• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

B

Bobo

Guest
U ovakvom kucistu bude i jednosmjerno kvacilo i sigurnosna sklopka...

U ovom slucaju je to sigurnosna skolopka.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel mi može tko napisati onako kao iz rukava,koliko treba skratiti najkraći kardan da bi pasalo za rasipač umjetnog gnojiva na imt 539? Danas sam se mučio sa kardanom za frezu, dva puta su ga rezali fleksericom. Hvala,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ne vidim gdje tu muka, muka je ako ga skratis previse pa da moras variti ponovo, smunjam da ce neko iz rukava da ti izbaci tacnu mjeru, to sam na licu mjesta izmjeris, zakacis prikljucak, spusti s na donji polozaj, dignes na gornji max polozaj, premjeris, izracunas max uvlacenje i to je to
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Jel mi može tko napisati onako kao iz rukava,koliko treba skratiti najkraći kardan da bi pasalo za rasipač umjetnog gnojiva na imt 539? Danas sam se mučio sa kardanom za frezu, dva puta su ga rezali fleksericom. Hvala,

a moja freza ostala bez kardana...noću dobio noge...a već je bil napravljen na mjeru, tak da lopine ne budu morale ko ti gubit vrijeme...

ima svega na ovom svijetu...:(envy):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jeli ko imao iskustva sa Ama-italijanskim kardanima,posto u mene na roto kosi otisla lamela ili skakavac kako ga ko zove... nista nije preostalo nego kupit novi samo mi je to jos falilo pored svih troskova,odlucima se za taj talijanski morao sam uzeti kardan za silo kombaj jer je kosilica jaka a i sto jaci kardan to bolje,platio sam ga 270km ili 140 eura,pa reko mozda je tko vec koristio tu marku kako se pokazala...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Dobar je svaki samo ga redovno podmazuj. Ne štedi mast i ne sekiraj se!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je ta cjena, i kod nas kardan za pogon silokombajna, znači, kraći, ali jači dođe oko 1200 kn, također s jednosmjernom glavom, mislim da je isto neki Talijanski, Euro-kardan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
To ti je ta cjena, i kod nas kardan za pogon silokombajna, znači, kraći, ali jači dođe oko 1200 kn, također s jednosmjernom glavom, mislim da je isto neki Talijanski, Euro-kardan.
kod mene je cerjakov kardan s jednosmjernom spojkom kraći oko 1000. To je zapravo kardan za malčer.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
e da uletim, a jel ima negdje za kupiti samo glava s kvacilom za kardan, neznam jel to netko vec pitao, al nema veze...

u glavnom imam jedan kardan na kojem sam nedavno slomio glavu, pa kontam ubaciti lamelu umjesto nje...
ako znate jel ima i gdje, javite mi, hvala! :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A ja bi volio znati gdje bi kupil kardan sa kvacilom, naravno, najpovoljnije !!??
Hvala
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
A ja bi volio znati gdje bi kupil kardan sa kvacilom, naravno, najpovoljnije !!??
Hvala

Ako si iz okolice Zg, pogledaj kod uvoznika rabljenih strojeva, oni imaju uvjek kardana koji idu sa strojevima a zna biti i viška, a i da ne govorim o kvaliteti, večinom su Walterscheid.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da, iz ZG-a sam.
Jel ima neka firma, ili mislis na one kaj uz cestu prodaju ??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, mislim na te uz cestu, ideš do Zeline, ili malo dalje, pa pitaj. Za koji stroj ti je potreban kardan?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za roto malcer. Krecem u samogradnju i mislím da mi je pametnije uzeti kardan sa kuplungom zbog mogucnosti loma reduktora, ili nedaj Boze nestn na traktoru !!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, to bi onda trebao kardan s jednosmjernom spojkom, pročitaj temu od početka, kolege su sve ljepo obrazložili.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jesam baš danas pročitao, ali priznajem da mi baš i nije jasno koji je kakav !?? Ali, u svakom slučaju, hvala na pomoći i slušam savjete !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako izgleda taj kardan sa jednosmjernom spojkom ? Ima li negdje slika ?
I, na kojem principu radi ? Zaustavlja li prikljucni alat ( u mojem slucaju roto malcer ) kad naidje na zapreku ?? Imam doma jedan kardan sa kuglicama koji preskace kad se krene unatrag i na taj nain ne dozvoljava prikljucnom alatu da djeluje. Njega koristim kod freze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh