• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

klima....

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Stisnes kuplung da motor padne na lergas, to vredi samo u slucaju dok se auto vozi... ma mislil sam i ja to objasniti, ali sam odma skuzil da bu prekomplicirano...:axe:
power, rjesenje za tvoje probleme je neki servis koji odrzava i popravlja klime i nakon toga bus sve znal:!:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
meni u uputstvu od auta nigdje ne piše da se mora paliti na leru...:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
a kak onda ako je automatski mjenjač,kaj bi ga onda svaki put trebao šaltati u N.....to mi nema smisla...:scratch
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
htio je da kaze da pri minimalnom broju okretaja treba ukljucivati klimu, da se izbjegne udar na compresor i na remenicu radilice. Automaticu okretaju i tako padnu na minimum, kad pustis gas (nekima)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
A zašto bi pritiskao kvačilo pri uključivanju klime ? :scratch[/QUOTE

Krivo sam napisal.To se odnosi naravno kod palenja u vožnji.Kad je u leru naravno da ne treba. Moja greška.

Da samo se drži knjigice,ja radim u ovlaštenom servisu i mogu ti reči da se kompresori menjaju tak da ih tvornica ne uspije proizvesti!
I to su večinom baš ti kvarovi na radilici i remenici kojim je uzrok trzaj kod ukapčivanja!
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
klima za kombajn

Moja firma prodaje klime,koja klima tebi treba elektricna koja ima sve na krovu samo se spoji na struja ili sa kompresorom koji se ugradi na motor a ostalo na krov.Cjenu ti napisem sutra.

mene zanima ta s kompreorom što se ugrađiva sa remenicom, koliko ona košta i da li se kod vas kupe svi dijelovi a moje je samo da to ugradim..i koliko to otprilike košta:biggrin:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ljudi, koliko plaćate punjenje klime? Ja sam danas ostao malo iznenađen, meštar mi uzeo hiljadarkicu... U isto vrijeme je kolega došao pitati i za kombajn, rekli su mu tri tisuće kuna? Nešto mi je to puno...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kako li ga samo gule,ako je sve ispravno ne može koštati više od 250-300kn.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne ide nigdje više od 1,6kg.Mi punimo i kombajne i traktore i ima razlike u 0,1l.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer nafilana klima u Golfu V, 250 kn. Od jeseni, kad je prestala hladiti korišten je mod "econ". Majstor je rekel da na tom autu klima treba uvijek biti na modu "auto", jer da se inače može pregrijavati kompresor.
Nije mi baš jasno da bi u VW-u napravili takav propust u konstrukciji. Kompresor stalno vrti (pogonjen je remenom). Pretpostavljam da mod "econ" otvara neki bypass ventil koji sprečava komprimiranje, odnosno kompresor se vrti "na prazno".
Zakaj bi to uzrokovalo pregrijavanje kompresora? Može li netko malo pojasniti o čemu se radi i jesam li u pravu ja ili majstor?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kolicina plina jel utjece na cijenu? Nije isto jel 500 grama ili 1500.

1100 grama, plus ulje, boja i čišćenje. Bar mi je tako rečeno, nisam bio pored. Kao, plin je strašno poskupio, i otud takva cijena.
Mada, viđavam kako oglašavaju punjenje auto klima po 200-300 kuna, računao sam da će za traktor možda biti duplo skuplje, ali sam se zeznuo...
Ali dobro, klima vrijedi svake lipe, samo nek sad ne procuri!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Jučer nafilana klima u Golfu V, 250 kn. Od jeseni, kad je prestala hladiti korišten je mod "econ". Majstor je rekel da na tom autu klima treba uvijek biti na modu "auto", jer da se inače može pregrijavati kompresor.
Nije mi baš jasno da bi u VW-u napravili takav propust u konstrukciji. Kompresor stalno vrti (pogonjen je remenom). Pretpostavljam da mod "econ" otvara neki bypass ventil koji sprečava komprimiranje, odnosno kompresor se vrti "na prazno".
Zakaj bi to uzrokovalo pregrijavanje kompresora? Može li netko malo pojasniti o čemu se radi i jesam li u pravu ja ili majstor?

Imam astru sa automatskom klimom...kad je na "auto" onda radi klima i podešavaš samo temperaturu koju hoćeš. kad je na "eco" ne radi klima već imaš puhanje zraka iz okoline i grijanje.Po riječima tog tvog majstora ti bi i zimi imal upaljenu klimu i grijal bi se preko nje.... osim ako golf ima posebnu tipku za uključivanje -isključivanje kompresora(AC tipka?)
@gogo odkuda ti je došel majstor punit klimu?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima u susjednom selu čovjek s automehaničarskom radionom, i ima onaj stroj za klimu, njemu sam vozil...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Plin je poskupio dosta.barem tako se priča u "klimatiziranim" vodama..opet mislim da ima razlike od mjesta i majstora..
Meni npr uzeo u popovači majstor 400kn za punjenje i nije ništ napravio..a u petrinji uzeo 250 i detektirao propuštanje na kileru..ista količina plina,600g,boja i to je to..pa sad najbolje se raspitati prije odlaska majstoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljudi bježite od majstora koji imaju kolica s plavim i crevnim manometrom kupljena u tokiču .Ili kak radi moj fednd kupi servis klime na crnom jajetu za 50 %
Klima je malo kopleksniji sistem .

Ima tu sreče ako treba dopuniti sistem koji je iscurio nakon 2-3 godine i opet bude iscurio za toliko , to može napraviti i seoska konobarica .Usput proda priču kako se to desilo zato jer premalo koristite klimu .Klima je ko ona stvar među nogama , koristil ne koristil ona jednom krepa
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Svatko može bit majstor za nadopuniti klimu.a za nešto više treba imati iskustva.
Ja sam se osobno uvjerio i nadavao se para a klima i dalje nije radila..svaki je rekao svoje..da bi mi jedan rekao,a da nije ni pogledao,preko telefona (ja ti cijeli dan nebudem ležao pod autom za par sto kuna i tražio kvar,ako je ovak kak si mi rekao kvar je u instalaciji i najvjerovatnije modulu klime),da bi nakraju bio kiler od klime..ali eto..danas svaki k kupi vakum pumpu,manometre u tokiću kak veli puknuti i prek njuškala plin i evo ti majstora...
 

Najnoviji postovi

Na vrh