• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ak imaš i 5 m uzmi si kalač...
Pa i budem😂🍺
Onda uzmi sekiru i jos jednu za rezervu pa veselo na delo... 😄
Imam 3,rezerva uvijek mora biti.
Treba se gibati 🤣 a sekira je rođena za to. Pogotovo ko nema puno 😂
To ja stalno govorim i najviše ju volim🍺😊ali sad je malo specifična situacija 😊ima mi ga sused kaje od mene 3minute traktorom, ali ima ga i prijatelj kaj se moram do njega sat i pol voziti pa pem kod njega da se vozim sa raketom opet malo duže. 🚀😇
Pa koliko imaš drva za cijepanje?
Koliko je to tvoje nemam puno?
Pa neznam jel imam 5m ili 10, ali tu imam negdje. 😊
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Pomocccc. Imam ovakav cjepac i ostal je u donjem polozaju i ne dize se gore kaj je problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210415-155318_Chrome.jpg
    Screenshot_20210415-155318_Chrome.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 21

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Jesi pogledao razvodnik? Jel se poluga vrati kad pustiš papučicu? Jel se digne papuča?
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Jesi pogledao razvodnik? Jel se poluga vrati kad pustiš papučicu? Jel se digne papuča?
Rucke su isto koda sve radi kad ih stines je isto ko kad je radil i isto se vracaju gore a cjepac se cuje koda radi na prazno tj ne gura ulje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Taj kalač ima malo čudan spoj cilindra. Provjeri jel se pomiče onaj klipić na razvodniku.
Usput, da ti nije negdje zapel lanac za ograničenje hoda?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Kolika bi trebala biti klipnjača na cilindru da ne bi trebalo vodilicu slagat na kalaču? Planiram si složiti još jedan kalač samo da si u šumi pomognem da na polovice presječem. Imam cilindar 110 promjera unutarnjeg i klipnjača 70, pa je plan da nešto složim možda i preko traktorske hidraulike.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Toliki i je hod otprilike, za veći hod mi ne treba. Imam veliki kalač da mogu cjepanice kalat ako bi mi zatrebalo. Ovo je samo za male do 35 cm drva da lakše utovarim ako je veliki kotač. Pretežak mi je ovaj kalač a i daleko mi je da ga vozim sa sobom zato je plan neki laganiji. Ja pilim na kotače odmah u šumi, nisam nikad radio cjepanice iako smo kalač složili tako.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Onda mozes jos vidjeti gdje je ljep ljes, da nema grbe, da ljepo ravno ide kroz ljes. I treba biti sekira ljepo u sredini "kotaca."
Pa u čemu je problem, da neces raditi vodilice?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se bez vodilice ne dopada. Delalo bu to ali pitanje je kak dugo buju gumice na klipnjači zdržale.
Ako već delaš, možda da napraviš zglobove za prihvat cilindra na konstrukciju i sekire na klipnjaču.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Plan je iskoristiti materijal koji imam doma i za što manje novca napraviti pomagalo , pod nazivom pomagalo mislim na to da samo smanjim komade zbog utovara, kalat će se i dalje doma, kupovina nije opcija jer smo veliki kalač napraviti i izvrsno služi. Onda kad smo ga radili bilo nas je više i utovar nije bio problem, a sad već polako postaje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh