• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

dakle ja bi ovo vrlo lako zamjneil s cilindrom fi 50 ..on ima površinu 20 i tu imamo pol metra hoda ..dakle litra u sekundi ..znači 4-5 litri akumulator i 20 litri na osovini čistog volumena .
Od oka 7 kw motor .
to ima i ovaj na mehniki bez da i spomeneš termičku obradu i koplicirani mehanizsam

vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Dobro a recimo ovakav , pa na kardan.
[YT]www.youtube.com/watch?v=gGIFYUfkhwE[/YT]
Skupljam informacije,ako neko zna nesto da je bolje zasto ne,tu smo da se savjetujemo,pomognemo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: kalači drva

Pa zar njie jednostavniji nacin na ekscentar nego ova zupcasta letva za koju mislim da sigurno nemoze dugo da izdrzi
Sjetite se one zupcaste letve koja na balirkama odredjuje ukljucivanje vezanja bale da prilico cesto ode a skoro da i nema neko znatno opterecenje
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Ovako decki ,odgovorili ste me od onog mehanickog,pa sam nabavio klip od onih iz bauhausa(10t),fi 32.izlazi nesto preko 500mm. Sto miskite oce li to bit dobro za ovako nesto?
[YT]www.youtube.com/watch?v=EY0g7SmSDS4[/YT]
Pumpu i multiplikator moramo jos nabavit i zeljezo.
Komentari,savjeti...@Alfada je pisao da se takvim(bauhaus)sluzi neke 2 god.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Treba da znaš razliku,ovaj sa videa se klip izvlači kod kalanja a oni iz bauhausa rade na uvlačenje klipa kod kalanja.Mislim da klipnjača neče izdržat ak ga buš radil na izvlačenje.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Znaaci,nemogu samo crijeva ulaz -izlaz zamjenit i da radi na izvlacenje? Mislio sam da to moze,ako ne slozit cu da se uvlaci.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Nije to problem to možeš tak uradit,problem je jer klipnjača nije dovoljno jaka da bi kalao na izvlačenje savila bi se.Kod uvlačenja toga problema nema.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Mozes poslikat kako je rjeseno vodenje sjekire,kao na videu po "i" profilu ili kako?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Kod svih tipa ala bauhaus je sistem cev u cev i cilindar samo vuče gornju cev kod cepanja dole.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Bezšivne,debelostenske i klapat mora jedna u drugu pa mislim da mora i material železo bit poboljšano.Klin je zavaren na gornju za obadve stene.Cilindar ( klipnjača) je gore kroz nož fiksiran a donji dio dole na poćetku donje cevi.Najbolje da si u jednoj trgovini ogledaš i kopiraš.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: kalači drva

U cijev 100X100mm odgovara cijev 90X90mm , znači ako je stijenka ove deblje 4mm to odgovara u knap ali onda trlja željezo od željezo
Ako hoćete da klip bude malo veći a i da se naprave neke plastične vođice onda cijev120X120 i u nju 100X100 , normalno i sve ostale kombinacije uz vašu maštu
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: kalači drva

Jel taj malecki cjepač misliš pokretat traktorom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Re: kalači drva

Nema smisla niti ga raditi sam, a pogotovo ga pokretati traktorom.
Za par tisuća kn ga kupiš gotovog s elektromotorom. Za te novce ga nemreš niti napraviti.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Ja isto mislim da se ga neisplati radit u samogradnji,sastavni delovi če doč ko novi kineski.Ali kako ko hoče.Izmerio sam profile od moga 10 tona.Donja cev je premera 140x5 mm gornja 120x3,5 mm izmedju su plastični uložci za klizanje.Na slici se vidi kak je klipnjača upeta na nož.:icon_wink:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Sve se isplati ako je jeftinije od orginala,za usporedu crv koji imamo brat i jakostao je ispod 500kn,vitlooko 100€,cilindar i razvod dobio na poklon dalje,trebam to u sumi jer ne vozi visemetrice ,za neke komade(brat reze na 50cm ja na 35cm).
 

Najnoviji postovi

Na vrh