• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

Kad klikneš na bilo koju kučicu otpre ti se sadržaj kučice na statusnoj traki iznad tablice. Ak kučica ima neku formulu to vidiš na toj traki.

Tek sad vidim tko me pita pa nisam siguran jel ne znaš kak funkcionira excel il me samo zajebavaš. Samo znam da ti te formule imaš v malom prstu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: kalači drva

Skini tablicu, pošalji mi ju, pa ti ju vrnem otključanu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

Kad klikneš na bilo koju kučicu otpre ti se sadržaj kučice na statusnoj traki iznad tablice. Ak kučica ima neku formulu to vidiš na toj traki.

Tek sad vidim tko me pita pa nisam siguran jel ne znaš kak funkcionira excel il me samo zajebavaš. Samo znam da ti te formule imaš v malom prstu.
ma jasno , ali radonala mačka je radoznala mačka .....

Kad kliknem na kučicu gore piše slov E i broj , uglavnom broj reda u kojm je kučica

nažalost bježal sam od exelica ..još od faxa :icon_pray:

ide ZJ
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

sadržaj kučice E14 je =(((B9/1000)/2)*((B9/1000)/2)*3.14*100000*B5)/10000
ili u prijevodu unutarnji radijus cilindra na kvadrat puta pi puta tlak pumpe. pa ti sad gluntaj kaj još fali
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: kalači drva

Riješeno i poslano ti je.
Imaš i dodatak ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

sadržaj kučice E14 je =(((B9/1000)/2)*((B9/1000)/2)*3.14*100000*B5)/10000
ili u prijevodu unutarnji radijus cilindra na kvadrat puta pi puta tlak pumpe. pa ti sad gluntaj kaj još fali

fali ti protok da možeš izračunat brzinu hoda....

ja si sastavio sam tablicu puno prije ove rossijeve ( koju nemogu nizi otvorit) Uneseš okretaje kardana, omjer multiplikatora, promjer cilindra, klipnjače i radni tlak. Dobiješ brzinu u radu, silu u radu, brzinu u povratku....

0TbKRuZ.png
 

Stoplin

Član
Tu od
9 Ožu 2016
Poruka
35
Re: kalači drva

Pozdrav ja sam novi na forumu, pa sam radil cjepač doma s prijateljem, pa bi se htel ukljuciti u raspravu. Del bi neke slike cjepača, a neznam staviti.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Re: kalači drva

Ovo je cjepač "samo takav" !
 

Prilozi

  • DSC00506.jpg
    DSC00506.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 244
  • DSC00507.jpg
    DSC00507.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 241
  • DSC00508.jpg
    DSC00508.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 230
  • DSC00509.jpg
    DSC00509.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 233

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: kalači drva

Moze to i bolje, za pocetak veci hod cilindra, kardan (multiplikator) na sredini, hidrauliku dimnezionirati da se ne grije, hladnjak na ovako jednostavnom sistemu nepotreban,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

kaj fali hodu?- pa ide skoro do kraja

kardan u sredinu ne može jer ga onda "obični" traktor ne može nositi
hladnjak , ajde ..vjerojatno ima 15 lit. ulja
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: kalači drva

Hod bi mozda i mogao proci s obzirom na kut sjekire, a mislis da bi stavljanje pumpe u sredinu pomjerilo kacanje naprijed i time teziste prenijelo previse nazad da bi dizalo prednji kraj traktora.
Pa nije ovaj cjepac tezi od tanjiraca i jos tome tanjirace su skroz nazad.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: kalači drva

pa vidi se lagano da je pumpa hrđavog nosača i da je ugrađena naknadno ..dakle prvptno je bil neki alternativni pogon .
zapravo nemam ga razloga braniti , ovo sigurno kala a i sigurno ima mjesta poboljšanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: kalači drva

Meni se ne sviđa profil sjekire. Prenagla je, pa drva lete kad se raspuknu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Re: kalači drva

Sjekira nije prenagla, moglo bi odletit drvo ako je potpuno ravno i bez grča (npr. joha, drača), a takvih primjeraka kod nas i da nema. Drače ima, ali se pretežito sprema kao stupovi za vinograd ili masline.
Cjepač se isključivo koristi za cijepanje metrica, prednost naglije sjekire je da sa manjim hodom rascijepa metricu i lakše je otvara kad najširi dio dođe između kalanice. Pogoni ga Univerzal 445.:(:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

I tata bi sine, i tata [emoji22] [emoji22]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=E3ERkzvsLBM[/YT]

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
333
P8Za0LR.jpg

Moj cjepac.

ASRoehd.jpg

Ovako je riješen pogon pumpe. Kopčanje kardana ravno i pase na svaki traktor i nije prebačeno težište.

7XYvw34.jpg

Nemam pojma zašto stečaju slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh