• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Comerov kardan je sigurno dobar sad koju kategoriju ćeš kupit neznam, najmanje 4. Za malčer ti u pravilu netreba nikakve zaštite na kardanu samo običan klasičan kardan jednosmjernu spojku ima u multiplikatoru, a ostalo trebaju odraditi remeni.
Mali, to stvarno čovjek mora bit pacijent da ide varit kardan sa zaštitom, ali ima ih takvih puno ja znam za jedne koji su skoro potrgali kardan na valtri novoj sa rotodrljačom. Očito su im šarafi bili skupi.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru 4340 koja je razlika u tim zaštitama i kolko ih ima? o_O
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Imas sve u ovoj temi ranije objasnjeno....ali u biti imas kardan sa lamelom kao zastitom-proklizi kad pretjeras😉, kardan sa vijkom-pukne vijak kao najslabija karika lanca, kardan sa jednosmjernom protocnom spojkom nprza tomu vinkovica koji nema dvostepeno kvacilo...nek netko nastavi niz tko je bolje upoznat....
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja sam uz novi malcer uzro neki kineski direkt kardan navodno 6 kategorije i desilo se za 5 minuta
21031
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Znaci neki sa sklopkom 7,8 kategorija? Cerjak ili walterscheid?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sttipa ima sa duplim zglobom sa kojim možer raditi pod svim kutevima ali zglob košta ob 2500 čak do 4000 kn .
 

dzoret

Novi član
Tu od
21 Ruj 2016
Poruka
5
Imt 542 i kardanska prikolica 4t bruto.
Koji bi kardan sa lamelom naj bolje pasao?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Treba ti kardan kategorije 4, ništa slabije i ništa jače. A pošto kardana kat 4 sa lamelom nisam previše vidio, ja bi sebi uzeo sa sigurnosnim vijkom M8 u kvaliteti 8.8. Ako bude slab, onda jači 10.9 ili 12.9 vijak
 

dzoret

Novi član
Tu od
21 Ruj 2016
Poruka
5
Znači prilikom opterećenja vijak puca da ne dođe do uništavanja izlaznog vratila na traktoru
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Da, ako dodje do nekog trenutnog i prevelikog opterećenja. Jači kardani bi ti polomili mjenjač a slabije bi mjenjač polomio...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Da li postoji negdje kod nas mogućnost izrade križa kardana, jel se bavi netko sa time?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Bilo je tamo negdje od Velike Gorice prema Sisku, u Čićama firma koja se bavila popravkom kardana. Neznam kako se zove firma a nisam već dugo tim putem išao.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Vjerojatno je neki specijalni kardan,jer inače imaš u trgovinama kao rezevni dio za klasičan kardan
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ma nije za mene, kolega nešto kemija pa me pita jel znam da ih netko radi.
Nisam ga ni pitao u čemu je problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Dobar i jak :D
S tarnim kuplungom ili šer-bolcnom, križevi fi32mm.
Kaj freza nema svoj kardan?
 
Na vrh