• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
imam ja stihl ms 260 i prezadovoljan sam s njom,za svoju veličinu je dosta jaka i idelana je za drva do 35-40 cm debljine,za deblja je slaba,uspoređivao sam je sa jonsered od 3,5 ks i husqvarnom isto podjednake veličine,jednostavno se nemogu mjeriti sa stihlom
A s kojim modelom si uspoređival? Možeš ju jedino usporediti sa 346XP. A 346 XP je jača i brža od nje.
Sve druge pile, koje su snage oko 3,5ks, su sporije, pa ti se zato čini da su slabije.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
neznam koji je model husqvarna bila,al moja je osjetno jača,inače sviđa mi se husqvarna 372 xp,jel ona po jačini u klasi sa stihl 044
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
neznam koji je model husqvarna bila,al moja je osjetno jača,inače sviđa mi se husqvarna 372 xp,jel ona po jačini u klasi sa stihl 044



Properties of Stihl MS 440 chainsaw
Weight (without bar and chain) 6.30 kg.
Engine power 5.40 HP
Engine power 4.00 kW
Cylinder displacement 70.70 cc.
Fuel tank volume 0.78 l.
Decompression valve yes
Chain tensioner side access
Oil pump automatic, adjustable
Oil tank volume 0.28 l.
Access air filter without tools

Properties of Husqvarna 372 XP chainsaw
Weight (without bar and chain) 6.30 kg.
Engine power 5.40 HP
Engine power 3.90 kW
Cylinder displacement 70.70 cc.
Fuel tank volume 0.77 l.
Decompression valve yes
Chain tensioner side access
Oil pump automatic, adjustable
Oil tank volume 0.40 l.
Access air filter without tools


Ms 440 i husky 372 XP su po skecifikacijama u detalj iste. Naravno u cijeni su mao različite :D

meni su zanimljive još :

Properties of Husqvarna 262XP chainsaw
Weight (without bar and chain) 5.80 kg. (pola kile lakša)
Engine power 4.70 HP
Engine power 3.40 kW
Cylinder displacement 61.50 cc.
Fuel tank volume 0.60 l.
Decompression valve yes
Oil pump automatic, adjustable
Oil tank volume 0.30 l.
Access air filter without tools

Properties of Husqvarna 272XP chainsaw
Weight (without bar and chain) 6.30 kg.
Engine power 4.90 HP
Engine power 3.60 kW
Cylinder displacement 72.20 cc.
Fuel tank volume 0.75 l.
Oil pump automatic, adjustable
Oil tank volume 0.40 l.
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Stim da je 440 Madi in Brasil ili nekaj tomu slično!
372xp je kao svaka Husky Made ni Sveden to je bil jedan od glavnih razloga zakaj ne kupit novu Stihlovku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Puki, treba pogledati koji su Stuhl-ovi modeli gdje proizvedeni. Ako je Made in BRAZIL, NE ZNAČI DA JE LOŠA.
372 XP je jedna od najboljih pila u klasi, a to se može reći i za MS440. Izbor bilo koje od njih je dobar i ovisi o preferenciji (i dubini džepa) kupca. Prednost Huskyja j svakako u boljem filtriranju zraka.
026 ili 260 je teško uspoređivati s drugim modelima pila, jer ih je malo u toj klasi.
Husky 346XP je rijeka pila (košta podjednako kao MS260), a Jonsered 2153 se kod nas ne prodaje.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kupil je moj kum prije koju godinu i pol Stihl 361 ili 381 neznam točno(prokleti alkohol)
Piše na njoj MADE IN BRASIL!
I mogu reči da ima od prvog dana probleme sa njom.
Sad dal je to samo TA ili opčenito nemogu reči,al je ta njegova kupnja bila glavni razlog zakaj ja nisam uzel OPET Stihl nego Huskya i kad je on uzel u ruku 372xp da malo proba, rekel je da je njgova NULA prema Huskyu i da mu je žal kaj pesu kaj ju je opče kupil.

Malo sam se informiral prije kupnje i čul sam da Stihl SAMO 660 proizvodi u Njemačkoj.
Sve ostalo je ili kina ili brasil ili ko zan kaj.
Za nove Huskye svi imaju samo riječi hvala a za Stihl se svašta čita kad malo pročešljaš forume.

Mislim da Husky i Dolmar trenutno dominiraju na tržištu i kod zadovoljstva kupca!

ALI

Uvjek taj ALI.
Moram sad tu napisati da me jedino razočaral nastup lokalnog Husky trgovca!
Naručil sam šablonu za turpijanje lanca taj dan kad sam kupil i pilu (i platil ga uredno)
Sad to več čekam skoro 2mjeseca,čini mi se da ga moram opet posjetiti....
To sam napisal sad samo da si malo olakšam dušu.....

Tolko za sad od mene!!!

P.S. Neču nikako reči da je neka pila jako loša ili jako dobra ovo su moja osobna iskustva i informacije koje sam pokupil u razgovoru s ljudima i preko neta!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Navedi toga lokalnog trgovca slobodno ovdje, jer je dobro da ljudi znaju s kim imaju posla.

Ako smijem isto napraviti, imam dobra iskustva s tri trgovca/srvisera s kojima sam radil:
- prvi i najbolji mi je Hajster servis u Zagrebu (istina, kod njega sam i kupil tri od 5 strojeva koje sam imal/imam)
- Kencek u Zagrebu
- Trgoagencija u Križevcima

Sva tri mogu trgovca mogu preporučiti.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Mislim da Husky i Dolmar trenutno dominiraju na tržištu i kod zadovoljstva kupca!

ALI

Uvjek taj ALI.
Moram sad tu napisati da me jedino razočaral nastup lokalnog Husky trgovca!
Naručil sam šablonu za turpijanje lanca taj dan kad sam kupil i pilu (i platil ga uredno)
Sad to več čekam skoro 2mjeseca,čini mi se da ga moram opet posjetiti....
To sam napisal sad samo da si malo olakšam dušu.....

Tolko za sad od mene!!!

P.S. Neču nikako reči da je neka pila jako loša ili jako dobra ovo su moja osobna iskustva i informacije koje sam pokupil u razgovoru s ljudima i preko neta!!!

Ma kupi si onu elektro brusilicu za lance u pevecu/metrou (~300kn) i bit ćeš prezadovoljan. Ja je imam i stvarno sam prezadovoljan, iz zahebancije brusim lance svim frendovima (5-10 min posla)... Bitan ti je samo kut brušenja ovisno o lancu 33 - 35 - 36°...

edit:

Negdje sam pročital da su jonsered pile samo drugačije pakiranu husky..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Imam taj Einhelov električni i več sam negdje napisal da to ne valja čika!
Sve se klima i nemoguče je pogoditi opet isti kut a kamoli dužinu zuba!
Dobar takav strojček košta od 250€ nadalje ;)
Jonsred i Husqvarna je isto samo da nema Jonsred koje su ko XPjke!
Isti su i Dolma,Solo i Makita. Razlika je u sitnim detaljima al Blok cilindar... sve isto!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Imam taj Einhelov električni i več sam negdje napisal da to ne valja čika!
Sve se klima i nemoguče je pogoditi opet isti kut a kamoli dužinu zuba!
Dobar takav strojček košta od 250€ nadalje ;)
Jonsred i Husqvarna je isto samo da nema Jonsred koje su ko XPjke!
Isti su i Dolma,Solo i Makita. Razlika je u sitnim detaljima al Blok cilindar... sve isto!

Ima i Jonsered "XP" modele, samo se tak ne zovu. Nažalost, uvoznik zapušta marku Jonsered pri nama. Puno je poznatija u Kanadi, npr.

