• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Cjepac mi treba za ovako nesto.glatki komadi idu i sa siljkom,,,mada kod graba ostanu zile pa se mora natezat ili sjec sto kod ovakvog vjerojatno nebi ostajalo
3z7g.jpg


Isprika u jednom postu sam napisao visina cjevi 2.30,a brat me ispravio da bi trebalo bit 1.30 za metrice.
Svi komentiraju kako se ne isplati i sl. Puni forum iyoutube cjepaca,kalaca vitla i ostalog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Moje mišljenje ti je da ako kurite na običnu peč onda hidro cijepač, ali ako je centralka u pitanju onda za te furke je dobro i svrdlo jer kod centralje je veči otvor pa ne igra tolko ulogu veličina cepanice!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Dok ga nemaš neznaš koliko pomogne.Makar mali bolje neg gonit sekiru i menjat štile koje polomiš u kvrgama.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Težko je to reč a ako bi složio prvo bi na sigurnosnom stavio na manji pritisak.Jer kod kalanja največa sila je na početku kalanja i posle ak naiđe na kvrgu.Posle bi po osječaju povečavo pritisak pa što bude bude.Neznam što bi ti drugo reko.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Ici ce vjerojatno cijev ucijev ,za duzinu 50cm i manje i za to bi trebo bit ok,posto takav cilindar se stavlja u one iz bauhausa
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Još nešto bi trebo da znaš ovi iz bau i slični mali rade na 230-240 bari i zato kod manjeg cilindra dobiju toliku tonažu.Neznam kakvu si pumpu predvidio ali računaj na što više bara.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Drva su doma za narednu sezonu ,dobar dio ,trenutno radim na snowbloweru tako da za ovo skupljam za sad samo informacije.
Posto imas takav piga li se u radu i kako se ponasa sa kvrgama,grab hrast,koju duzinu cjepas?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Najviše cepam 33 dužinu i to hrast ,kvrga puno. Što se piganja tiče nema problema i cepanje isto a kvrge dobro reže.Jedina zamerka mu je berem se meni čini previše se grije pumpa a s time i motor.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Vise mi se svidaju one plosnatije sjekire,manji je otpor,a za glatke komade se moze montirat kriz.
Mozda da je veci rezervar nebi bilo toliko zagrijavanja.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Re: kalači drva

Za pola metra cjepanje je 10 tona dosta i za ovakvu grabrovinu, samo se nesmiju zasušit, jer onda je svakak poblem, inače prošle godine sam kupi cjepač 20 t sico robust, i skaklal sam preko 200 m i dogodi se da stane u metarskom trupcu ako je preko 70 debel i velika kvrga,, a samo na jednom trupcu od 0.5 m ali preko metra debelom i uraslom kvrgom, ali ništa nije svemoguče i ja sam prezadovoljan. Inače sico radi cjepače i za uniforest, samo su druge boje i naljepnice
h7y6.jpg

u35o.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Evo za sad se ima siljak ovakav,malo da su jaci traktori islo bi sve i s tim,ali..

[YT]www.youtube.com/watch?v=eOIZjnw4fbk[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: kalači drva

Jel brzina vrtnje povečava protok i pritisak ili samo protok ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

..
Brzina okretaja povečava pritisak na staroj pumpi a protok uvjek



vaš velečasni

PS , željko je dosta u kutu stajao za školskih dana
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Za ovakvu brzinu kao na videu?
Promjer klipnjace fi32mm,duzina izvlacenja-uvlacenja 500mm. Kakav multiplikator i pumpu kojeg razreda bi trebao za pogon preko traktora,za ovakav sistem,posto je cilindar za takav odluka je pala cijev u cijev. Cilindar je potiska 10t.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hIE_l17Y-Us&feature=youtube_gdata_player[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

1. procjeni ovu brzinu?-mani ovo izgleda 5 cm/s
2. ako je klipnjača fi 32 , treba podatak koliki je unutranji promjer cilindra tj. promjer klipa ?
3. na koliko okretaja kardana planiraš raditi ?- nema smisla tjerati na 540

oko 300 okretaja kardna je cca 1000 okretaja motora ..ja bi tako računao ..ako krene kiša ili priskoče vrijedne ruke nafrljiš gas a onda imaš zvjer .


vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Takav elektro tjera motor na 1400o/min,Abarth mi je dao podatak da tlak mora biti 230-240bara. Nebi tero na 540,onako malo iznad lera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh