• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: kalači drva

Stavi sliku kako si spoji spoj pogonskog kardana i difa.Virovatno da bi sa recimo jačim difom bio sigurniji u dugotrajnost.

Kupio sam ožljebljenu osovinu i zavario je na prirubnicu sa rupama koje odgovaraju rupama felge pa sam tako samo upotrijebio original vijke.
Svrdlo sam zavario na original cijev kardana, samo mi je tokar napravio jednu vrstu redukcije u koju mogu zavidati svrdlo i dva prstena da se prilagodim ležajevima koje sam već imao.
Kućište za ležajeve (2 ležaja) sam napravio od cijevi većeg promjera, izrezao po dužini i pritegnuo navojnim šipkama.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Evo mozda je netko vec stavio na forum ovako nesto,neka admin makne. Ako nije bilo do sad vrlo zanimljivo.
[YT]www.youtube.com/watch?v=MpmuZwdlPrc[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Naravno da moze ,mada mislim da je ovo kudikamo jeftinija izvedba. Brat je kontaktirao proizvodaca,dobio je informaciju da sa zamasnjacima dobiva oko25 t pritiska.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Kad pojede zube a to je vrlo brzo nema ništa od koristi.Hidravlika je zakon za kalač sve drugo je šteta para i rada.:icon_thumright:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: kalači drva

Gledal sam nedugo na Njuskalu, prodaju se hidraulicne prese 20t za puno manje novca nego sam kalac... Kaj to ne dojde na isto ?? Mislim..... presa i kalac ?! Oboje radi na hidrauliku ...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Kad pojede zube a to je vrlo brzo nema ništa od koristi.Hidravlika je zakon za kalač sve drugo je šteta para i rada.:icon_thumright:

Valjda ste culi za kaljenje,cementiranje i ostalevrste poboljsanja metala,pa nije to tjesto ...Istina?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: kalači drva

Kad pojede zube a to je vrlo brzo nema ništa od koristi.Hidravlika je zakon za kalač sve drugo je šteta para i rada.:icon_thumright:

Amin :drink:
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Re: kalači drva

Nemogu da neodgovorim,,puknuti če me zamrzit, ta pumpa i multiplikator je čudo tehnike,ja je imam na svom cjepaču i to je super stvarčica,prije tri godine platio sam 1800 kuna
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Velečasni nikog ne mrzi ...

Velečasni ima 70 litri i cilindar 70/xx pa mu nije prebrzo

vaš velečasni
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Re: kalači drva

eto slike,samo kod mene je ženski prihvat na multiplikatoru tako da mi netreba kardan
 

Prilozi

  • Slika0243.jpg
    Slika0243.jpg
    62 KB · Pregleda: 176
  • Slika0257.jpg
    Slika0257.jpg
    49 KB · Pregleda: 167
Posljednje uređivanje:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

@puknuti, ak delaš sa punim protokom od 70 litri na cilindru od 70mm onda ti je brzina prek 30 cm u sekundi. Ne da je prebrzo neg i opasno. tko ti lovi cjepanice po dvorištu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Zapravo zajebo sam vas ..ali ne namjerno ...
70 litri imam iz gornje komore kad mi se cilindar uvlači .
Pumpa je dvostrujna ..ali sad da opet ne izlanem bolje da provjerim kubikažu .

Moja procjena je bila prema ler brzini a ne u zahvatu ..u zahvatu je ionak 10-15 cm.dužine hoda ..poslje leti . I ako ga treba tjerati do kraja djeluje sporo ...volim da me kajela gore čeka kad prinesem novi komad .
Ako ima kakva špranja radije joj pomognem ( i brže mi je ) s blaticm nego da tjeram kajelu do kraja .


vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh