• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Z

zetor4718

Guest
Re: kalači drva

Uvijek cjepam komade od metra pošto prodajem drva a cjepanica ako je dobra rascjepi se sama i prije nego sikira dođe do polovice a ako ne okrenem drvo naopako i to je to.klipnjača se ne napinje pošto je to glavni cilindar kamionske šumske dizalice tako da je jak a i stabilizator nebi bio loš.I BEZ BRIGE RAZVLAČIŠ KLIP IZ CILINDRA DO KRAJA JER DA NESMIJEŠ NEBI BIO NAPRAVLJEN DA TOLIKO IZLAZI.Napravit cjepač nije neka mudrost sam treba truda i ne puno vremena moj je bio gotov između dva tjedna.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: kalači drva

ja bi uzeo taj stabilizator,i isto i pumpu sa tog kamiona jer je on komplet na otpadu,i naravno bi i uzeo komplet instalaciju do tog stabilizator i sve to na vagu pa ako dodje 200km opet je dobro,e onda bi sve to prikacio na traktor,a pumpu bi stavi na kardan,a posto je u mene tomo vinkovic tv 420 koji ima multiplikator nazad a max obrtaj je 2050 i mala redkucija i e eto cjepaca,e sad da li bi ta pumpa bila prevelika jer ona pogoni citav hidraulicni sistem na fapu,to neznma
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: kalači drva

ja bih se prije zapitao dal' ta pumpa mozda nije prevelike litraze za tvoj motor na TV :scratch
onace ideja i racunica ti je super ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Uobicajno je da su na FAP-ovima bile pumpe prva petoletka .
Njih je bilo dvie vrste sa 3 i 6 klipa ,protoka 27 i 54 kubika .
Ako je jedna ili druga ti imaš veliki izbor okretaja pa bude OK .
Ne mogu naci slike na netu , sutra ti poslikam u katalogu da vidiš kako izgleda u živo .
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: kalači drva

i ja mislim da nebi bila prevelika....
racunica jes dobra samo kolko ce to kila izac, i sto najgore mozda je neko vec sve to poskido od kad sam zadnj put bio......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: kalači drva

matrix123456 kaže:
i ja mislim da nebi bila prevelika....
racunica jes dobra samo kolko ce to kila izac, i sto najgore mozda je neko vec sve to poskido od kad sam zadnj put bio......
mozda ja :roll:
 
R

ratar355

Guest
kalač drva

Pozdrav svima,imam namjeru sam napraviti kalač drva klipni,čitao sam na forumu o toj temi ali bi molio da mi netko točno obijasni( debljinu materijala,od čega koristiti pumpu za ulje od nekog vozila ili sl. i dali ima tko nacrt da mi pošalje)kalač bi koristio na pogon traktorom Ursus355,unaprijed hvala
 
T

Toyo

Guest
Re: kalač drva

moraš imat pumpu 55l/min i priklučak na kardan, rezervar oko 5-10 l, cilindar malo jači hod mora imat 50-90cm, ventil za štelanje cilindra(regulacijski, to se nastavlja hitrost cilindra) i još jednoga za štelanje cilindra gore i dole. materjal najbolje za uzmeš tirnicu. ovo pa napraviš z 5-10mm pleha. to ti je tako okvirno. ali moraš povedat koju izvedbu imaš u mislima horizontalno ili vertikalno.

 
V

vresak

Guest
Re: kalači drva

Pozdrav svima
Vrlo interesantna diskusija o "vijcanom cijepacu drva". Namijeravam isti da napravim,ali je problem nabaviti VIJAK-glavu.Dali mozda neko ima informaciju ko ih proizvodi i prodaje kod nas ?
Poslao sam nekoliko privatnih poruka i meilova ucesnicima koji su diskutovali ovdje na postu KALACI DRVA, ali
nisam dobio odgovor.
Hvala unapred
 
V

vresak

Guest
Re: kalači drva

SLOVENIJA, HRVATSKA ,B I H ,SRBIJA , CG, MAKEDONIJA.
ZNAS LI ODGOVOR NA MOJE PITANJE PUKNUTI ?
 
V

vresak

Guest
Re: kalači drva

Hvala PUKNUTI.
znas li mozda koliko kosta,ne mogu to pronaci na njegovoj WEB STRANICI.
 
R

ratar355

Guest
Re: kalač drva

Hvala Toyo na slikama i informaciji,radio bi vodoravni cijepač koji bi pokretao traktor preko kardana.Slika koju si poslao od vodoravnog cijepača je prva liga.Nije mi problem napraviti cijepač več me zanima koji klip uzeti nap.od kipe nekog FAP-a ili sl.,ili koji bi bio dovoljan pritisak.Od čega si koristio pumpu ili je nova,recimi šta si morao kupiti novo a što si uspio polovno i od kojih strojeva/vozila si koristio dijelove za izradu?Imam Ursusa 355 nedavno radio full generalku a cijepač na svrdlo neželim.Još jednom hvala i ako može malo podrobnije informacije?Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh