• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Re: kalači drva

Fala, nisam se susrel s takvim nazivom do sad u praksi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: kalači drva

Evo moje zvijerke probni rad je proso ja zadovoljan vec je 10m rijesio sad dalje!!



 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,215
Re: kalači drva

Ko pa ti rekel da se tak nekaj nemre nabavit od nekud?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

nevjerojatno da nitko niš ne prigovara , čak ni za mazalice ..ma kaj mazalice , čak ni za niš
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Cilindar nije pofarban, nesto se uvijek nadje,

Zasto svi rade uspravne cjepace, ja kad bih sad ponovo radio radio bih vodoravni sa izmjenjivom sjekirom, (cjepanje na vise djelova) i uvijek se da dograditi podizna rampa. Drugo mozes mijenjati noz i u jednom potezu icijepano na vise dijelova.[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jRuqZJzH39g[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Kacanje za traktor moze biti bocno, cilindar duzine 1m, konstrukcija nesto malo duza, znaci max2,5m, nije problem sirina za transport.
Uvijek se dalje da iskombinirati sa sumskom prikolicom koja ima dizalicu ili nekim traktorskim grajferom da se nanose drva na cjepac. Sa uspravnim to ne ide.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=rNRlLGwCcP0[/YT]

Ko je ovdje sagnut.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Re: kalači drva

Da, dužina od 2,5 m ali nije od lima nego malo težeg željeza. Za neki veči traktor nije problem ali za male bude. Ima ga kod mene bratić ali sad mu stoji doma a radi sa uspravnim.
Neznam tko je sagnut jer nema videa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Re: kalači drva

Imam ja ležećega (do 67cm). Za transport se lako sklopi.

Glavna je prednost da si odmaknut od mjesta gdje drvo puca. Osim toga, raskoljne komade ne treba podizati s tla.
Za podizanje se lako postavi podizni stol (meni netreba, obzirom na veličinu drva).
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

svakome je njegov najbolji , ..


..i tako na kraju dođeš do jednog kopletnog wood processora
sam diže , mejri , razvrstava , pili , kala ...ti samo sjediš i čekaš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,659
Re: kalači drva

Ležeći cjepač je više namijenjen za profesionalnu namjenu i za deblja drva.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: kalači drva

Frend mi je napravio nije pofarban jer ima jos imam puno posla kad sve zavrsim onda cu ga farbat i neke sitnice doradit i dodat!!
 

no4h4gor

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
5
Re: kalači drva

Trebam savjet

imam kalač WOODSTAR LV 100 već 6 godina
uredno je radio, međutim počinje gubiti snagu i to nakon 10 min rada

malo informacija znam, ali nemam blage o toj mašineriji osim uštekaj u struju i radi (promjenim ulje po potrebi)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Pogledaj dali ručice preko poluga dovoljno gurnu radni ventil,ja sam kod svoga več par puta štelo da otvara kak treba.Ak nije do toga onda gubi pritisak-pumpa oslabila-loše ulje-sigurnosni ventil?
 

Najnoviji postovi

Na vrh