Eto ti usporednih modela:
H 346XP = J CS 2153
H 357XP = J CS 2156
H 372XP = J CS 2171
H 385XP = J CS 2186

Modeli imaju neke sitne razlike, no to je zanemarivo. Npr. moja J 2152 pila je imala original vodilicu imala 45cm i debljine lanca 1.5mm, dok H 353 ima vodilicu 38cm, debljine lanca 1.3mm. Naravno, pri kupnji je odmah vodilica zamijenjena za manju i tanju, tak da je ista kao na Husqvarni.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Imam taj Einhelov električni i več sam negdje napisal da to ne valja čika!
Sve se klima i nemoguče je pogoditi opet isti kut a kamoli dužinu zuba!
Dobar takav strojček košta od 250€ nadalje ;)
Jonsred i Husqvarna je isto samo da nema Jonsred koje su ko XPjke!
Isti su i Dolma,Solo i Makita. Razlika je u sitnim detaljima al Blok cilindar... sve isto!

Ja neznam kak ti to brusiš? Meni ta pizdarijica itekako dobro odradi posal, kut je uvijek isti i zubi su svi jednaki.

Imam ja i onu šablonu kaj se fiksira na mač (i to plačeno ko suho zlato!!) al meni je to kita, dugo traje i ak imaš više lanaca za jednu pilu moraš prebavivat lance. A da ne govorim da ako si neki amater da sigurno nebudeš sve zube na isto izbrusil. A da se time može prefektno nabrusit lanac može.....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Mislim da znam kaj misliš,onaj vrag kaj pričvrstiš na list i turpija je kao u onoj vodilici.
To je super samo moraš stalo preštelavat ako imaš različite lance, i dugo se montira!
Ja koristim sad ovo huskya i pokazalo mi se super!
Slika0221.jpg


Za malu pilu imam ovog Stihlovog
Slika0219.jpg


Al mi se čini ovaj novi kao bolje riješenje!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ja neznam čemu vam služe ova pomagala , bar onima koji su stalno u šumi

većina lanaca na sebi ima nacrtanu crticu na zubu od ugla oštrenja , samo nju prati
mada se vremenom uhodaš da ti ništ ne treba
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ti si mislil na ovako nešto?
442623736.jpg


Ovaj Stihlov košta koda je zlatni!
Al se skida lanc!
Z564W001_pjpg.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Deca sve je to fino ali problem su turpjie . Znam od prve ruke da su se turpjie iza prve serije ( kad su shvatili da rade predobar prizvod )radile od sirovih elektroda tj. od elektroda za zavarivanje .
Pa sad ako znate malo o matrijalima kao dodatni matrijal zavarivanju onda znate koja je to kvaliteta..i da se takav ne da zakaliti ni uz pomoč trikova .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Deca sve je to fino ali problem su turpjie . Znam od prve ruke da su se turpjie iza prve serije ( kad su shvatili da rade predobar prizvod )radile od sirovih elektroda tj. od elektroda za zavarivanje .
Pa sad ako znate malo o matrijalima kao dodatni matrijal zavarivanju onda znate koja je to kvaliteta..i da se takav ne da zakaliti ni uz pomoč trikova .
A jel znaš kak su se stare turpije čistile od masnoča i ostataka otpiljaka i dalje turpijale kao nove?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel znaš kak su se stare turpije čistile od masnoča i ostataka otpiljaka i dalje turpijale kao nove?
Provlačile su se preko gefufne i močile u fergelajznici :scratch:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ostavljale su se dan ili dva u tropu koji je ostal od pečenja rakije i kad ju izvadiš ko nova ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Imal sam ovakav držač turpije od Oregona. Ne vrijedi pišljiva boba.
Ovaj mali s dva valjčića je najbolja stvar koju sam kupil.

Nego, kad brusite lance, kak ih držite da se zubi ne klimaju/naginju pri brušenju???


Muhaničar, svak čast na znanju (znam za to).
 

Najnoviji postovi

Na vrh