• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Bogami za 10 kubika vrbe je i sekira dosta ali baš ako očeš nekaj na pogon, za vrbu se da složiti i neki jednofazni cijepač koji bu svoje odradil.
 

kilkenny

Novi član
Tu od
8 Stu 2013
Poruka
14
Re: kalači drva

Ne bih za 10 m3 dramil, ali svaku godinu dobijem mijesana drva, vrbe ponajvise i dok sve skalam strgam se. Koliko bi bilo pametno tj. je li bolje cjepac sa nekim benzinskim motorom ili 230V?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Re: kalači drva

Ak nisu metrice, odi i kupi u Pevcu najjačega s uvlačnom cijevi kojeg nađeš, za jednofaznu struju. Bilo je Einhell-a, Villagera...
 

kilkenny

Novi član
Tu od
8 Stu 2013
Poruka
14
Re: kalači drva

Odlucio sam si uzeti Lancman 8 sa Briggs&Stratton motorom. Vidjet cemo kako ce se ponasati sa kratkim drvima.
 

pericateslic

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
46
Re: kalači drva

Pozdrav, pravim mašinu za cepanje drva pa me zanima gde mogu naću hidraulični cilindar snage 10-15 t i dali neko zna kolika je potrebna pumpa za cilindar dužine 500 mm i jačine 10-15t
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Re: kalači drva

Pozdrav. Imam mogućnost dobiti jednu pumpu od tama 80, a sad nigdje nemogu pronaci podatke o njoj. Pumpa je klipna i bio bi zahvalan ako netko ima nesto o njoj. Hvala
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: kalači drva

pozdrav svima!!!!
ako može mala pomoć oko kalača za drva koji sam odlučio uraditi sam pa me interesira kod koga se može kupit pumpa sa ubrzivačem,cilindar i razvodnik,ako zna neku adresu,broj telefona i slično.:icon_pray:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Re: kalači drva

Prvo moraš odlučiti kaj hoćeš, pa onda u potragu za dijelovima.
Rosi ima standardne komponente, no pitanje je hoće li zadovoljiti tvoje želje, dok ti Hidrospoj može napraviti cilindar po želji.
Pogledaj i po oglasnicima. Tam se da najti dijelova po zanimljivim cijenama.
Ak buš kupoval sve novo upitna ti je isplativost gradnje.
Najskuplji je cilindar i ak njega možeš negdje jeftino kupiti, napravil si posel.

Jednoga sam napravil, a za drugoga imam većinu materijala, pa znam o čemu govorim.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
Re: kalači drva

kada je potrebno mijenjati ulje u kalaću sad odradio 3 god i oko 2000m drva pa mi nešto je sporiji dok je hladan a dok se ne zagrije ulje
pumpa klipna 60 lit /min
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Re: kalači drva

Pa slobodno ga zamijeni, iako bu to još radilo. Problem je vlage u ulju.
Pri tome žrtvuj 3...4 litre ulja i isperi hidraulički sustav prije ulijevanja novog ulja.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: kalači drva

Prvo moraš odlučiti kaj hoćeš, pa onda u potragu za dijelovima.
Rosi ima standardne komponente, no pitanje je hoće li zadovoljiti tvoje želje, dok ti Hidrospoj može napraviti cilindar po želji.
Pogledaj i po oglasnicima. Tam se da najti dijelova po zanimljivim cijenama.
Ak buš kupoval sve novo upitna ti je isplativost gradnje.
Najskuplji je cilindar i ak njega možeš negdje jeftino kupiti, napravil si posel.

Jednoga sam napravil, a za drugoga imam većinu materijala, pa znam o čemu govorim.

znači cilindar je najskuplji.....:(think):
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Re: kalači drva

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vV9xrhAXR4I[/YT]Automatski kalač drva
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: kalači drva

Možda je malo off ali zna li neko gdje bi kvalitetno reparirao jedan cilindar. U pitanju su semerinzi,gumice, ..
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: kalači drva

Automatski kalač drva

lako on kala ta glatka drva,dao bi mu ja kakav kvrgavi grabar pa neka ga raskoli sa tom gvožđurijom :icon_butt:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Re: kalači drva

Možda je malo off ali zna li neko gdje bi kvalitetno reparirao jedan cilindar. U pitanju su semerinzi,gumice, ..

Ako želiš sam popravljat gumice imaš u henlichu, elastu, gumi impex, trelleborg.
Ako misliš dat nekom imas hidraulika servis zitnjak, hidropneumatila zelina, som hidraulika resnik.
Od kud si
 

Najnoviji postovi

Na vrh