• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
pitanje za one koji znaju :
roto malčer mega ing 150 cm ,traktor imt 539 ...problem - teško uključivanje kardana ?
krči, škripi i neće ukopčati, ponekad treba desetak i više pokušaja dok ne uspijem ukopčati ... kardan se inače na drugim priključcima lako uključuje (rasipač, prskalica) ... kardan je sa lamelom ... e sad .... dali je neznanje ili tehnički problem ?
Ok... ali mi nije jasno ako je kvačilo u pitanju kako sa drugim kardanom i drugim strojevima kao što su rasipač ili prskalica uključuje bez problema ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Zato kaj je špricu i rasipač lako pokrenuti, tj vrte se čim povlećeš ručicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Dok ne riješi problem, pomogni si ovak kak ti je NH rekel.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znam da će te me stavit na stup srama ali ja bih ugasio traktor i uključio kardan pa onda startovao motor sa pritisnutim kvačilom i već podignutim priključkom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na nekim traktorima je to moguće, a na nekim nije. Moj Goldoni ima dva sigurnosna prekidača. Ne može se upaliti ako ne stisneš kuplung ili ako je uključen kardan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na nekim traktorima je to moguće, a na nekim nije. Moj Goldoni ima dva sigurnosna prekidača. Ne može se upaliti ako ne stisneš kuplung ili ako je uključen kardan.
Svaki sigurnosni prekidač ima žice na sebi :ppozdrav:
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Ljudi, pa neko je z razlogom del prekidače. Meni na štoreu je bil isključen, pa mi je jenput skoro garažu zrušil, a drugi put mi se kćer popenjala i zapalila traktor, srećom ke nije bil h brzini. Najte vućiti ljude da skidaju sigurnosne elemente.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Riječ je bila o IMT-u. On ima sklopku na reduktoru... a ostalo je zafrkancija.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Potreban mi je kardan za okretač sijena SIp spider 350. Uzeti li kardan proizvođača SPT ili nešto drugo?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Za vijek kardana jako je bitno da su križevi pod čim manjim kutom i još bitnije je da su pod istim kutom. Druga stvar je podmazivanje većina proizvođača preporučuje svakih 8 sati rada.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Da li bi netko znao identificirati ovaj kardan?

20200825_220323.jpg

Sad vidim da mi druga slika fali.

I zapravo zašto želim identificirati kardan je da probam nabaviti ovu ploču koja je otišla u pepel.... ili ću morati pitati tokara da napravi takvu (ak se opće može). WhatsApp Image 2020-06-10 at 18.07.18.jpeg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh