• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Ovak, nisam radil s dotičnim kalačem ali i meni se sviđa jednostavnost konstrukcije.

jedini minus mu je nema nožne komande.

Znam da su dijelovi hidraulike iz italije jer znam preko koga je ih nabavljal....
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Re: kalači drva

meni nožna komanda netreba,kad sam radil s kumovim sam ju otkačil tak da mi to ne smeta

zanima me kak se ponaša ovaj način kačenja pumpe,jel jako trza,s obzirom da se radi o velikim opterećenjima

isto imam na utovarivaču za gnoj,malo se pumpa klima,ali ta je manja i slabija pa nije tak izraženo...

volio bih čuti od nekoga tko je radil s njim

kaj se tiče italijanske hidraulike,ne sumnjam uopće u kvalitetu i trajnost iste,ako je sve dobro odrađeno
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pozdrav svima , što kažete na ovo ???????
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Z2HLX6YMHv4[/YT]

2.jpg


a masina je izgledala ovako kad smo je kupili i snima jest od tog covjeka !!!!!
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7pDiLGrGE1o[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Re: kalači drva

sve super samo nije li taj cjepač što se stiska nogom malo prebrz, očito radite usluge pa vam je bitna brzina, ali malo nepažnje pa bi mogli i prsti otić.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Re: kalači drva

Slažem se, vertikalni cjepač je pre brz i opasan. Sigurnost na radu u toku konstrukcije stroja očito nije bila važna, već brzina cijepanja.
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

nije to toliko prebrzo kao sto vi kazete (moze to i brze ), jos nikom se nije nista desilo , on se svejedno ne koristi , a moze se i smanjit brzina , on je tu bio i onda smo ga mi i ostavili ako se sta pokvari da mozemo posao zavrsit
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

postavi zastitu iznad noza vodoravnoga, a deblja drva mozes na vertikalni, kazem ti da drvo zna samo tako gore da iskoci kad ga gura na noz pa se omakne. Jesu li nozevi homemade i od kojeg materijala
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

nemoze vertikalni nema toliku silu ,tj moze on ali toje tesak pasao moraju dvojica drzat drvo a moras ga okolo nacimat a to traje , uradili smo oko 800 metara drva i nikad nije skocilo , iz slovenije ono sto smo vidjeli kod tebe isto to smo narucili , nema da se tupe prava stvar hardoks , svaka cast za nozeve
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

iu tome i jest stvar vertiklani bi trebao biti sa cilindrom veceg promjer, to bi mu dalo snagu a usporilo sto je pozeljno, veca je muka ovo sto sam vidio na videu, debela drva na vodoravni, lakse je na vertiklani na 4 dijel npr uradis pa ih onda radis na vodoravni,
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

ovo drvo nemozes na cetri nego na osam mozda i vise da prode kroz tvoju zastitu a ova drva uopce nije problem cjepat na vodoravni kazem ti da je lakse a ti kako oces , tebi jest lakse zato sto je na drugoj strani sjekira pa ti drugi tamo iscjepa i onda ti dobjes kamade pa je lagano
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

kod mene na vodoravni ide do 50cm, eci nemaju ni potrebe jer bude prekruopno kad ide na 6 dijelova, mada bih trebao noz na 8
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

sta se tice noza nie se pokazao nesto noz sa 6 a jos gori mora bit sa 8 , zasto ? zato sto punoskalja ima dosta otpada , ganjaj mu centar ganjaj mu sta oces kad drva nisu kalibrirana nekomanje neko vece i od 8mora bit jos gora ,misemo kupit i nju da probamo ali smo tokomentirali i sumnjamo u nju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

kod mene drvo kad padne u leziste za cijepanje se samo centrira, a visinu noza je podesiva hidraulicki, i nju podesim prije, tako da nema problema sa centrom, uvijek cijepam sa 6, a razmisljam da nabavim sa 8,
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

pa i imam to isto hidraulicno centriram sjekiru , to se vidi na vedeu , ali puno iverje ostaje , a sa sjekirom od 4 uopcenema iverja
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

a neznam sta da ti kazem, kad radis usluzno, ljudi nadju 100 nedostataka, smeta im iverje, ovo ono, a kad sebi pile motornom pilom pa im ostane piljevine brdo, to nije problem, kad im ostane kvrgavih drva metar ni to nije problem, ti kad naletis na gelere pilom, ili na debela drva to ga ne zanima, u zadnje vrijeme sve manje mi se ide raditi usluzno, ja naplatim za 10 metara 60 EURa, to uradim os sat i pol do 2 sata, i onda ljudima bude puno cini mi se da daju za 2 sata rada 60 EURA, a za sve drugo sto placaju nije im puno, onda nek naostre lanac i sjekiru , dvije gajbe piva i dva dana pred sebe i nek sebi rade, a stroj nek stoji u hladu.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: kalači drva

Nije to puno za 10m. ali ko želi uštedjeti neka se primi sjekire
Nego ovaj dodatak još nisam vidio za mačku
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Be_ZVY0LOh0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Re: kalači drva

mi radimo po 10 i 11 km po metru , niko se ne zali znaju cjenu i to je to , mada ima izuzetaka svakakvih , bude dana 40 stupnjeva a oni neke najlone podbacuju da im se dvoriste ne uprlja a mi izgorimo dividus , al staces 100 ljudi 100 cudi , al opet stace masina u hladu nemas nista od nje moras radit
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: kalači drva

evo prih kvarova sa svrdlom uspio sam saviti osovinu i sreca u nesreci napravljena je nova i to pojacana ali nakon 5 m drva poceo mi blokirati lezaj sa strane kardana dok sa druge strane ima 2 lezaja sutra nastupam sa istom bojjstu i nadam se da ce vec jednom doci kraj problemima ovih dana svaki dan iz sume se vracam sa nekim kvarom , prvo mi je otisla vodilica pa mi se onda pokidao kardan tj. rasirila se cjev pa osovina na cjepacu pa lezej neznam kako cu se naplatiti radim usluzno u privatnoj sumi i stalno nekakvi problemi vec sam potrosio pola zarade ne racunajuci gorivo bas me je krenulo
 
Na vrh