• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: kalači drva

pitaj boga od kuda je to došlo, gazda tvrdi da radi ali nema pojma do kojeg promjera drva idu inače dobar banceg toliko košta a ovo ima i cjepač
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: kalači drva

Eto ja sam lail za hidrauliku,ali podaci sa ovog originalnog Woodstarlv100 su Produkt-Meinung schreiben
Hersteller: Woodster, www.woodster.de, 9 Woodster Holzspalter
Beschreibung/Details: Elektro-Holzspalter / Leistung: 4 kW / Leistung (PS): 5,4 PS / max. Spaltdruck: 10 t / max. Spaltgutlänge: 107 cm / Vorlaufgeschwindigkeit: 5,5 cm/s / Rücklaufgeschwindigkeit: 11 cm/s / Betriebsspannung: 400 V / Gewicht: 128 kg / Ausrichtung: stehend. Znaci motor od4kw je dost jak.zasto ovaj diesel 4ks nije? Na nekim videima imaju motore od 5-5.5ksbenzince.
Danas mi ideja sinula da taj motor iskoristim,koji je na trsistu i na nasem forumu,ali ako ga ne prodam mislio sam da pokrece pumpu, naravno funkcionalno. Podatke sam dao prije pa znate o cem je rjec.
q6cw.jpg

Ti cjepači koji imaju benzince od 5ks imaju dvostupanjsku pumpu, i ako bi nabavio takvu pumpu onda bi i tvoj motor bio dovoljno snažan. Ovako sumnjam, ili bude preslab ili prespor.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

ak dene takvu sekiru, onda nek onakvu bukvu kakvu ovi majstori 7 put zdigneju dok ju prekoliju rajši v šume ostavi za neke muže vekšoga kalibra. za takvu sekiru mora bit jakši kalač ili ravna drva a ne ovak gluntava (sorry za dialekt)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

Evo je zaljepljena na notesu radne površine .
Sutra si prvi na redu


vaš velečasni
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: kalači drva

Ne podcjenujte ove bau bau kalače jer za potrebe jedne kuče sasvim zadovoljavaju sa snagom.Origi sjekira na njemu je više za kvrgava drva jer kvrge reže a za lepa drva se stavi križnu i sasvim solidno razcepa na komade.Kalanje metrica je više opcija nego stvarnost a za kalanje komada do pola metra može i debelih vredi plačenih para.Moj Woodstar 10 T je košto 435 eura sa 5 godina garancije ali drugčije ko če mi ga napravit i garantirat za te pare.Za te pare ne kupiš ni delova za izradu.Svi znamo dobro cene cilindara,razvodnika,motora,pumpe i ostale željezarije koja je potrebna za izradu.:drink:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

Potpisujem sve kaj si rekel jer i ja imam doma plavi kalač Guede. dovezel sam ga prije 6 let z njemačke dok sam još špediciju vojzil. 10 tona piše ali to baš i ne vjerujem i kad kalam dužinu 45 i ide dobro. kak i ti veliš, kaj ne prekoli to prereže. motor je trofazni 4 kw i za kratko je. za metrice zemem kumov kaj ga je sam doma delal jer s ovim kad sam probal više sam ja kalal nek on
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

pitaj boga od kuda je to došlo, gazda tvrdi da radi ali nema pojma do kojeg promjera drva idu inače dobar banceg toliko košta a ovo ima i cjepač


prijatelju to nije puno novaca , ako ti nisi tom kupac , dali mene mozes spojit sa tim covjekom da ja kupum ????
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: kalači drva

prodan je nema ga više u oglasima, malo je nedostatak što sam moraš guran do pile a mislim da reže samo tanje promjere
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: kalači drva

pomoć
Danas sve spojeno, ali problemi.Naime kada je ručica u neutralno položaju motor staje i pregrijava se ,nesmije biti duže od 1 sek. Znači ko da nema protoka natrag u rezervar ili jako slabi protok.Gore i dolje ide normalno ali smo primjetili da se čak i grije rezervar sa suprotne strane gje mu je povrat.Jeli to normalni i dali je to dobar razvodnik, jeli motor perslabi,(2,2kW) .....
24nmjh0.jpg

2hmow1s.jpg

o6a91z.jpg

2uy6dc6.jpg

6gde02.jpg

wklox2.jpg

34si1vo.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

1. ne vidim baš dobro srenju kučicu razvodnika ali se čini da je P zatvoren , znači nema protoka prema rezervaru u srednjem položaju , baš kako si predvidio .
To je prvi problem ,

2. meni obva pumpa izgleda preogromna za taj motor i ozbiljni pritisak . ako je petoletka prepiši borj da potražim podatke ?
3. ne vidim sigurnosni ventil tako da nije čudo da motor staje , imaš sreče da je motor preslab inače bi pumpa več ekspolodirala

vaš velečasni
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Re: kalači drva

Ako nema protoka u srednjom položaju, taj razvodnik je za zrak.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: kalači drva

1. ne vidim baš dobro srenju kučicu razvodnika ali se čini da je P zatvoren , znači nema protoka prema rezervaru u srednjem položaju , baš kako si predvidio .
To je prvi problem ,

2. meni obva pumpa izgleda preogromna za taj motor i ozbiljni pritisak . ako je petoletka prepiši borj da potražim podatke ?
3. ne vidim sigurnosni ventil tako da nije čudo da motor staje , imaš sreče da je motor preslab inače bi pumpa več ekspolodirala

vaš velečasni

Slovo P nije zatvoreno iam oznake A-B-P-T
oznaka pumpe Mazivni 311547610M ili ovo 5262
sigurnosni ventil bude ugrađeni, ani nas zanima zašto sad ne radi kako treba
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Re: kalači drva

Centar koji se ne vidi dobro bi trebao tako biti nacrtan

100x100x2de61534e1305b2.jpg.pagespeed.ic.PcSpFm8Zi3.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

gotovo sam siguran da je P zatvoreno ali ne vidim kaj je između T i B ..pretpostavljam samo zguljena pločica , ako nije problem uslikaj ponovno .
Slovo P nije zatvoreno iam oznake A-B-P-T
oznaka pumpe Mazivni 311547610M ili ovo 5262
sigurnosni ventil bude ugrađeni, ani nas zanima zašto sad ne radi kako treba
pojasni mazivni ..ili uslikaj pločicu na pumpi
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: kalači drva

gotovo sam siguran da je P zatvoreno ali ne vidim kaj je između T i B ..pretpostavljam samo zguljena pločica , ako nije problem uslikaj ponovno .
pojasni mazivni ..ili uslikaj pločicu na pumpi

tvc.jpg

najbolja slika sutra može druga,pumpa je petoletka.

Koja je sika di ne se ne vidi kaj je izmežu Ti B
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

zanima me ova slika
http://i60.tinypic.com/2hmow1s.jpg
pumpa 3115.476.10 M
zupčasta pumpa 16,66 kubika zapremine , radni 200 maksimalno 250 bara
znači s motorom od 2.2 kw možeš raditi bez preopterečenja do 60 bara .
Za 200 i kusur bara trebaš 7.5 kW motor


vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: kalači drva

zanima me ova slika
http://i60.tinypic.com/2hmow1s.jpg
pumpa 3115.476.10 M
zupčasta pumpa 16,66 kubika zapremine , radni 200 maksimalno 250 bara
znači s motorom od 2.2 kw možeš raditi bez preopterečenja do 60 bara .
Za 200 i kusur bara trebaš 7.5 kW motor


vaš velečasni

mislim da je to taj
http://www.argo-hytos.com/products/valves/directional-valves/directional-valves/article/rpr3-06.html
jedino me muči kaj je drugačija shema na proizvodi i drugačija na stranicama.Mislim na ovaj dio di su strlice .Na prozvodu je ispred ove kučise sa strlicama samo opruga a na stranicama je nacrtana ručica sa oprugom
 

Najnoviji postovi

Na vrh