• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Ja sam mislil iskoristiti neki jaći reduktor i na traktorski kardan spojiti. Recimo reduktor od ursusa, zetora ili tak nećega.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Može bušit i cepat drva,dok poslužioc nije polomljen.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5FUGulXdKYE[/YT]
 
E

el pibe

Guest
Re: kalači drva

Bogme ovaj dok skala metar drvi bude opukljavil.A baš ak hoće da ga stuče po koščicami to mu je bolje da se nogometa prime:biggrin:Mogo si je još rupu skopati jedno pol metra i nutra panj hititi tak kaj bi još jače na glavi dubil(nod): Stvarno ljudi kompliciraju di ne treba.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Re: kalači drva

ako nema momenta a kaj onda cijepa drva, nek se zaglavi i ne stigneš na brzinu otpustiti da vidiš kako ti bude ruke splelo u sajlu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Re: kalači drva

Ovo je ako se ne varam akacija? Pa barem se ona lako cijepa,lakše na sjekiru nego ovo držat, ma neće ruke polomit dok ne zapne nema nekog skosa jer nema ni snage za tako nešto, samo treba to držat
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Iskreno te lepe ravne agacije pucaju ko šibica, tak da je sramota to na cepač stavljati, a za tu igračku bi mogla dobro poslužiti ona stara ruska Družba!
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Re: kalači drva

FB_IMG_1456344253305_zps6jz77sb4.jpg~original


FB_IMG_1456344246105_zps7c6ynwbh.jpg~original
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Re: kalači drva

Pretanka klipnjača, (pre)spor unazad.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Kolega Savo, pregledavajući YT sam naletio na tvoj video one prikolice i tam u jednome kadru se pojavljuje onaj tvoj uvlačni kalač za drva. Jel to još uvjek na životu i ako je, jel može koja slikica iz izrade ako imaš? Znam da si pisal da je klip od mtz hidraulike, ali više nemogu nać u temi di si objasnil izradu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Klip nije od MTZa (trebao je biti ali nije) , neznam od čega je ali mi se čini da je 75mm unutrašnja sa jako tankom klipnjačom.
To negdje stoji u mom kršu i ne koristi se , jednostavno moja drva je pretežno granje koje ne treba cijepanje , sve što može da se cijepa ja prodam a ''smeće'' ostavim sebi.
To sam samo na brzaka napravio tek da se malo upoznam sa temom.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Aha thx, ma imam nešt takvoga u planu za napraviti za trćke, kolutove, jer kod nas se slabo metrice izrađuju, to šta se kupi od metrica to je več iskalano i ide sve na cirkular. Daj mi reci ako se sječaš kolike si cjevi stavljao, koliko je to od prilike bilo jako i kakva je bila brzina s obzirom da je terala hidraulika od traktora?
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Re: kalači drva

r6zZoJ.jpg





3hMRxn.jpg





http://imageshack.com/a/img921/3562/DlxuvD.jpg[img]




[img]http://imageshack.com/a/img924/2538/sAonO7.jpg




5XEIdj.jpg





XiKIQR.jpg





eOkTVk.jpg





2szPXs.jpg





l8dT5y.jpg






moja malenkost jw nesto radila po pitanju cijepanja i cjepača brzina prema dole je 7cm/1sekundu a prema gore 10cm/1sek
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Lijepo lijepo :)

ps; posložio sam ti malo linkove da se vide slike :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh