• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ovih dana se bacalo Agrodol oko 3t po rali, ovdje je po izmalciranoj rauli

gzcc.jpg


m6h.JPG
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
A slike stroja???? :)

Ima jos desetak paleta za pobacat pa cu ga uslikat, stroj je domaca izrada tj svojih ruku djelo, doduse u kompi sa susjedom. Ide paltea u njega ko iz puske, stalo bi jos bar 500-600kg samo i ovako prevec propada traktor u zemlju.
Ima slika negdje u temi o farbanju strojeva
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma znam, vidio sam te slike izrade.
Nego sad iz posla nabacaj slika. predpostavljam da MF nosi :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
i ja bih molil malo više slika stroja , ako je moguče , jer čemo i mi radit kalcifikator sad kroz zimu..:)
da nije malo preveč 3t /ral?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Hehe, nosi IMT da se ne uprasi MF, salim se, zbilja nosi IMT ali iz razloga jer je na njemu utovarivac pa s njime utrpavamo i u polju istrpavamo palete sa vapnom ujedno i baca. Jadnicak se nateglio tereta!
Bit ce sutra slika ako kisa ne pokvari planove
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Decki,sto tocno bacate?
Koja je sad cijena toga?
Gdje to kupujete?
Koja je količina u pitanju i dali je dostava uključena?
Uh,koliko pitanja :confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Aaaaa, pa da, naravno, VEEELIKIII IMT nosi :) Ja mislio da 560 nosi paletu vapna nasipanu :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Kićo, svaka čast, to je posao, zelena gnojidba + kalcizacija!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Baumit je kupio valjda ove u Siracu, to je samo ambalaza, vapno je iz Siraca
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
baumit je sestrinska firma od kamena sirac...i oni prodaju samo agro-dol(dol- DOLOMIT)...dok agro-vapno (vapno- PECENI DOLOMIT) prodaje kamen sirac tj sad se drugacije zovu...

robija je to u tim 25 kg vrecama,a bome se i praha nagutas...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Kićo, daj malo detaljnije...
Koliko na ha , koliko košta kila itd..?
 
G

Guba

Guest
@kićo kolika je količina potrebna za 1ral?
Ja imam vočnjake i prije 3 godine sam počeo sa kalcizacijom al neznam omjere doziranja pa ako može pomoč?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Kićo, daj malo detaljnije...
Koliko na ha , koliko košta kila itd..?

Tona je kostala oko 240kn s dovozom doma, cijena meni okej. Bacali smo oglavnom 2,5 do 3 tone po jutru-rali. Imam zemlje koje su u katastrofalnom stanju znas kad vec nekih 6-7 godina nema nista uroda ali bas nista. Kuruza naraste do koljena i tak ostane, psenica nestane na tom dijelu cak niti trava tu ne raste. Pred godinu dana je nabacano stajnjaka daleko preko svih normi po jedinici povrsine i pomak je bio neznatan na bolje. Ok svi kazu stajnjak daje efekat tek drugu godinu zato smo sada posuli i vapna a nagodinu nosim zemlju na analizu pa cemo vidjet. Tu je i podrivano i nevrijedi jednostavno nema pomoci. Sijana je psenica da se zemlja odmori od sprica... Imam jos slicnih zemalja ali nisu bas toliko jadne kao ova. Imam osjecaj da je necim zatrovana.
Moram reci da je nekad na tom dijelu bila vrhunska kuruza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh