. Onda ova tema više neće imati smisla.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
😂😇👌
Kupil bum ju, ali evo i novosti iz Husqvarne :

[NOVA LEGENDA DOLAZI USKORO]💪💪

▶️Prema posljednjim planovima, u drugom dijelu ove godine stiže nam nova legenda!

▶️Dolazi nam nova motorna pila od 90 kubika, razvijena u suradnji s profesionalnim šumarima i drvosječama iz cijelog svijeta. Sljedeća generacija motorne pile dolazi s povećanim kapacitetom piljenja, vrhunskom ergonomijom i poboljšanom ravnotežom za optimalnu upravljivost.

▶️Uparena s Husqvarna X-Cut lancem i novim profesionalnim, laganim vodilicama, svakom će korisniku pružiti vrhunski korisnički doživljaj. Obilovat će velikom snagom i biti spremna za najzahtjevnije zadatke.

▶️"Nova Husqvarna motorna pila klase 90cc dizajnirana je prije svega kako bi nadmašila postignuća svojih prethodnica" kaže Gent Simmons, viši direktor Globalnog Husqvarna Profi Portfolia.

▶️Poboljšan je kapacitet piljenja dok se istovremeno optimizirala težina i balans - sve bez ugrožavanja trajnosti.

▶️Bez obzira jeste li drvosječa koja radi u nekim od najudaljenijih područja na svijetu ili ste arborist koji treba ukloniti bolesno stablo u središtu grada, uvijek ćete se moći osloniti na najnoviju generaciju Husqvarna motorne pile sa velikom snagom od 90 kubika.

▶️Daljnji detalji o novoj Husqvarna motornoj pili od 90 kubika, uključujući njenu novu tehnologiju, bit će predstavljeni uskoro...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Dabe im tog novog modela..mislim da husqy vec neko doba gubi utrku protiv stihla.. imam 572xp i neki dan radio sa stihl 462.. stilovka daleko lasa a cini mi se i jaca malo..a ista klasa.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kakve veze ima koja je ljepša? Svatko si kupi onakvu za kakvu ima novce ak mu treba, ak ima sreće svaka bu uz održavanje odradila ono za što je namjenjena i dugo bude služila.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa ja sigurno nebi kupil poršea ak mi je aston martin ljepši, tak je i sa pilom. Kupil bi novo i moderno, a štil je ostal u 80 tima i ljudi to ne kuže njihovi fanovi. Al masno plaćaju to🤭
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kvaliteta se plaća, da li je opravdana to bude vrijeme i upotreba pokazala, a to je čini mi se i cilj ove teme da se vidi iz iskustva ljudi koji imaju pojedini stroj da li valja ili ne.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Nije on osto u 80-ima.. pogledaj 462,pa ms 500i.. imaju pravo ljep dizajn,a i tehnoloski su ostavili husqvarnu, husqvarna je bila uvjek navodno brza od stilovki,e bogam vise nije. Imo sam 2 husqvarne,sad imam novu, i da idem novu kupit vjerojatno bi uzeo opet husqvarnu,ali da junje stihl presiso je..
Svake godine uredno izbacuju nove inovacije i tehnologija sto se za svedane nemore rec. Nis novo nisu ponudili godinama osim dizajna
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Kome je bitno kak pila izgleda, znači da ju više gleda neg kaj radi z njom, tak da performanse more imat kakve god...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Husqvarna je kraljica, nema tu puno priče. Ja ne kupujem niš ak mi nije ljepo. A i čini mi se da baš niko ne kupuje ono kaj mu nije ljepo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh