• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
mjesec dana,,mora proci,,sa tim da padne kisa,,da unese u tlo,,prije se nebi smijelo,,pred sjetvu,,nikako,,,tako je meni receno,,dok to radio,,
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Tona je 250kn s pdvom ... Na veću količinu popust. U vrećama po 25kg je pakirano, tak da je lako baratati z njime, 1600kg na paleti.

Bok! U kojoj trgovini si kupio Agrocal u M.središču??
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Tona je 250kn s pdvom ... Na veću količinu popust. U vrećama po 25kg je pakirano, tak da je lako baratati z njime, 1600kg na paleti.

ja sam prije 3 godine uzeo 25t u rifuzi ali u zrncima kod njih na kamenolomu i onda je bila tona 302kun sa pdv onda mora da je pojeftinilo. vidim da si bacao rasipačem i da je malo jači vjetar ode kod susjeda.
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
ja sam prije 3 godine uzeo 25t u rifuzi ali u zrncima kod njih na kamenolomu i onda je bila tona 302kun sa pdv onda mora da je pojeftinilo. vidim da si bacao rasipačem i da je malo jači vjetar ode kod susjeda.

Sad je tona u rinfuzi oko 100kn bez pdv na kolicinu iznad 50t... govorim za vapno iz Ocure, isto to koje sam ja bacao...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Sad je tona u rinfuzi oko 100kn bez pdv na kolicinu iznad 50t... govorim za vapno iz Ocure, isto to koje sam ja bacao...

odlična cijena!
to je u rinfuzi??
plus vlastiti prijevoz,i trošak max. 150 kn po toni (naravno ako ne voziš u istočnu Slavoniju ili Liku i Gorski Kotar)
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
odlična cijena!
to je u rinfuzi??
plus vlastiti prijevoz,i trošak max. 150 kn po toni (naravno ako ne voziš u istočnu Slavoniju ili Liku i Gorski Kotar)

je, rinfuza ...
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Poljo centar Mursko Sredisce, kod Leskija.

Hvala! Jucer zvao i naručio za pocetak 4 tone. :)
Jel možda ima tko za posudit ili iznajmit kalcifikator?
Varaždin i okolica?
Međimurje?
Zahvaljujem.
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Hvala! Jucer zvao i naručio za pocetak 4 tone. :)
Jel možda ima tko za posudit ili iznajmit kalcifikator?
Varaždin i okolica?
Međimurje?
Zahvaljujem.

Lijepo, ja sam ga sijal rasipacem, ide lijepo bez ikakvog stopanja ... prasi se jako, al ak bemas drugo, dobro je i tak ...:)
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Opče se neću sječati kak se praši! Dva dana poslje sam još nalazil tragove kalcija u uhu.hehe
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Hvala! Jucer zvao i naručio za pocetak 4 tone. :)
Jel možda ima tko za posudit ili iznajmit kalcifikator?
Varaždin i okolica?
Međimurje?
Zahvaljujem.

izzyvz!
jel si to rinfuzu naručio ili uvrečano?

ima neko da je rinfuzu naručil iz Očure, veće količine!?
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
hehe...kaj vičeš? :)

ma meni treba rinfuza,i veće količine-25 t bi bilo dosta za ovo proljeće

zato pitam...
to si ti zel v POLJO CENTRU?

Hehe pa moram malo kricati :)
Da u poljocentu sam to narucil.s cim bus to metal s tujkom za gnoj?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Hehe pa moram malo kricati :)
Da u poljocentu sam to narucil.s cim bus to metal s tujkom za gnoj?

ma sve 5, samo ti kriči...:)

ma mene ne zanima preko neke agro kuće, da i njima plačam maržu još...
zanima me samo direktno iz kamenoloma!
pa s prednji utovarivačem!
šleper mi skipa, ja trpam i vozi brate!
bi dušu spustil nakon uvrečanih 25 tona...prije 2 god sem 12,5 tona uvrečano imal-dušu sem ostavil!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma sve 5, samo ti kriči...:)

ma mene ne zanima preko neke agro kuće, da i njima plačam maržu još...
zanima me samo direktno iz kamenoloma!
pa s prednji utovarivačem!
šleper mi skipa, ja trpam i vozi brate!
bi dušu spustil nakon uvrečanih 25 tona...prije 2 god sem 12,5 tona uvrečano imal-dušu sem ostavil!

Ako si iz podravine Kamenolom u Očuri mislim da je to Golubovec kod Lepoglave je dosta daleko .a kvalitetan vapnenac ima i KAMENOLOM VOJNOVEC Križevci koji ima isto kvalitetan materijal za kalcifikaciju ,,,istina ne znam cijenu ali se može pitati a vjerojatno su cijene približno iste ali ne i put ;)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Ako si iz podravine Kamenolom u Očuri mislim da je to Golubovec kod Lepoglave je dosta daleko .a kvalitetan vapnenac ima i KAMENOLOM VOJNOVEC Križevci koji ima isto kvalitetan materijal za kalcifikaciju ,,,istina ne znam cijenu ali se može pitati a vjerojatno su cijene približno iste ali ne i put ;)

ARNO...znam to sve
radil sem s tim materijalom ove jeseni!
25 tona sem imal...odlična kvaliteta materijala!gotovo kao npk granulacija!
ma milina za trpat,sve super!
a ne prah pa zeznem sve živo a na kraju i sebe dok radim s tim!

razlika između Ca u prahu, npr kao AGRODOL i ovakvog mljevenog kamena kao taj iz kamenoloma Vojnovec je da se AGRODOL brže resorbira u tlu, tj pri počinje djelovati!
dok ovaj mljeveni materijal se sporije razgradi!
učinak je prisutan u oba slučaja!

ali, predlažem prvo analizu tla pa tek onda kalcizaciju!
tak se napravi najbolje kaj treba! i tu se nmre fulati!
eto...

i da, šleper 25 t me je došel 3500 kn sa prijevozom...
kaj ispada 140 kn po toni i to je prihvatljivo!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO...znam to sve
radil sem s tim materijalom ove jeseni!
25 tona sem imal...odlična kvaliteta materijala!gotovo kao npk granulacija!
ma milina za trpat,sve super!
a ne prah pa zeznem sve živo a na kraju i sebe dok radim s tim!

razlika između Ca u prahu, npr kao AGRODOL i ovakvog mljevenog kamena kao taj iz kamenoloma Vojnovec je da se AGRODOL brže resorbira u tlu, tj pri počinje djelovati!
dok ovaj mljeveni materijal se sporije razgradi!
učinak je prisutan u oba slučaja!

ali, predlažem prvo analizu tla pa tek onda kalcizaciju!
tak se napravi najbolje kaj treba! i tu se nmre fulati!
eto...

i da, šleper 25 t me je došel 3500 kn sa prijevozom...
kaj ispada 140 kn po toni i to je prihvatljivo!


Cjena je stvarni ,,,ok,,, iako sam ja više za granulirano nego čisti prah ,,, iz razloga upravo tih što ima produženo djelovanje ,,, može ga se baciti i više s obzirom da sva kolićina neće odmah djelovati , ne treba bacati sljedeće sezone jer ga još ima u zemlji ,,, a i oni koji bacaju rasipačem lakše ga je baciti , analiza ,,, je sasvim u redu ... ali mi koji nemamo prirodnog kalcija u zemlji ne možemo puno pogrješiti ,, sigurno ga nećemo baciti previše :D
 
Na vrh