• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
imam ja jedan, sa dvije brzine, ima tri zupcanika unutra, i neutal polozaj, prijenosni odnos je 1;4 i 1:3, jedna osovina vratilo za kardan traktorski, druga osovina sa navojem, da se ustimati pumpa, ako ti pase mijenjamo, ti meni taj multiplikator, ja ebi ovo, ali daleko smo
Nemam još multiplikator, tek sam ga namjeravao kupiti. Htio sam skinuti pumpu sa kalača i staviti na nju ženski multiplikator i onda ju po potrebi stavljati na hidraulično vitlo ili na kalač. Najvjerojatnije ću kupiti i novu pumpu i multiplikator a ova s kalača će biti u rezervi.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ok, to nisam probao ali to mislim da nije problem.


Sta se desava sa uljem u P vodu kada nije aktiviran ni jedan izlaz? Treba da izlazi na T vod jel tako!? Kod mene ne izlazi.

Nemora biti u neutralnom položaju P spojen na T.
Imaš i razvodnike CC(zatvoreni centar), primjenjuje se kod LS-sistema i tebi takav ventil neznači ništa. Pretpostavljam da je tvoj takav prema ovome napisanom.

Ovaj o kojem ti je savoris pisao je OC (otvoreni centar) klasični hid. sustavi, najrasprostranjeniji u nekim jednostavnim sustavima.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
molim savjet trebao bi na hidraulićnom kalaću da malo pojačam pritisak (rekli su mi da je tvornićki poštelan na 160 bara) pa me zanima kako se štela dal treba priteći ili otpustiti vijak na razvodu da malo pojaćam pritisak inaće imam pumpu koja stvara pritisak od 350bar na 1000 okretaja i sa protokom 52 l min:icon_super:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kakvo je to štelanje tlaka napamet.
Posudi manometar i naštelaj, jer ak se nešto shebe... Il nešto pukne, pa nekog pogodi komad..
Jok
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
planiram na svoj home made cjepač staviti filter (filter ulja hidraulike, podrazumjeva se). Logično je da se filter stavlja na povratu ulja u rezervar. Obzirom da sam sam majstorisao po cjepaču i rezervoar nije baš 100% čist i vjerojatno unutra ima špene i koječega drugoga. Ukratko, po pravilima hidraulike filter se stavlja na povratu jer bi smanjio protok na usisu iz rezervoara prema pumpi ali u dvojbi sam ako ga stavim na povratu, ukoliko rezervoar nije 100% čist, time ne dobivam ništa, a moj home made rezervoar je nemoguće 100% očistiti jer nema revizono okno nego mali čep za ulijevanje ulja i ispuštanje ulja.

Zanima me hoću li sačuvati pumpu od špene, prljavštine i koječega, s time što ugradim taj filter na povratu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo bi pomoglo ak bi umjesto običnog čepa za izpust stavil čep od nekog avtomobilskog menjača koji ima u čepu magnet.Pa nešto bi več pobral.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Teoretski ulje treba da napravi jedan krug da bi se očistilo , a tebe taj jedan krug može da košta skupo :icon_blackeye:
Kod mene na bagerčiću imam filter na povratu sa magnetom u sebi a na usisu imam neku metalni filter malo ''rjeđi'' i on može da zaustavi plijesan od vlage i neke malo veće nečistoće
Taj usisni mi često zaštopa od neke plijesni za koju pretpostavljam da je vlažnost u ulju pošto mašina nije garažirana , čak i sa zamijenjenim uljem i opranim rezervoarom ne treba puno vremena da zaštopa
 
Å

željkob

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dor9bljkKus[/YT]

evo moj uradak,s brzinom zadovoljan i snagom isto tako,preuredio pogon kardanom na elektro motor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Å

željkob

Guest
a snagu sam ovako isprobao pošto nemam manometar....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KxG3KI8jaZ0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Odlično radi i brzina mi se svidja.Do koliko bara si pustio da otvori varnostni i jesi preračuno koliku silu dobiješ kod otvaranja varnostnog.:icon_thumright:
 
Å

željkob

Guest
Mislim da je bio naštelan na 180 bara dok je bio na kardanski pogon,nisam ga ništa dirao...a nisam računao silu ali mi se čini da će biti dovoljno jak...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
Evo, tale kalač sem kupil ta teden:






cilinder je fi 110/70, dolžina kalanja 105cm, črpalka je 240 bar.
 
B

bosniahos

Guest
I dali si ga isproba,kako cijepa.Dali se makiva oni donji dio pa da može cipat metricu.
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
nisem še isprobal, trenutno imamo dež in ne morem cepit. ko bom kalal drva, bom poslikal:). imam pa za cepit 100 metrov drvi u metrce.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja danas prodao onaj moj započeti cjepač , nije mi bio cilj prodaja ali nikako da nađem vremena i sve iskompletiram , pojavila se mušterija i otišao dalje , cijena nije neka tek koliko me koštao materijal
Idemo dalje
 
B

bosniahos

Guest
Ja nikako krenit sa izradom svoga a sve pripremljeno,A svako malo treba nešto cipat.Čak izgleda da ču i posudit neki za cipanje.To mora da je linost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh