• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
Re: kalači drva

Vidim da se spominje cilindar unutarnji fi 90 klipnjača 60. Gdje bi se to moglo (novo) najpovoljnije kupiti VŽ ,ZG.. I kak bi se pasala pumpa od 30 ccm s tim cilindrom?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Misliš da će bit spor ?

po mom proračunu je na nekom malo većem ler gasu preko 6cm u sekundi hod..

8h8jt21gc4sd7bvp8.jpg


klipnjača je 65 nisam 100% siguran al mislim da je.
Multiplikator ima klasični muški prihvat za kardan...
Znam da dvobrzinski ventil više opterečuje sistem al ja sam taj koji će time radit tak da ono..

Većinom mislim to tjerat tomovinkovićem, pa sam zbog toga nekako htio uzet veći cilindar i + nešto kapacitetniju pumpu.

Druga opcija mi je uzet 19ccm pumpu i cilindar 80. Brzine su tunegdje al onda kak veliš imat ću nekih 10T .. fora kaj je razlika između te 2 opcije samo 30 eur...

evo ovdje ti sve fino pise
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

549DV, pitaš kak bi pasala pumpa od 30 kubika s tim cilindrom? mislim dabi pasala pod uvjetom da ide prek ubrzivača. evo ti u prilogu moja tablica, pa ti sam prosudi.
 

Prilozi

  • Izračun cilindra.jpg
    Izračun cilindra.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 162

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: kalači drva

Odlično....brzo i jednostavno:(clap)::(clap):

ako ti se da stavi još koju sliku da vidimo stroj
 

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
Re: kalači drva

Normalno da ide ubrzivač1:3,8. Samo da još otkrijem gdje najpovoljnije kupiti takav cilindar.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: kalači drva

Jel ovaj bubanj ima ulogu spojke i osigurača?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Re: kalači drva

Pretanka klipnjača... bude prebrz ak se ide na dvobrzinski (regenerativni) rad. I spor natrag.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Re: kalači drva

Veceras napokon uspijede nekakvo preklapanje ali pare iscupati nikako.Za preklapu sam dobio cilindar od 1m duzine,klip 45 obim vanjski 90,pumpa nova caproni 20c25x006f
22/12 Pn 160 bar.
1500min-1 i multiplikator 1:3.8.nekakav razvodnik ali neznam kakav uglavnom je polovan i sa rucicom kao na cijepacu mom starom.Sta kazete jel ovo cem valja za cijepac da zimus se vatim aparata i fleksa a imace i tokar sta raditi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: kalači drva

Diferencijal je od lade.

Da, bubanj ima funkciju spojke, Prvotni plan je bio blokirati satelite ali sa time bih dobio omjer 1:4.3 što mi se činilo malo previše tako da sam se odlučio za ovu soluciju i sada imam omjer cca 1:2. Što je još važnije u svakom trenu mogu zaustaviti svrdlo jer sam za ˝kvačilo˝ upotrijebio ručnu kočnicu.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

tak sam ga i ja shvatil, i slažem se da bude presporo vračal, al ak je ispravan- nije preskup
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Nakon 20-tog komada mokre bukve on se bude prebrzo vračal .
Jednom sam radil preko traktora ..za moje uvjete veče količine .
Počelo je na 1500 okretaja , završilo na leru .
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

još budu ljudi mislili da kalač brže dela kad se malo zgrije. Možda se tvoj protok gemišta povečal pa je tebe usporil. Kaj je 20komada mokre bukve za takvog muža
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Re: kalači drva

Doktori oce li ista valjati ova moja skalamerija kad se to sve napravi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh