• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kapitalna ulaganja

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Kad kupujes stroj, kapitalna ulaganja se odbijaju od osnovice, dakle, cijene bez PDV-a i kamata...

PDV ti se vraca svako tromjesecje, zavisi koliko si rata kredita platio...

Sto se polovnog tice, MISLIM da kapitalna ulaganja ne vrijede, posto moras predat ponudu iz trgovine na kojoj pise kakav traktor kupujes i koliko on vrijedi.
 
R

Ratarko

Guest
Zvona ne možeš dobiti državna poticajna sredstva na polovni stroj.
Dobiješ ih samo od cijene traktora bez pdv-a .
Pdv dobiješ u roku od mjesec dana nazad u cijelom iznosu .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, ne dobijes PDV u cijelom iznosu nazad, nego kao kad kupujes ista drugo, na kraju tromjesecja... Bar je kod mene tako...

I kako otplacujes rate traktora, tako dobivas povrat PDV-a...
 
F

Fleki

Guest
Bobo kaže:
Ratarko, ne dobijes PDV u cijelom iznosu nazad, nego kao kad kupujes ista drugo, na kraju tromjesecja... Bar je kod mene tako...

I kako otplacujes rate traktora, tako dobivas povrat PDV-a...

Može se dobiti u cijelom iznosu samo ako imaš financijski leasing, jer ga i u punom iznosu uplatiš, pa ga tako i dobiješ natrag.
 
B

Bobo

Guest
Tako da...

Ali meni je receno da traktor MORA biti pod kreditom da se ostvari pravo na povrat kapitalnih ulaganja...

Gadovi drugacije nisu htijeli dat kredit...
 
F

Fleki

Guest
Kapitalna ulaganja i povrat PDV-a su dvije različite stvari bez obzira bio traktor pod kreditom ili leasingom.
 
B

Bobo

Guest
Da, ali povrat PDV-a svakako ostvarujes...

Meni nisu dali pravo na povrat kapitalnih ulaganja, ako traktor nije kupljen na kredit na najmanje 6 godina?!? i jos k tome, posto je prva godina u sustavu PDV-a traktor mora bit na leasing... :?
 
R

Ratarko

Guest
Do sada sam uzeo nekoliko kredita sa povratom kapitalnih ulaganja , nikad nisam imao problema sa tim , pdv dobijem nazad u cijelosti za mjesec dana , ne za tri .
 
B

Bobo

Guest
Cuj, zavisi kako si radis papire, ali mi smo to rijesili da na kraju svakog tromjesecja sjeda povrat poreza...

Sto se tice kapitalnih ulaganja: Ti dignes kredit na ima OPG-a i onda kesom isplatis stroj/traktor/kombajn, te na kraju mjeseca dobijes povrat PDV-a s kojim vracas dio kredita...

Uglavnom, ako ide na rate(kredit) onda ti se PDV vraca od svake rate posebno... ne znam na koju foru ti dobijes povrat PDV-a a stroj jos nije ni otplacen...
 
R

Ratarko

Guest
Hmmm , nešta tebi ovdje nije jasno vidim ja ...
Kredit banka daje trgovini gdje se kupuje recimo traktor , ja tu lovu ne vidim . To se odradi u roku od max. tri dana nakon što si potpisao kredit . PDV vratim mjesec dana kasnije u cijelosti , kužiš ?
 
B

Bobo

Guest
Ne znam, to je onda traktor otplacen u komadu, i ti dobijes povrat poreza za njega, jer je otplacen.... a ti ostajes duzan banci novce...

Uglavnom, ovako to kod nas ide, ne znam ni kako ni zasto, znam samo da uzivam u novom traktoru i da cu kad tad dobit i povrat PDV-a i povrat kapitalnih ulaganja...
 
R

Ratarko

Guest
Ja sam ti dao svoj primjer , povrat kapitalnih ulaganja sam dosta dugo čekao svaki puta ali je uvijek došlo .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
svi koji pišu o tome kako se na kapitalno ulaganje dobi 25 posto na strojeve bez pdva to nije istina isto se dobije na iznos računa sa pdvom

ja recimo na kapitalno ulaganje kupujem jednu česticu npr i na nju dobijem kap ul za kupnju , rad bagera na njoj , kupnju žice za ogradu i ostalog kaj treba za istu , i podsle tražim još i poticaj za podizanje

i to je tak sto posto znam iz prve ruke
 
B

Bobo

Guest
S PDV-om??

Ne bih rekao... Daj to potkrijepi s necim, jer ja ipak mislim da povrat kapitalnih ulaganja ide na osnovicu...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
još bum pital čovjeka jednom nisam mu reko da sam sad u sustavu pdva
pa javim
 
M

Mister x

Guest
Ljudi u zakonu stoji da ide na iznos kredita znači ako digneš 100 000 kuna kredita i računima prikažeš da je to potrošeno u svrhu unaprjeđenja poljoprivrede znači kupnju traktora strojeva itd.. ili samo kupnju zemljišta ili sadnica.

A ako je Krki prikazao rad nekog stroja na njegovovom polju odnosno bagera ili stavljanje ograde to isto ima veze jer isto ulazi u investicijski trošak u poljoprivredi.
 
C

ciganek1

Guest
Prije tjedan dana sam dobil rješenje da če mi uplatit kapitalno ali još ništ nije stiglo. Zahtjev sam poslal u 7. mjesecu 06. godine i još čekam i čekam.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
meni su uvjek sve prvo isplatili na račun a posle došo papir da imam pravo
 

Najnoviji postovi

Na vrh