• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znaci i nisu tako nepoznate kako sam mislio.
radio sam malo s njom i dosta je laksa od 038 koju imamo.
donio ju je na probu od poznanika, bez ikakve obaveze pa cemo vidjet dok ju uposlimo kako ce se pokazat..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
znaci i nisu tako nepoznate kako sam mislio.
radio sam malo s njom i dosta je laksa od 038 koju imamo.
donio ju je na probu od poznanika, bez ikakve obaveze pa cemo vidjet dok ju uposlimo kako ce se pokazat..

038 se pomolila mnogim pilama na grobu koje su otišle prije nje.

Da nema sentimentalnu vrijednost, bila bi dosadana, ulazi u 31. godinu, još malo pa na pola života.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
moje ,,misljenje,,,dakle,,husgvarna,,jonsered,,,,,nikako stihl,,,,eto ,,,svasta sam vido izvedbi ,2t motora,,,ali napraviti stihl karburator da fukcionira sa 1 vijkom za reglazu,,,jos nevidjeno,,samo stihl,,,,tilston model koristi citav svijet ,,i jos uvijek,,,,no to je palo u vodu i serije sa jednim vijkom za reglazu su izbacene ,,,i ponovo uvedene sa 3 vijka,,,,,naime stetu su morali sami kupci snositi,,nazalost ,a trgovci su prodali smece ,,,kako se stihl radi u kini,,u rangu je sa kineskim ,,,pilama,,,,no solo,,,saksen dolmar,,,su pile jos uvijek koje se rade,,kucista od laki legura skloni na visoke vibracije,,,,a ostalo se mjenja,,npr,,,lageri osovine,,idr,,sve sto je rotiirajuce ,,celicno,,,,,tako da plasticni okvirovi pile nisu izdrzljivi,,,prije ssveg na nisku temp,,,no danas je posrijedi ,,komercijala,,,pa izvoli,,no husgvarna,,,saksen dolmar,,solo,,jonsered,,,,,,,,,

naime,,,nove koncepcije ,,samog motora, manji gabariti,,vise kanalni ,,,,,resile su problem ,,,dobivanja nesto na snazi,,,manje ter,opterecenja,,mali hod,,brzi okretaj,,,i uski promjer maca ,,,,sto daje odlike kvalitete i sa manjom snagom,,i velikom ucinkom,,,pa tako ,,i kineski modeli vec to imaju,,,kina je ipak sila ,,priznali ili ne ,,,,,no koliko para ,i muzike,,,,,,

stari ,modeli stihl bili su ,,stara izvedba motora ,,na neki nacin ,,duzi klip,jednostavniji sustav paljenja,,,okvir od legure ,,malo plasticni djelova,,,,no danas ,,,rad pile ,,visoko elektronski ,,zasticen modularno vremenski,,,,i dosta nepouzdan,,,i osjetljiv,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Druže,djelomično si u pravu.Kaj se tiče komercijalizacije to delaju svi i tu nema dileme uopće.Stihl je jedna firma koja ima gotovo pa mitsko značenje ne samo u našim krajevima nego u cijelom svijetu.No,ovi novi modeli,pogotovo hoby klase su definitivno niže kvalitete.One imaju te standarde,al kvaliteta materijala nije tu.Štedi se na svemu mogućem,tak i na fergazeru s jednim šarafom za štelanje,ako se to more tak nazvati.Modeli koje preferiram od Stihla su oni stari oznake AV.Imam prilike delati s ovim novijima oznake MS,štoviše imam doma malu MS 210 i ima samo H i LA vijak za štelanje.To donekle smanjuje nervozu,ali samo donekle.Kaj se samog sklopa cilindra i klipa tiče,tu je ok,ali taj fergazer je zlo.I sama izrada pile od plastičnih dijelova.Šarafi na koje se zateže poklopac lanca su se zglodali,znači njihovo kučište u kaj su zašarafljeni i nebreš više zašarafiti poklopac,a taj sam dio košta ko pol pile.Kod aluminijskih modela,toga nema,Eto.
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Kaj bi trenutno preporučili za drugu/manju/lakšu pilu? Uglavnom za prepiljavanje metrica na kozari, rezanje grana i komada do max 30cm. Velka pila je ipak malo preteška za takve stvari :p.
Gledao sam (plastičnu) Husqvarnu 435 ... nemam pojma koje bi bile alternative. Nažalost više nema Jonsereda 2152 koja je imala kućište od legure. Husqvarna 353 bi vjerojatno bila idealna, al je malo "precijenjena" trenutno ... možda sljedeće godine ak je stave na akciju. Neki Dolmar/Makita do 50 kubika?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Kaj bi trenutno preporučili za drugu/manju/lakšu pilu? Uglavnom za prepiljavanje metrica na kozari, rezanje grana i komada do max 30cm. Velka pila je ipak malo preteška za takve stvari :p.
Gledao sam (plastičnu) Husqvarnu 435 ... nemam pojma koje bi bile alternative. Nažalost više nema Jonsereda 2152 koja je imala kućište od legure. Husqvarna 353 bi vjerojatno bila idealna, al je malo "precijenjena" trenutno ... možda sljedeće godine ak je stave na akciju. Neki Dolmar/Makita do 50 kubika?



ms 260, sa vodilicom 32 cm, 28 zuba 325 lanca

- nju koristim uz Jnsored 2165 -
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
a SOLO 651 SP,takvu imam doma i nema joj premca

ili SOLO 652, malo je manja
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
hallo,,,,,,pa bitno je uspostaviti dijagnozu problema,,,,evo,,,karburator se zamjeni od novog modela ako je izisao ponovo sa tri sarafa ako ne od modela i manjeg ,,ili po snazi slicnog priblizno, naravno poslje toga,,pod tester koda,,,,,radi potrebe dekodiranja,,,naravno u sluzbi servisa ovlastenih,,eto,,,,,,,,,jednostavno,,vodi racuna da gorivo je bs 92 pravo,,,tifon,,,omv,,,i
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Hasky 346xp mrak pila za svoju tezinu.....

ima ju moj kolega ali stari model bez one kočnice na ručki iza i OK je, jedno vrijeme stavio sam moju 260 u oglase i mislio ju prodati i kupiti 346 ali mi je nekako veća i glomaznija, teža od 260 i smješno bi izgledala sa malom odilicom (32cm) kakvu sam stavio na 260 i koristim ju samo za krošnje, dobra kombinacija ali ima jednu manu, radi se od 28 zuba 325 lanca i dolazi do toga da se puno brže zatupe od npr. lanca 3/8 34 zuba, a što je i logično
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pozdrav,,,,,,

prvu sam i ja mislio...

čuj, drva će bit svakakvih, a ako baš bude jako debelih, tu je bratova "službena" mrcina (inače radi u hr. šumama) pa neće bit problema, doći će malo na ispomoć i to je to.... :mrgreen: :mrgreen:

pa,,ovakoja drva god,,malo rusim samo za svoje potrebe,,,odrzavanje ,,krcenje i sl,,pa stog aspekta,,nebih mogao ,,,no posto sam vezan za mehaniku,,dijagnostiku,,,,,,e tu bih izrazi o misljenje,,,,,iskustva itd,,,nadalje ,,,naravno,,,prema potrebi,,,,,,nonekad su pile bile alu,,zbog,,poznati razloga,,i primitivnije koncepcije,,,no vremena se mijenjaju,,,,,pa tako danas nema vise ,,losih automobila,,tv,,,,i sveg kao i pila,,,one visoko kvalitetne su smanjle kvalitetu da dobiju na koemrcijali ,a jeftine fino izgledaju ,,,pa poboljsavaju kvalitetu kako bi kokurirali markama,,,,,ali su sa novim rijesenjima i patentima boljim nego u marki,,,posebno kineske,,,,,,no ne zaboravino da se stihl najvise proizvodi u kini,,pa tako i serijske kineske nista losije nisu,,,,od stihla,,no
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
pa,,ovakoja drva god,,malo rusim samo za svoje potrebe,,,odrzavanje ,,krcenje i sl,,pa stog aspekta,,nebih mogao ,,,no posto sam vezan za mehaniku,,dijagnostiku,,,,,,e tu bih izrazi o misljenje,,,,,iskustva itd,,,nadalje ,,,naravno,,,prema potrebi,,,,,,nonekad su pile bile alu,,zbog,,poznati razloga,,i primitivnije koncepcije,,,no vremena se mijenjaju,,,,,pa tako danas nema vise ,,losih automobila,,tv,,,,i sveg kao i pila,,,one visoko kvalitetne su smanjle kvalitetu da dobiju na koemrcijali ,a jeftine fino izgledaju ,,,pa poboljsavaju kvalitetu kako bi kokurirali markama,,,,,ali su sa novim rijesenjima i patentima boljim nego u marki,,,posebno kineske,,,,,,no ne zaboravino da se stihl najvise proizvodi u kini,,pa tako i serijske kineske nista losije nisu,,,,od stihla,,no
zar ti tvrdiš da su kineske pile u rangu stihlovih,bez obzira na to što se dio asortimana proizvodi u kini to nije isto,jer proizvoditi nešto u kini nije isto što i kineski proizvod...po tebi je stihlova pila jednako vrijedna kao i one kopije što su cigani i rumunji po selima prodavali naivcima koji nisu znali prepoznati razliku...stihl i husqarna su kod nas definitivno vrh ponude i između te dvije marke ne može se proglasiti bolja jer kad se zbroje prednosti i nedostaci i jedne i druge marke, dođe se na gotovo iste vrijednosti,dakle pobjednika u biti nema...sve ostalo što se kod nas nudi je ispod ove dvije pile,govorim isključivo o profi pilama,jer za obrezivanje granja ili voćaka je dobra bilo kakva marka pile sa oštrim lancem...tvoje su tvrdnje krajnje smiješne,osim ako dolaze sa namjerom da se malo oživi forum...
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
hmmmm,,,,,,,,,,nazalost,,,smece zvano stihl,,,i danas,,,prodaju cigani,,,ovlasteni servisi ,,zastupnici,,sihla po hrvatskoj,,,,istina prozvodi koji dolaze iz kine za hr,,mozda njemacku nisu isti ,,,,u njemackoj 75%proizvoda iz kine za njemacku,,,,koji podlijezu ,,kontroli atestu,,,,nemacke,,,hr,,,,,,,,,je neki dr prostor,,,,,,,,,
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pomiri se realnosti jer skoro sve se proizvodi u kini, najverovatnije i husvarna, nisu budale placati skupo radnike po evropu i ameriku
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
hmmmm,,,,,,,,,,nazalost,,,smece zvano stihl,,,i danas,,,prodaju cigani,,,ovlasteni servisi ,,zastupnici,,sihla po hrvatskoj,,,,istina prozvodi koji dolaze iz kine za hr,,mozda njemacku nisu isti ,,,,u njemackoj 75%proizvoda iz kine za njemacku,,,,koji podlijezu ,,kontroli atestu,,,,nemacke,,,hr,,,,,,,,,je neki dr prostor,,,,,,,,,

primjeni malo pravopisa i argumenata za to što tvrdiš,inače je diskusija nepotrebna....
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
primjeni malo pravopisa i argumenata za to što tvrdiš,inače je diskusija nepotrebna....

nemoj se uopće obazirati na takve gluposti, sami o sebi govore koliko su pametni neka si kupe Steel i slične koji su jeftini i kada su u rangu Stihla i Husqwarne pa neka sa njma rade, a ja ču i dalje sa skipim Stihlom i Huskwarnom:rolfer::finga:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
evo, ja uzeo pred točno godinu dana stihl ms 211 i nemam nikakvih prigovora...napravila bliže 50 metara drva, dvaput lanac brusil, potrgal špagicu od čepa ulja i par puta ju ispuhal s kompresorom...i dalje je ko nova, nisam ni farbu s mača skinul...
jes da sam ju platil 2700 kuna, a mogal sam uzet steel za 500...
...neki ljudi zbilja žive u kineskom oblaku...:rolfer:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
evo, ja uzeo pred točno godinu dana stihl ms 211 i nemam nikakvih prigovora...napravila bliže 50 metara drva, dvaput lanac brusil, potrgal špagicu od čepa ulja i par puta ju ispuhal s kompresorom...i dalje je ko nova, nisam ni farbu s mača skinul...
jes da sam ju platil 2700 kuna, a mogal sam uzet steel za 500...
...neki ljudi zbilja žive u kineskom oblaku...:rolfer:

ajde malo smanji,, 50 m 2 puta brušen lanac,:finga:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
nema kamena u šumi, sve debelo lišće...i ne rušim s njom...samo klaštrim grane i prerezujem ono što je u njenom dometu...a kad bi ti imal vremena ko ja delat dva metra na dan, nebi ni ti zatupil žagu...:mrgreen:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
nema kamena u šumi, sve debelo lišće...i ne rušim s njom...samo klaštrim grane i prerezujem ono što je u njenom dometu...a kad bi ti imal vremena ko ja delat dva metra na dan, nebi ni ti zatupil žagu...:mrgreen:

ma to je neki lošš stihl lanac, ovi kineski su bolji da si to imao nebi ni morao brusiti:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh