• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

klima....

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
dali neko zna di se može kupit klima za traktor il kombajn...videl sam u par navrata one na krovu kaj se ugrade....dal tog ima kod nas za kupit i ak ima dal se zna cijena....

hvala unaprijed...:D
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Moja firma prodaje klime,koja klima tebi treba elektricna koja ima sve na krovu samo se spoji na struja ili sa kompresorom koji se ugradi na motor a ostalo na krov.Cjenu ti napisem sutra.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Moja firma prodaje klime,koja klima tebi treba elektricna koja ima sve na krovu samo se spoji na struja ili sa kompresorom koji se ugradi na motor a ostalo na krov.Cjenu ti napisem sutra.

ma kolega nema na kombajnu klime...i onda se sjetim da sam videl na par traktora tak ugrađene....pa kolko dođe ta električna kaj ide na krov..:?:
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Ja sam u maju ugradjivao u dva mercedesova kamijona,vozaci to koriste kad stoje na pauzama da im nije prevruco. Poslje sa pricao sa njima uopce ih ne gase.Jednostavne su za ugraditi proreze se rupa u krovu i jedan dio ide na krov jedan jedan u kabinu i samo se spoji.
Cjenu neznam iz glave.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Cijene su ti od 12 do 22 000 kn. . . . ako te zanima za određeni model, reci pa pogledam. . . .
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Cijene su ti od 12 do 22 000 kn. . . . ako te zanima za određeni model, reci pa pogledam. . . .

isusek isusek....mrak mi je opal kad sam videl cifru:roll:....da nema jedne nule onda da...al ovo je malo preskupo za to kaj bu delala tjedan-dva u sezoni...
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Kod mene kosta nesto manje od 2000€ali sam sad vidio da nema na 12v samo 24v.

Ako hoce neko sebi sam slagati klimu to je u principu jednostavno samo se treba pridrzavati par pravila.Kada se ugradjuju polovni djelovi treba paziti da su svi otvori bili zatvoreni da ne ulazi vlaga,obavezno novi filter novo ulje u kompresor.Kada se sve sastavi treba sa dusikom ispuhati i sto je duze moguce vakummirati prije punjenja .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
zanima ne princip rada klime na autu bmw 320d , 2001 godina, o cemu se radi vec drugi put mi puca remenica na radilici koja pogoni klimu i osve ostalo, desava se ljeti kad se koristi klima, sad me zanima iszmejdu osztalog kako se ta klima ukljucuje, neswto sam vec vidio:

1.pritiskom na dugme ukljuci se el, magnet i remenica prirubi i komresor se okrece, tad osjetim da motor trzne, e sad u radu kad klima dotigne neku temp, dali se kompresor iskljuci, znaci da remenica vrti u prazno
2. dali ima veze na koji broj stavim ventilator 1,2 ,3 ili 4, u radu kmpresora, optereceneju, posto kad stavim na nulu ne svijetli lampica od klime
3, u radu , na leru kad mi klima radi osjecam da motor trza povremeno, jel to znaci da se klima uskljucuje i iskljucuje, znaci remenica na klimi dobije struju i prirubi te tako vrti kompresor ili ne vrti os sucaja od lucaja , ili traz iz drugog razloga, ali me se ucini bas kako da ukljuci kompresor.
Da napomenem klima je manualna.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
1.kompresor se ne gasi nego dalje normalno vrti
2.kad je ventilator iskopčan onda se iskopčava i komresor klime
3.najvjerojatnije trza zbog paljenja ventilatora koji hladi hladnjak klime a on vuče puno struje i time opterečuje alternator
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ok, hvala, obratit cu paznju na vent. mislio sam da stalno ukljucuje i iskljucuje pa da je to uzrok trganja remenice, ali izgleda da nije. Kako je bolje klimu ukljucivati, u radu ili prije startanja motora, i kazes da nema veze na kojoj je brzini ventilator, kompresor radi istim kapacitetom.

Pogon altelnatora je moguce da utice na kidanje remenice, trebao bih ubaciti veci akumulator onda, da kompezira.
 
Posljednje uređivanje:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Sa akumulatorom neces nista dobit a najvise obrati paznju na ventilator ako ne radi moguce da se kompresor pregrijava pa stvara veliki otpor vrtnje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
kod mene na Corsi,imam isto ručnu klimu,kada upalim klimu ventilator u kabini se automatski pali na najmanju brzinu,iako je prekidač na nuli...
neznam kako je kod tebe ali kod mene je jedan ventilator koji hladi hladnjak od motora i od klime i radi stalno bez prekida,ali koliko sam primjetio da kad uhvati temp. onda se vrti sporije..
ali u leru nisam primjetio nikakva trzanja motora,vjerovatno ima razlike od modela do modela auta...:scratch
ja klimu znam uključivati svakako i nemam problema..
 
Posljednje uređivanje:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
To ti je tak slozeno jer cemu palit klimu ako ne puse u kabinu pa ti ju elektronika automatski pali mislim na ventilator a kaj se tice remenice tu ima vise faktora od same kvalitete zamjenske pa do klime spanera alternatora nju najvise jebu vibracije pa ju razbije
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
bas sad sam promatrao zasto trza, ventilator je radio konstantno, a u radu klime se cuje da uakpaca i iskapca kompresor, cuje se da kvacilo ukapca, Znaci ipak da iskapca kompresor, ali zasto, vejrovatno kad dostigne odrdjenu temperaturu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
elektro ventilator, ali on vrti stalno bez promjena do se desavaju vibracije, i cuje se klik u predjelu kompresora
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
da on klikne,ali ne jako,vjerovatno trebaš reparirati kompresor,jer već teško vrti,kad je zadnji put punjena klima i kad je mjenjano ulje u njemu?
 
Na vrh