• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Nisam imao priliku da probam 660 ali i 440 me iznenadila odnosom snaga-težina iako nisam neki pretjerani fan stihla
660 je vrh,460 je strašna pila,sasvim dovoljna za sječu i prerezivanje na lageru,lagana brza i jaka 6ks,koristim samo ta dva modela od stihla i svi radnici ih vole više od husqarni..

za tebe,,fs450,,5300kn hobi,sa jednim vijkom,11puta nosen pod garancijom u tri ovlasrena servisa,iproblem nisu rijesili za promjenu karburatora i elktronike ljudi su sami morali to platiti,, plus 11popravke pod garancijom ,zasto eto to vam SITIHL,,,

nanosio se i napopravljao ja i husqarne pa ne kažem da su smeće,bilo ih zaribanih u garanciji,kvare se i štilovke pa ni za njih ne kažem da su smeće...obzirom na to koliko te pile mogu izdržati,obje su marke vrhunske ali se kvare i jedne i druge...nema stroja koji se ne kvari,stvar je u tome na što naletiš u datom momentu...no ne vrijedi tebi objašnjavati,ti samo svoju politiku tjeraš...pa se tješi da si u pravu...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vidim raspisali se....
Iskustva servisera nabijem na k...c, to večinom degenerici koji pojma nemaju.....90% servisa kad ih pitaš o testiranju na Falš zzrak, čude se ko pura dreku.....da kak češ motor u vodu uronit....budale:s:
A i ostali proizvođaći imaju u pojedinim kategorijama karb sa jednim vijkom...zato ne trabunjaj.....zanimljivo štilov karburator na husqvarni valja, a na stihlu ne:(rofl):.....dajte ohladite malo ine pišite gluposti
A što se tiće trimera, primjer u jednom komunalu pred 5 godina prešli sa svime na Husqvarnu, međutim, vidim da još pojedini radnici krešu sa StarimFS120kama, pitam jednog kojeg poznajem, kako to....veli da su nepoderive...husku 323-327 spale za cca 3-4 sezone
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a recite mi malo za dolmar testere. pre su bile jako dobre i kod nas ih je nestalo sa trzista duze vremena. zadnjih par godina se pojavile u velikom asortimanu . kako su se one pokazale dal ima ko iskustava
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Narančasti Dolmar, zeleno Makita.....sachs dolmar je propao i izvukla ga je Makita....dobre pile, posebno mi se sviđa da svi osim ovog novog najmanjeg modela imaju profesionalnu gradnju(al legura i cilindar je zaseban dio, odnosno ne služi kao nosač kučišta) dakle to imaju sve pile od 35ccm na dalje, dok je kod stihla i husqvarne u tom cijenovnom razredu ne zamislivo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to sam cuo od coveka koji je radio u nekoj prodavnici dolmara u svabiji. kaze da je dolmar 80 god bio mnogo bolji po kvalitetu ali je stihl neko medijima napumpao i da su propali. znam da je bio dobar jer je bio zastupljen kod nas i svi su ih hvalili. jer nesto sam razmisljao o tom izboru za promenu testere. viliger me nervira zbog dugackog maca a nemoze kraci jer nema tog oblika. a nema snage dovoljne da bi to trpeo duze vreme [greje se]po meni su im ti macevi velika boljka . ako ga je makita preuzela po meni mora biti dobar. jednostavno u zivotu sam naucio da sto se reklamira cesto i sto je na popustima akcijskim bezi od toga sto dalje. bar kod nas
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
za tebe,,fs450,,5300kn hobi,sa jednim vijkom,11puta nosen pod garancijom u tri ovlasrena servisa,iproblem nisu rijesili za promjenu karburatora i elktronike ljudi su sami morali to platiti,, plus 11popravke pod garancijom ,zasto eto to vam SITIHL,,,

Ja imam FS450 star 7godina, koji je u servisu bio dva puta. Jednom (dok ga nisam kupio) i nikad više.

Glavni je i jedini čistač u obitelji. Tjedno s njime potrošim cca5l goriva, i tako cijelu sezonu. Cca 30% rada je pogonio razne noževe, a 70% strunu.

Kada su povremene akcije čišćenja gdje se skupi više ljudi sa motornim čistačima (kao najveća kategorija) i trimerima (kao slabija kategorija), niti jedan, niti jedan, čistač u klasi ne može pratiti tempo FS450.

Po 3 rezervoara u komadu, staje samo 15sek da se ulije novo gorivo, i konstantan pun gas dok ne potroši rezervoar, bez problema. Alpine su prve otpadale, pregrijavale su se i izgubile snagu, radile su tako da nakon svakog potrošenog rezervoara treba odmor 10tak minuta. Husqvarna je bila nešto bolja ali nije mogla lasati za Stihlom.

Robot moraš biti da zakolješ FS450, stanu ruke i noge, ali on ne stane.

Jednom je mijenjana glava iz razloga što je jedno vrijeme puno kosio po asfaltu i betonu, pa se potrošila.

SVI ostali dijelovi su original.

Nego, spominješ neko testiranje, neki tim; http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=890784&postcount=564

Ajde lijepo predstavi članove tima, komisije, metode ispitivanja, ispitnu opremu, uvjete ispitivanja i ostale popratne aktivnosti koje prate neko isptivanje.

Tada možemo ući u diskusiju oko konstrukcije motora i dijelova motora potrebnih za pravilan rad, također tada možemo diskutirati oko izrade projekta i realizacije istog od strane proizvođača kako bi uvidjeli koliko inženjera radi na nekom projektu i koja se ispitivanja vrše kako bi proizvod dobio odobrenje za serijsku proizvodnju.

Do tada prestani nebulozno pljuvati po određenom proizvođaču. Poruke su ti bez glave i repa, spominješ i neuredno nabrajaš neke pojmove i izraze o kojima u isto vrijeme daješ dojam da, nemaš blagog pojma. Razuvjeri me, nemoj da sve bude, "trla baba lan, da joj prođe dan".

Zahvaljujem.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Vidim raspisali se....
Iskustva servisera nabijem na k...c, to večinom degenerici koji pojma nemaju.....90% servisa kad ih pitaš o testiranju na Falš zzrak, čude se ko pura dreku.....da kak češ motor u vodu uronit....budale:s:
A i ostali proizvođaći imaju u pojedinim kategorijama karb sa jednim vijkom...zato ne trabunjaj.....zanimljivo štilov karburator na husqvarni valja, a na stihlu ne:(rofl):.....dajte ohladite malo ine pišite gluposti
A što se tiće trimera, primjer u jednom komunalu pred 5 godina prešli sa svime na Husqvarnu, međutim, vidim da još pojedini radnici krešu sa StarimFS120kama, pitam jednog kojeg poznajem, kako to....veli da su nepoderive...husku 323-327 spale za cca 3-4 sezone

Ja imam FS450 star 7godina, koji je u servisu bio dva puta. Jednom (dok ga nisam kupio) i nikad više.

Glavni je i jedini čistač u obitelji. Tjedno s njime potrošim cca5l goriva, i tako cijelu sezonu. Cca 30% rada je pogonio razne noževe, a 70% strunu.

Kada su povremene akcije čišćenja gdje se skupi više ljudi sa motornim čistačima (kao najveća kategorija) i trimerima (kao slabija kategorija), niti jedan, niti jedan, čistač u klasi ne može pratiti tempo FS450.

Po 3 rezervoara u komadu, staje samo 15sek da se ulije novo gorivo, i konstantan pun gas dok ne potroši rezervoar, bez problema. Alpine su prve otpadale, pregrijavale su se i izgubile snagu, radile su tako da nakon svakog potrošenog rezervoara treba odmor 10tak minuta. Husqvarna je bila nešto bolja ali nije mogla lasati za Stihlom.

Robot moraš biti da zakolješ FS450, stanu ruke i noge, ali on ne stane.

Jednom je mijenjana glava iz razloga što je jedno vrijeme puno kosio po asfaltu i betonu, pa se potrošila.

SVI ostali dijelovi su original.

Nego, spominješ neko testiranje, neki tim; http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=890784&postcount=564

Ajde lijepo predstavi članove tima, komisije, metode ispitivanja, ispitnu opremu, uvjete ispitivanja i ostale popratne aktivnosti koje prate neko isptivanje.

Tada možemo ući u diskusiju oko konstrukcije motora i dijelova motora potrebnih za pravilan rad, također tada možemo diskutirati oko izrade projekta i realizacije istog od strane proizvođača kako bi uvidjeli koliko inženjera radi na nekom projektu i koja se ispitivanja vrše kako bi proizvod dobio odobrenje za serijsku proizvodnju.

Do tada prestani nebulozno pljuvati po određenom proizvođaču. Poruke su ti bez glave i repa, spominješ i neuredno nabrajaš neke pojmove i izraze o kojima u isto vrijeme daješ dojam da, nemaš blagog pojma. Razuvjeri me, nemoj da sve bude, "trla baba lan, da joj prođe dan".

Zahvaljujem.
bravo momci,tako govore ljudi koji rade sa strojevima a ne što čitaju i slušaju što netko drugi govori...iskustvo u radu je važno i na temelju njega se zaključci donose a ne na teoriji...:(y)::(y)::(y):
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ajde da ponovim sam sebe još jednom.Važan je sjekač ili po stručnom izrazu rukovatelj motornom pilom,ako je on "MAJSTOR" onda je pila dobra bila Stihl ili Husqvarna.Ionako većina kvarova se događa kod "amatera" jer nerade sa pilama na ispravan način,kao npr: kriva mješavina ili stara pitaj boga koliko pa tup lanac itd itd...Dok kod profesionalaca pila krepa recimo za 3 sezone ali iz razloga jer je napravila posla koliko kod nekoga nebi za cjeli njegov život uzmi recimo da neki od nas rade npr 5000 m3 godišnje a neki to u životu nisu ni vidjeli.
 

Kawa

Novi član
Tu od
13 Stu 2010
Poruka
13
Pozdrav, dali ima netko oleo-mac gs35 ili gs350? http://www.scheda.hr/maloprodaja/motorne-pile/kucne-pile/oleo-mac/gs350.aspx
Naime imam nekoliko godina veću Oleo-mac motornu pilu (model 965HD) pa bi uzeo još jednu malu za obrezivanje drva. Dali se isplati dati 1600,00 kn za dotičnu GS 250, odnosno ima li nešto bolje za spomenute novce? Odgovara mi i rabljeno, naravno za manju lovu, samo da je mala masa pile..

Inače, favorit mi je oleo-mac jer prije 965hd sam imao model 350AF Super koja nas je služila dobrih 25 godina i još uvijek radi, tako da bi najradije ostao na istom proizvođaču.
 
S

stipan

Guest
E kad si ti tako konkretan ,stihl je nazalost drek ,zamisli ti karburator sa 1 vijkom za reglazu,ljudi koji su se zalili na probleme sa time nisu dobili nove niti jedan trgovac nije to mogao popraviti,niti se je mogla,,prevarili ste ljude ,prodali im pokuse koji nisu prosli ,ljudi su ispali budale,,dali su se te serije povukle ,neznam ,ali ljudima treba reci sto su ovlasteni trgovci prodavali,tim ljudi koj su radili na dijagnostici tog problema,su ljudi sa visegod iskustvom ,koji su donili zakljucak, vjeruj mi, da ovlasteni servisi nisu nista poduzeli a za svaki pokusaj popravka su uzimali novac no problem se ponovo ponavljao onda smo promjenili, vise servisa ovlasteni no metoda je ista uzeli su novac a nista nije se napravilo problem se ponavljao ,nas tim je to pratio zakljucak je bio da nisu imali rijesenja,cak nisu niti neke alternative nudili,nista nas tim ,je poradio na tome i otkrili smo sto je to problem kasnije su to i ovlasteni servisi cinili a musterije su to morale naplatiti za novu pilu pod garancijom,sve sto je stihl za mene SMECE eto ,moram biti korektan novi modeli su takodje nove tehnologije ,visekanalni,sistemi usisa sabijanja iskoristenja,manja duz ina klipa manja potrosnja goriva i neke dr ,ali to sve pada u vodu nije moglo raditi,niti se je mogla staviti u pogon,karburator sa jednim vijkom za reglazu,smece ,,a elektronika nije bas bila zahvalna na visokoj razini,probe i pokusi naseg tima nisu dali dobru ocijenu ,cak u rangu sa znj,kineskima koje su bile i bolje ,e vidis mnogi su nasjeli na to a od ovlastenog stiha nisu dobili nikakvu pomoc,jednostavno prevareni,zato ljudi pazite kakav stihl kupujete,,ali najbolje ga se klonite,,,zao mi je ,ali testiranje tima je to dokazalo,,,

ipak ti posusaj,i mani se stihla sa jednim vijkom,to nikako i tekakvih problema znalaj e zadati ljudima

e,vise ni kineske nisu prdez,tako nas tim je proveo testiranja ,pa dosta zahtjevna i lukave trikove ,tako da su se znj kineske marke marke opravdale ,solidno

ovo sto si napisao da su kineske bolje od stihla pricas gluposti. imao sam jednu stell to nije nista vec bacanje para.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@hanibal kada si već u nekome od prijašnjih postova naveo da je Stihl "drek" "smeće" i neznam šta sve ne i da je to vaš tim stručnih ljudi utvrdio,samo bi te zamolio da i navedeš koji je to tim stručnjaka bio,mislim kad se već javno ovako nekoga može blatiti tj.poimence prozivat,pod time mislim konkretno marku Stihl,bilo bi i uredu da se daju neki podatci i "stručnoga tima" koji je proveo istraživanje.Hvala.
 
S

stipan

Guest
20130226115117.jpg

20130306141730.jpg

20130306141544.jpg

Moje pile
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pre dva dana sam naručil Husqvarnu H135 x torq.Sad imam staru homelitku koja za zrušit i rezpilit na manje trupce je dobra ali za krošnju i grane postane pretežka pa i vibracija ima previše.Zato sam se odlučil za ovu malu za grane i sve drugo osim rušenja .Za to bi još uvek imo homelitku.Za moje potrebe 20-25 metara godišnje bi morala bit dobra kombinacija.Po podatcima je malo bolja od 236 i manje troši i lanac i vodilica sta malo jača.Ima li neko tu malu i kako se pokazala.Zet mi ima 236 ali mi se vodilica i zvijezda ne svidja čini mi se pretanko i zvezda svake toliko zaštopa a dobro namazana mašču.Zapuni se piljevinom i skoro zablokira lanac pa skidaj vodilicu,žicom vadi piljevinu pa podmaži ali opet potrošiš dva rezervara pa ponovi.Nadam se da kod ove toga neče bit.Kad je dobim ču stavit koju sliku.L.P..:drink:
 
S

stipan

Guest
Pre dva dana sam naručil Husqvarnu H135 x torq.Sad imam staru homelitku koja za zrušit i rezpilit na manje trupce je dobra ali za krošnju i grane postane pretežka pa i vibracija ima previše.Zato sam se odlučil za ovu malu za grane i sve drugo osim rušenja .Za to bi još uvek imo homelitku.Za moje potrebe 20-25 metara godišnje bi morala bit dobra kombinacija.Po podatcima je malo bolja od 236 i manje troši i lanac i vodilica sta malo jača.Ima li neko tu malu i kako se pokazala.Zet mi ima 236 ali mi se vodilica i zvijezda ne svidja čini mi se pretanko i zvezda svake toliko zaštopa a dobro namazana mašču.Zapuni se piljevinom i skoro zablokira lanac pa skidaj vodilicu,žicom vadi piljevinu pa podmaži ali opet potrošiš dva rezervara pa ponovi.Nadam se da kod ove toga neče bit.Kad je dobim ču stavit koju sliku.L.P..:drink:

Ja za manje poslove koristim ms180. Imam je dvi godine i nemam nikakvi problema.ali mi je bila premala kad idem u sumu pa sam kupio i husqvarnu koja je puno jaca.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Još malo podataka:40,9ccm,1,5kw,vodilica36cm,lanac3/8,brzina lanca17,1m na sekundu,težina 4,4kg.To je noviji model 135,stariji ima manje kubika i ova nek bi imala več kod manjih obrata snagu.Ova tvoja lepotica353 je odlična ima snage i nije težka,ali za moju potrebu je predobra jer imam premalo posla za nju.L.P.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
@ abarth822 nemoj stavljati mast u zvezdu. tako sam i ja pa mi prsko lezaj u zvezdi od piljevine koliko je zablokirao. dok ga nisam punio mascu nisam imao problema. ja odsad punim onu pumpicu uljem ili ko i dosad necu nicim. 5god .sam radio i nista .3-4 puta ga podmazao i raspao se nacisto. ili ide neka posebna mast ali niko nezna da objasni koja
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vodilica i lanac su skoro novi,lanac 3 put nabrušen tako da ja krivnju dajem na vodilicu (još prva origi).Imam i električnu koja po svim dimenzijama ima istu vodilicu i lanac ali od oregona pa nema problema.Ova huskina je origi i mislim da ležaj i zvezda je.u stvar,možda je konstrukcijski faleno.To bi moralo da radi na principu samočiščenja a ne da uvlači piljevinu u ležaj.Pa prvo se je podmazivalo uljem pa bio isti djavo.Probat ču još sa oregonom pa ču videt dali ima razlike.:icon_thumright:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni je oregonov mac bio na viligeru. mada i to su kineske prozvodnje sad. cim sam ga podmazao poceo me zezati sa stopanjem lanca i kocenjem lezaja zvezde. i odjednom se vrh razvalio. lezaj se razvalio i rasprego vrh maca. kupio nov oregonov podmazao mascu i opet zakocila zvezda posle sat rada. srecom primetim da gubi snagu i stanem kad opet pocela kociti. ocistim od piljevine iscackam polako piljevinu iverkom i okrenu se zvezda. naspem ulja na nju i posle nije bilo vise problema. vise masc u lezaj zvezde ja nestavljam. nek sluzi dokle sluzi .moze samo uje dobiti na pumpicu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
na mojoj JOnsoretki 2165 još uvijek je org. vodilica potrošila je 3 lanca uredno podmazujem sa masti kod svakog rezerervara ili kada stignem ali nikada mi nije blokirala evo baš jučer sa njom zatupio 2 lanca prerezivao ispod snjega zvitlana drva na lageru, boli me desni bubreg i križa ali ruke manje vibriraju nego kada cjeli dan radim sa sTIHL 260
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da se razmemo,to se dogadja na maloj vodilici oko 35cm i lanac 325.Na homelitki imam normalan mač i lanac pa nikakvih problema sa zvezdom ili mazanjem.Izgleda da na malima dolazi do nedovolnog dolazenja ulja do zvezde.Možda zbog tog jako malog kanalčiča po kojem laufa lanac.Zvezda se vrti po valčičih,ima li i nekih drugih izvedbi osim bez zvezde.:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh