• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sad sva na istoj valovnoj dužini:(handshake):pa valjda če i Željku ovi podaci malo pomoč.:eek::
 
Å

željkob

Guest
ako ides na varinatu sa 1400 okretaja pogona,
imas brzinu klipa 5,6cm/sek
sila ista
protok pumpe 26,5l
potrebna snaga pogona 12kW. NAPOMENA POTREBNA SNAGA POGONA SE CIN MALO PREVILIKA, ALI TO JE KRATKOTRJANO PRI MAX OPTERECENJU, TI SA NA SIGURNOSNOM MOZES SPUSTITI TLAK NIZE, IMAT CES MANJU SILU NA SJEKIRI I MANJU POTREBNU SNAGU ZA POGON, U PRAKIS SAM SIGURAN DA MOYE I MANJI MOTOR ZA GORE NAVEDENE PARAMETRE. SAD CES SE YAPITATI KAKO NEKI CJEPACI SA 5KW IMAJU SILU 15 T I DOBRU BRYINU, TU SE RADI O CJEPACIMA S DVIJE BRYINE (DVIJE PUMPE ILI PLUNGER, MALO SKUPLJI PROJEKAT)

sve ok,znači maksimalna snaga pogona 12 kW je potrebna da bi se trenutno dobilo max opterećenje 250bara ako sam dobro skužio.......

a koliko max bara mogu postići s elektromotorm 4 kW i 2800 o/min.......to me muči.....čini mi se oko 100....
 
Å

željkob

Guest
pa to znam.......pitam koliko bih dobio ,ne znam izračunat ako možeš pomoći da izračunaš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
http://www.hydraproducts.co.uk/hydraulic-calculators/output-power.aspx

41bar, 53l/min,

iz iskustav sam siguran da motor od 9kw pogoni pumpu od 19cm3 na 2350 okretaja na 250 bara, dakle nekih 45l/min,
a po ovoj racunici treba 20kw, ytao sam prije i pisao da mi ta formula nije jasna jer praksa govori drugacije, ynaci u odnosu na iyracun forumle sto sam ti poslao linkom idi duplo manje sa snagom el. motora i to je donja granica.
 
Posljednje uređivanje:
Å

željkob

Guest
da,dobro kažeš praksa ponekad pokaže drugačije.....
odlučio sam da montiram 4 kW pa će mo vidjet,idući tjedan bi trebao složit pa javim rezultate.....
 
A

ackopk

Guest
Uspeo sam da se snadjem. Probao sam razvodnik i radi, treba mu 24V DC struje i nekih 1.2A.

Ono sto me interesuje da li razvodnik treba da preusmerava ulje u T vod ukoliko nije aktiviran ni jedan od izlaza (A ili B) ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ulje mora da kruži ,samo kad puni komoru cilindra pa i tad se prazni druga strana cilindra kroz povrat u rezervar kad je cilindar dvoradni.Kod jednosmernih kad se puni nema povrata,a kad se vrača tada ide i ulje od črpalke i ono iz cilindra pored ventila u povrat.Tako da kad cilindar nije u radu su cjevi i ventil bez tlaka(možda mali zbog otpora za protok kroz cevi).:icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ajde narodski rečeno , ''normalni'' razvodnik pri neutralnom položaju treba da je otvoren na relaciji P-T a izvodi A i B su zatvoreni
Kada je u jednom položaju otvorene su relacije P-A i nezavisno T-B
A kada je u drugom položaju otvorene su relacije P-B i nezavisno T-A
 
A

ackopk

Guest
Juce kad sam probao razvodnik pokusao sam da duvam ustima na ulaz razvodnika i onda prekidacem aktiviram jedan od polozaja i vazduh izadje na A ili B izlaz zavisno sta sam pritisnuo ali ako nije aktiviran ni jedan od izlaza na T vodu ne izlazi vazduh, pokusao sam jace da duvam ali ne izlazi vazduh. Ne znam, mozda treba veci pritisak ili sta vec...

Kako to mogu da vidim?



Hvala Vam puno, nigde nisam mogao da nadjem ozbiljnu raspravu o hidraulici kao na Vasem forumu.

Veliki pozdrav!

Aleksandar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa kada duvaš na P i prebaciš položaj ručice u jednu stranu onda ti vazduz izlazi na recimo A , znači u istom položaju ručice probaj duvati na T i vazduh mora izlaziti na B
Razumio ?
 
A

ackopk

Guest
Ok, to nisam probao ali to mislim da nije problem.


Sta se desava sa uljem u P vodu kada nije aktiviran ni jedan izlaz? Treba da izlazi na T vod jel tako!? Kod mene ne izlazi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Treba da je u spoju sa T vodom , e sad , neki razvodnici tek propuste tu relaciju pod nekim određenim pritiskom , neznam tačko kojim i kako to funkcioniše
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Da li multiplikator mjenja smjer vrtnje izlaza u odnosu na ulaz? Koliko se zupčanika nalazi u njemu?
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Mislio sam na pumpu na kalaču nabaciti multiplikator, a ako mjenja smjer onda ništa od toga.
Hvala na brzom odgovoru
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
imam ja jedan, sa dvije brzine, ima tri zupcanika unutra, i neutal polozaj, prijenosni odnos je 1;4 i 1:3, jedna osovina vratilo za kardan traktorski, druga osovina sa navojem, da se ustimati pumpa, ako ti pase mijenjamo, ti meni taj multiplikator, ja ebi ovo, ali daleko smo
 

Najnoviji postovi

Na vrh