• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Ja ti ne mogu pomoči ako ne odgovoriš na gore postavljena tri pitanja .

vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

@puknuti,na slici sto je 60(kod mene32),sto je 120(kod mene85),izvlaci se 500mm,ukupna duzina880mm.
Vrtio bi na oko400o/min kardanai tabrzina od 5cm/sec bi bila ok,povratna da je brzi?
bx29.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Ako je 85 za prepostaviti je da je promjer klipa 70 mm

dakle da bi dobio silu od 10 tona na uvlačenja treba tlak od 330 bara .
Za brzinu od 5 cm/s treba jedno 10 litara u minuti protoka .
to je pumpa cca 8 ccm ubrzana faktoro 3.8

ako sam pogriješio briga me ne radim za lovu


vaš velečasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

ako je klip fi 70 onda je površina 38.4

lipnjača fi 32 , površina 8.08

diferencija je 30.32
pomnoženo sa 330 je cca 10 tona


vaš velečasni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: kalači drva

Hoće li ovaj vertikalni (glavni) ''U'' profil imati kakvo ojačanje ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: kalači drva

Ja bi stavio cilindar ispod nosača iz razloga da ne trpe vijci . i bojm se da će pumpa biti pre blizo traktoru te se neće moći podizati hidroulik bez skidanja kardana :(think):
barem ne nešto višlje od zemlje :eek::
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Cjepač bude na struju,i visina je dovoljna.A cilindar ne drže samo vijci nego okrugla pločevina 1,3cm koja dolazi sa donje strane :)

Hoće li ovaj vertikalni (glavni) ''U'' profil imati kakvo ojačanje ?

Za sada ne u- profil je dimenzije 160 i bude služio samo za cjepane do max 50cm :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: kalači drva

Cjepač bude na struju,i visina je dovoljna.A cilindar ne drže samo vijci nego okrugla pločevina 1,3cm koja dolazi sa donje strane :)

Tako sam i ja mislio ,,, ali cilindar ima svoju flanđu koja bi trebala biti ispod nosača da NE drže vijci , odozdo možeš metnuti koliko očeš pločevina ali opet sve drže vijci a da staviš ispod tada bi vijci držali samo cilindar da ne opadne kada je bez pritiska :eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: kalači drva

Za sada ne u- profil je dimenzije 160 i bude služio samo za cjepane do max 50cm :eek::

Mislim da neće dugo izdržati taj teror nad sobom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Hvatište cilindra je dosta jako ali glavni stup je dosta slab .

Dli li ide kakva vodilica za sjekiru?- nije potrebna ali ljuti kad se okreče

Šteta kaj donji stol nije demontažni ako uleti potreba da se skine pa se mogu cjepati i metrice

vaš velečasni
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

I menin se ne svidja da taj podmetac nije montazni, a nije opce zahtjevano ga uraditi da je montazni, a dobro dodje za metrice, prvo ih usitnis i onda ih mozes na kucni ciruklar rezati na mjeru i gotov posao sa drvima, spremna za pec. Sto se tice vodilice nije mi jasno da ne treba, kad podje cijepati pogotovo metricu tvrdoca drva zna sjekiru vuci van putanje kretanja cilindar i mislim da bi na kraju moglo saviti klip cilindra.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Da u pravu si ..ono je prelazni dio do sjekire a ne klipnjača ..Klipnjača je manjeg promjera

vaš velečasni
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Moje skromno misljenje je da obavezno treba klip ici ispod nosaca, nosac pojacati sa trokutima prema zadnjoj strani i obavezno vodilica noza jer je to jeftinije od novog cilindra.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

vidio sam neke tvornicke cjepace snage 15t sa kopcanjem cilindra ispod, daklče vijsci 4 koamda M 12mm, nose tih 15t
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Što se postolja tiče je moje mišljenje da je pola železa previše potrošenog.Iz ovih u profila oko postolja bolje bi bilo duplirat stub.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

@abarth,imas li ti mozda u specifikaciji tocne podatke o klipnjaci,cilindru,jer ti si napisao meni tlak izmedu 230-240bara,puknuti je prema nekim mojim podacima dosao do 300bara,posto bi nabavljao pumlu da znam razred i ostalo.zahvaljujem
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Neces ti biti u prilici da biras pumpu, ako vodis brigu o financijama, pumpe koje daje 300 bara su vrlo skupe jer su to klipne pumpe, najftinija varijanta su ti zupcaste pumpe, i to sa nekog rabljenog vilicara od prve petoletke, broja 477, 478, ovisno o cilindru koji imas i brzini okretaja kojim je vrtis, te pumpe su ovdje kod menen oko 50E do 80 E, Dakle imat ces tlak nekih 200 bara max i prema tome racunaj silu za odgovarajuci promjer cilindar koji imas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh