• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Drugi traktor zauzet i sad nemam s čime pogonit kalača osim pokušat s malim tomekom. Pokus završio negativno
Nemam inverzije već samo direktan izlaz znači min 1000 okretaja i to u 1:3.8 s pumpom 55ccm leti na prazno uz tešku tešku muku za tomeka...

Ima netko inverziju s promjenom smjera za posudit samo za probu da ne kupujem to bezveze ?

Pa inverzija ti nebu smanjila brzinu.

troši na start ili vrti u prazno koja je razlika?

Pri stalnim rad, na tvoj način se potroši više energije, nego kad motor stalno radi.To znači da motor griju startovi a ne rad. To ti nebu smetalo ako kratko radiš. Za dugotrajni rad se bu motor pregrijal.
Naime, motor ima ograničen broj startova na sat, a u takvom režimu se praktičk nii ne hladi.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Nebude samnjio al u drugom smjeru tomek ima sporijiu brzinu kardana :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Pri stalnim rad, na tvoj način se potroši više energije, nego kad motor stalno radi.To znači da motor griju startovi a ne rad. To ti nebu smetalo ako kratko radiš. Za dugotrajni rad se bu motor pregrijal.
Naime, motor ima ograničen broj startova na sat, a u takvom režimu se praktičk nii ne hladi.
motor ne starta pod opterečenjem ...a treba negdje i ruke ugrijati
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: kalači drva

Rekao je moj djed,nemoj govorit nekome da je nesto napravio ovako i onako.Napravi bolje od njega i reci ovako se to radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Od kad je grijeh ukazati na krive stvari?
Ovo drugo neću komentirati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

noč je napravila svoje ,sad i mene kopa črv sumnje
koliko to motor izdrži startova na sat , gdje to piše na pločici?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Puknuti kaj si u kuhare prešel kad moraš imat kalač za drva za roštilj?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

pa ne ali pogospodilo se sve pa da ne zasnim ..a i sve je teže nač kovača za sjekiru , stolara za toporišče i majstoa za nasaditi .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Ma najbolje da platiš nekog da to odradi za tebe,a ti pod jabukom sjediš i pijuckaš pivicu i tu i tam pitaš jel ide,jel treba kaj donjeti...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Možeš ti sok od bazge i pola viagre i eto spreman si za pod..bavanje...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

U kataloškim podacima. Za manje motore je taj broj veći, dok za velike može biti ispod jednog starta na sat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

oficir ,ovo nije tema za razvlačenje tvojih komentara , šic , šic


ZJ , ja ne mogu imati manje , xd
motor starta bez tereta , dobro , možda s nekih 10%
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Nije sam teret toliki problem. Veći bi problem bila zamašna masa, kpje, srecom, nema.
Najveći je problem potezna struja i duljina zaleta.
Prosječna struka pokretanja je 6...7,2 x In, a to znači 40...50puta veće zagrijavanje u trenutku pokretanja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,484
Re: kalači drva

Sta je onda s miniwashima. Jel bolje onda da vrti stalno ili da se gasi?
Jer i on se sto puta na sat pali gasi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Još jednom napominjem: standardni motori imaju ograničen broj uklopa na sat.
Kod posebnih primjena ili specijalnih izvedbi motora, konstrukcijom se neke stvari prilagode i onda to nije problem.
Na miniwashu su motori većinom vodom hlađeni, pa onda nema takvih problema, jer su motori predviđeni za takav režim. Ako su zrakom hlađeni, onda imaju rasteretni ventil, npr.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Pokušaj napisat neki odgovor bez pomoči gugla ili wiki...,nešto iz tvoje osobne prakse ak je imaš.Za takav hobi cepač ak krepa motor štete nema,staviš drugi ili sve skupa baciš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

ako je ovaj motor imao na sebi kočnicu , da li je to neka garancija da je predviđen za uzastopne startove?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Ne mora značiti. Imam negdje na računalu Končarev katalog, pa budem pogledal.

Abarth, ak nemaš kaj pametnijeg za reći, radije šuti.
Već sam ti prije rekel: ne poznaš me i neznaš nikaj o meni. Gugl ostavi za sebe. Meni ga ne treba.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Prvi si se ti meni predstavio dok si još bio na bojnoj nozi sa forumom,seti se.Pa i da ti dam jedan pametan savjet kad ga več tražiš,takav si ti dao meni:nađi si neku ljubavnicu jer to silno pametovanje na forumu i to po cele dane nije baš dobro za psihu i odnose sa familijom.U tvoje dobro razmisli malo o tome,važnije je zdravje i familija od foruma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh