• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

R

Ratarko

Guest
TX75 kaže:
evo ovako neki dan samo vršili analizu tla po tablama pa kaže svašta, a u ostalom kaže da je ph vrijednost veća od 4,5 što znači da je zemlja kisela i da treba izvršiti kalcizaciju, pa me sada zanima pošto si ti ratarko nabavljao taj karbokalk iz županje kolika mu je cijena i dali ga ja uopće mogu dobiti pošto nisam koperant???

U čovječe pa ja sam previdio ovaj tvoj post , vidio ga jesam ali zaboravio sam odgovoriti :scratch .
Jel ti to još bitno , mogu ti sutra provjeriti sve po tome pitanju ako nije kasno ?

@abrkili
To je pravo dobra doza dok se bijeli trava :shock:
Da je makar meni takav karbokalk a ne ovaj što ga moraš prvo minirati da bi ga mogao bagerom utovariti :cry:
 
B

Bobo

Guest
Heh, sto se doze tice, zamisli kako je na 1.5 ha baciti 3 tone... Sve se bijeli kao da je snijeg padao... Uzas zivi. Prvi puta u zivotu sam vidio bijeli IMT ;)
 
R

Ratarko

Guest
Ja sam bacao i ROKI-ju oko 4,5 tona na hektar a sebi oko 5,5 t/ha i ne bijeli se ništa . To je do vrste vapnenca tako bijelo .
 
B

Bobo

Guest
Ja sam bacao "AGRODOL" iz Siraca...

Bio je u prahu, bacano rasipacem za mineralno gnojivo.
 
R

Ratarko

Guest
Znam za taj iz Sirača ali probaj si kupiti 500 tona pa mi reci koliko košta :cry: , ovaj moj je gratis , zato ga i rabim .
 
B

Bobo

Guest
Ma nisam ja rekao nista za taj tvoj karbo-kalk, no kad si rekao da mora biti "dobra" doza da se trava bijeli, ja sam rekao da bas i ne mora, jer ima raznih boja i "oblika" kalcija za bacati po zemlji...

I ja bih koristio taj vrag da ga dobijem besplatno, no nemam, pa moram ici s ovim sto imam...
 
R

Ratarko

Guest
Ma sve 5 , ja sam ustvari iznenađen podatkom da se to tako bijeli a ti kažeš da si bacao 3 tonena 1.5 ha pa se bijelilo još više . To mi je čudno jer kod nas se niti ne vidi a bacamo tri puta više po hektaru ...
 
B

Bobo

Guest
He he, traktor mi je presmjesno izgledao, kompletan bijel, a na blatobranima, bez pretjerivanja, 1cm bijelog praha, hauba bijela, ma SVE bijelo, jer nije bilo granuliranog, pa smo bili primorani uzeti ovaj u prehu...

Jedva sam traktor oprao i iz njega istjerao miris "kreca"...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ratarko kaže:
U čovječe pa ja sam previdio ovaj tvoj post , vidio ga jesam ali zaboravio sam odgovoriti :scratch .
Jel ti to još bitno , mogu ti sutra provjeriti sve po tome pitanju ako nije kasno ?

kasniš ratarko kasniš,,,
danas stigla tura od 30t a sutra će doći još 130tona
 
R

Ratarko

Guest
TX75 kaže:
Ratarko kaže:
U čovječe pa ja sam previdio ovaj tvoj post , vidio ga jesam ali zaboravio sam odgovoriti :scratch .
Jel ti to još bitno , mogu ti sutra provjeriti sve po tome pitanju ako nije kasno ?

kasniš ratarko kasniš,,,
danas stigla tura od 30t a sutra će doći još 130tona

Bitno da si riješio . Drugi puta na PM ako me trebaš onda bi sigurno odgovorio.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
eto vidiš za pm se nisam ni sjetio
svejedno hvala što si se ponudio da mi provjeriš to
 
K

KRESO

Guest
abrkili kaže:
evo malo slikica...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ovo je posipać soli inaće , dali se štopa dok se radi sa vapnom, i gdje se to može nabaviti u hr i po kojoj cijeni
 
M

matija

Guest
KRESO kaže:
ovo je posipać soli inaće , dali se štopa dok se radi sa vapnom, i gdje se to može nabaviti u hr i po kojoj cijeni
to možeš nabaviti u rascu za cijenu neznam
 
K

KRESO

Guest
pa da vidio sam da je rasco vani dosta cjenjena firma ,
vidiš prošao sam pored nje bezbroj puta a nikada nisam stao da pitam,
već sam ja mislio kupiti od jednog tipa onaj vučeni posipać kao što ima zimska
služba samo neznam dali to funkcionira :scratch
 
P

Picek

Guest
treća stanica je bila Hufgard Technik u Hösbach-Rottenbergu.
radi se o tvornici vapna i za poljoprivredu i za druge namjene a ista tvornica je 1970. počela i sa proizvodnjom uređaja za kalcizaciju tla.
vlasnik tvornice, gosp. Hufgard je i predsjednik Njemačkog udruženja za kalcizaciju tla..

ovo na slici ispod je vapno koje proizvodi Hufgard za poljoprivredu. mokro vapno, sadrži 47% CaO i nabavna cijena mu je 11 eura manja nego što je to kod suhog vapna koje ima 53% CaO u sebi. s obzirom da dosta ljudi ovdje koristi karbokalk, čisto podatak da karbokalk ima cca 25% CaO u sebi..
IMG_3200.jpg


ovo ispod je jedan od strojeva za razbacivanje mokrog vapna, radi se o manje više klasičnom uređaju za razbacivanje vapna (karbokalka) ali sa jednom bitnom razlikom a to je da koristi gumenu traku što se može vidjeti i na slici. zašto gumenu traku? pa čisto podatak da Hufgard tvornica u svom postrojenju na svim "elevatorima" koristi gumene trake a neke nisu mijenjane 20+ godina.. a učinak je isti, ili čak i bolji s gumenom trakom. inače, na ovaj stroj na slici je moguće montirati i Rauchov adapter tako da može služiti i za razbacivanje gnojiva.
IMG_3198.jpg

IMG_3201.jpg

IMG_3209.jpg

IMG_3219.jpg



i na kraju jedna opaska, HZPSS u lipnju u Varaždinu planira napraviti predavanje i prezentaciju o kalcizaciji, prošle godine samo manje je bilo u Lipovljanima.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Evo jedan primjer rasipača za kalcit, međimurski proizvod!

Obrisan neispravan link.

Raspon od 1 do 3 metra standardno (za neke veće zahvate treba dogovoriti sa proizvođačem). Može biti i vučeni ako se stave kotači sa strane.
 
K

KRESO

Guest
slafko kaže:
Evo jedan primjer rasipača za kalcit, međimurski proizvod!

Obrisan neispravan link.

Raspon od 1 do 3 metra standardno (za neke veće zahvate treba dogovoriti sa proizvođačem). Može biti i vučeni ako se stave kotači sa strane.


i koliko košta ...zanimljivo izgleda dosta kvalitetno
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Rasipač 2,5 m - 12.500,00 kn
Rasipač 3,0 m - 13,200,00 kn

Cijena je sa PDV-om.
 

Najnoviji postovi

Na vrh