• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

B

bosniahos

Guest
Nema veze svako je dobro,ali izgleda da mu je namijera bila da ne hrđa.A baš je cool.
 
A

ackopk

Guest
Zdravo svima,

evo mene opet. Presa je skoro gotova, probao sam sve i radi osim razvodnika. Ono sto sam pitao da li treba da propusta ulje u rezervoar u neutralnom polozaju....

Kada je razvodnik u neutralnom polozaju proslajfuje mi spojnca, nabije pritisak... Inace vod P-A > B-T funkcionise. Znaci ulje ide i vraca se iz cilindra u oba smera.

Da li smem da pritegnem spojnicu i probam tako... kako da znam jel razvodnik ima funkciju da ulje kruzi?! Ili mu mozda treba neki veci pritisak da propusti?!



Hvala Vam unapred!

Veliki pozdrav!
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Kupio sam danas pumpu s ženskim multiplikatorom pa me zanima kako je najbolje montirati to na kardan traktora. Da li da napravim neki nosač na koji kruto pričvrstim multiplikator dok ga stavim na kardan ili samo neki lanac koji sprječava okretanje cijelog multiplikatora. Koje ulje je najbolje za multiplikator, imam još nešto ina hipenola gtl 90
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Baš neki dan bio kod čovjeka koji pravi kalače i on stavlja samo lanac da ga drži da nejde u krug,valjda je onda to dovoljno
Kolko jačine si kupio pumpu,novu,kolko love ak nije tajna?
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pumpa je 22ccm i u kompletu s multiplikatorom dođe 160E, kupljeno danas u ROSI Teh u Sloveniji. Ista pumpa s muškim multiplikatorom dođe 130E, akcija traje samo danas i sutra. Kupio i razvodnik 40l (75E), manometar i sve redukcije, a bakrene podloške dobio gratis :(clap):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jeftino,super si prošao,da imam u buđetu tih 150e uzeo bi to odmah al moram prvo obut traktor pa tek onda dalje
Kakav cilindar misliš u to sve još uklopit?
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
To je inače namjenjeno za hidraulično vitlo koje trenutno tjeram preko hidraulike traktora, ali je pumpa s ženskim multiplikatorom zato jer onda samo otpojim dva crijeva i spojim na kalač na kojem trenutno imam pumpu bez multiplikatora tako da bude korišteno za dva stroja.
Kalač je za kratka drva do 35cm, vanjski promjer cilindra je 130mm, prvo sam ga tjerao preko hidraulike traktora, zatim sam mu složio vlastitu hidrauliku, a sada ona još bude i ovime dosta ubrzani.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nema vece pumpe u toj grupi u kombinaciji sa tim multiplikatorom, vjerovatno dalje ide grupa III i pumpe i multiplikatora, a to je skoro pa duplo skuplje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Imaju li gdje dimenzije tih prihvata po kategorijama? Treba mi neki podatak
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
pozz

pozz ekipa imam mali problem -----elektro motor ima 2880 obrtaja i gore je remenica 120 sad moram smanjit na 1450 obrtaja na drugoj osovini ...kolika mora biti remenica da se to dobije? ako se ne varam otprilike 198?':icon_kidra:
hvala unaprijed
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
pozz ekipa imam mali problem -----elektro motor ima 2880 obrtaja i gore je remenica 120 sad moram smanjit na 1450 obrtaja na drugoj osovini ...kolika mora biti remenica da se to dobije? ako se ne varam otprilike 198?':icon_kidra:
hvala unaprijed

po mojoj računici bi trebala biti 238, znači poslušaj savorisa, on ti je dobro odgovoril
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
ok hvala ekipa...i meni je drugi dan bilo sve jasno koliko mora biti...dok sam pital bilo je previse :icon_jook: pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh