• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Klepanje lemeša( oštrenje raonika)

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to se slažem, mada kod nas dosta ljudi otkiva lemeše. za pto je lemeš 150 kn, a za alkara 200, a otikivanje u prosjeku 100. a s druge strane, nema smisla ni bacati lemeš koji se malo istupio, slupio bi paletu lemeša u 10 godina tako... a kad bi ga otkivali za 50-ak kuna, isplatilo bi ga se i nosit, a ne potrošiš ni vremena ni ugljena, a ni struje da ti se ne isplati otkivat za taj novac, a još ako imaš mehanički čekić... ili nađeš dvojicu s jakim želudcima, ko muhaničar, samo im osiguraš dovoljno pogonkog goriva i udri... dok sam ja malo učio kod jednog starog majstora, ujutro bi njegova žena skuhala puru za doručak. kad se najedemo pure, a on kaže: e sad bi mogli i nešto pojest, sad će žena narezat slanine i paradajiza. ne može pura držat čekić :D:
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Vrijeme da malo obnovimo lemeše, do sad su bili orginalni gore! Mi sirotinja koji nemamo za nove lemese radimo ovako! Nisam lud da dam 1000kn za nesto sta ce se brzo potrosit..
2s7t40h.jpg

209qdtd.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh