• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

Ivankarlovac

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
9
Ma u karlovcu nitko nema samu vilicu, pa ne znam gdje da vise trazim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i nemoj zavariti jako tak da drugi put pukne zavar a ne vilica

edit , potraži u trgoagenciji
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Pokušaj nazvati Skordik u Sisku. Dosta je skuplji ali ne košta te ništa pitati. ponekad me stvarno iznenadi šta sve ima. 044 / 720-532
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Inter mobil velika gorica radi kardane

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Bok imam problem sa kardanom od prikolice za gnoj i isti koristim na pauku, znaci kardan ima sklopku za opterscenje i ona je preslaba to jest preskace i na malo opterecenje naprimer zakopcim pauka i on vrti dodam ges i pocne preskakati isto na prikolici nemoze vise bacati gnoj jer preskace . Pretpostavljam da se u nutra nesto pojelo ili raspustilo, i zanima me dal se to da popraviti i kako? ili da trazim novi kardan, nisam to nikad rastavljao a steta mi ga je jer cijevi i krizevi su ok .
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Uglavnom se samo dotegne da se poveća sila koja pritišće lamele. Naravno, to ako je odgovarajuće veličine i ako je prije sve radilo kako treba. Samo obratiiti pažnju da bude jednako zategnuto u svim tačkama i trebalo bi da može i dalje gurati. :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Hvala nisam naveo da kardan nije sa lamelama vec onaj koji ima kuciste slicno kao i ona traj lauf spojka, samo sta ovaj preskace kad se preoptereti sa odredjenom silom. al mojem kardanu se taj prag sile jako snizio a prije nije bilo tako radilo je normalno i znalo je preskakati kad nesto zastopa i zacvika .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Bilo ti je negdje u temi razgovora o tome. Kupuju se novi feferi i oni šnaperi, koje oni guraju.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Dali se moze to doma sloziti ili mora ici majstoru radi nekih specijalnih alata i talo to
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rekel bi da je ovo moguće doma napraviti.
 

Ivankarlovac

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
9
Imam problem sa kardanom od imt traktrske freze. Pukao je na vilicama prema traktoru, posto je cijev cetvrtasta ne mogu migdje naci takav. Da li netko zna gdje bi mogao kupiti ovakav novi, vilice ili polovni
370cea8563fb21d0c131e5c405ab1deb.jpg
162c739f986c73c3eac9fa5d2eee22ec.jpg
e99f62f0fd45500ce0efe085db90a48a.jpg
b40160706f89b2c5a40a3f5008702951.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk



Ne uspijevam nigdje naci kardan sa cetvrtastom cijevi, nasao sam vilice koje su dovoljno jake po rijecima trgovca za frezu medutim sada je problem jer on tvrdi da ako navarim cijev na vilicu da ce to puknuti. Ima li itko ideju sta napraviti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Imam ja ideju , reci trgovcu da ima ljudi koji imaju zavarene cijevi pa drže godinama.
I neka razlikuje loše varenje od dobrog.

Trgovačke priče mi baš idu na ...... . :(devil):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Ima covjek kardan za prodati, kakva mu je korist sto ces ti samo uzeti vilice. U potpuno je savo u pravu. A ako te bas strah da ce puci var, odes kod tokara da ti napravi mali dio, moglo bi se reci prelaz sa tog oblika sto je na vilicama na cetvrtastu cijev i onda zavari i sigurno nema pucanja.

Od kojeg materijala su ove vilice.?
 
Posljednje uređivanje:

Ivankarlovac

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
9
Ne znam od kojeg materijala su ove nove vilice jer ih jos nisam dobio kupljene ce biti danas u antos-trgovina trgovac mi je preko telefona rekao da su te vilice dovoljno jake za frezu. Sada si mi dao ideju da napravim prijelaz sa trokutastog na cetvrtasti samo kome dati da to napravi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Kod mene bi takav prelaz napravili za nekih 30-40 kn, e sada koliko je kod vas to je vec drugi par opanaka.
@Ivan pitao sam od cega je jer vidim da ova nije pubo ostecena i mozda bi se i ona mogla sanirati. Nesto ovako je kod mene cika Bude rijesavao bez problema i vec traje godinama, doduse nisu traktorski kardani,.ali su kardani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh