• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Danas sam čekao 6 sati na redu i nakraju nisam dobio!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
e sad problem kaj svi uzimaju vece kolicine nafte na kraju godine a nisu dobili dovoljno ni za pola godine,sta su ti kupovali cisti dizel ili vozili na vodu?
Ne, ova godina je specifična, najviše goriva ode na oranje, a mnogi kao i ja nisu još sve poorali..
 
O

odmahsad

Guest
plavi če i druge godine biti pod istim uvjetima kao i ove samo neiskorištena kvota za ovu godinu se nemože prenijeti u iduću pa sad dižite ako imate još na kartici i ako imate gdje jer se na benzinske dostavlja u minimalnim količinama

Ovo je jedino točno nakon hrpe gluparija koje sam uspio pročitati. Ne znam jesu li pojedinci zaista glupi ili samo namjerno šire dezinformacije.

Za one koji znaju čitati neka pogledaju:

http://www.apprrr.hr/plavo-gorivo-71.aspx

Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o primjeni Zakona o trošarinama što se odnosi na plinsko ulje obojanom plavom bojom za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi (NN78/10)

Članak 8.

»(1) Korisnik prava na potrošnju plinskog ulja obojanog plavom bojom za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi ne može odobreno, a neiskorišteno pravo iz tekuće godine koristiti u sljedećoj godini.
 
O

odmahsad

Guest
Danas sam čekao 6 sati na redu i nakraju nisam dobio!!!

A što si čekao do danas? Zašto nisi uzeo gorivo npr. u listopadu ili ranije?

Mislim da je onaj koji nije iskoristio pravo na potrošnju plavog goriva do zadnjeg dana godine, a to je danas, zapravo dobio previše prava ili dobija poticaj za zemlju koju ne obrađuje pa plavo gorivo koristi za druge namjene koje nisu u skladu sa zakonom.
 
O

odmahsad

Guest
Produljenje roka za korištenje neiskorištenih količina plavog dizela

Ove jeseni značajan dio poljoprivrednih površina bio je poplavljen u vrijeme optimalnih agrotehničkih rokova za pripremu zemljišta za sjetvu, te mnogi korisnici plavog plinskog ulja nisu mogli pravovremeno izvršiti obradu tla. Zbog toga je značajan dio odobrenih i upisanih prava na potrošnju plavog plinskog ulja u 2010. godini, u sustavu kartičnog poslovanja, ostao neiskorišten.
Da bi poljoprivrednici mogli nadoknaditi zaostatke u obradi tla, Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja predložilo je Ministarstvu financija izmjenu Pravilnika o primjeni Zakona o trošarinama što se odnosi na plinsko ulje obojano plavom bojom za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi, da se produlji rok za korištenje odobrenih, a neiskorištenih količina plavog plinskog ulja u 2010. godini do 31. siječnja 2011. godine.

Neiskorištene količine plavog plinskog ulja (plavog dizela) nadodat će se predviđenoj kvoti za 2011. godinu. Distribucija i preuzimanje od strane korisnika, moći će se vršiti od polovice siječnja 2011. godine, do kada će se stvoriti tehnički preduvjeti za isto. Stoga obavještavamo sve korisnike, da nije potrebno stvarati gužve na benzinskim postajama kako bi iskoristili kvotu za ovu godinu.

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7737

Predloženo ne znači i usvojeno. Min. financija može i odbiti prijedlog!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A što si čekao do danas? Zašto nisi uzeo gorivo npr. u listopadu ili ranije?

Mislim da je onaj koji nije iskoristio pravo na potrošnju plavog goriva do zadnjeg dana godine, a to je danas, zapravo dobio previše prava ili dobija poticaj za zemlju koju ne obrađuje pa plavo gorivo koristi za druge namjene koje nisu u skladu sa zakonom.

Zato jer sam ga dobio u zadnji tren,ove godine sam dobio ukupno 2 000 litara na 3 puta,u prolječe,na jesen i sad.
A običnog diesela sam kupio još toliko.
Meni plavog manjka i to jako,pa nemoj mislit da imam viška...
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ljudi. Našoj udruzi je na upit iz ministarstva stigao fax da se neiskorištene količine plavog dizela iz 2010 g.mogu iskoristiti do 15 sječnja 2011g.
Pozz.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
U listopadu sam prijavio se za poticaje i plavi dizel....dali netko zna kada bi to trebalo biti odobreno?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kak si se prijavil u listopadu kad je upis za poticaje od 01.03-15.05?

il si išel sam prijavit površine koje obrađuješ.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
kak si se prijavil u listopadu kad je upis za poticaje od 01.03-15.05?

il si išel sam prijavit površine koje obrađuješ.

Bilo je u narodnim novinama da se može naknadno upisati zemlja u upisnik. Sve do 31.12 lani. A ja odem 31.12 (prekjučer)da upišem 2 jutra koja sam kupio proljetos, al nisam ih prepisao dosta dugo, sad kad imam katastarski izvadak, reko ode ja to upisati, al valjda se ovome u agenciji nije dali zajebavati, samo me otpilio.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kak je ljpo bit u državnoj službi i dobivat plaču za neznanje i nerad.
meni su rekli kak sam napisal.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
To je nama naša borba dala,,,,,,,,, kad nismo sposobni za drugo,,,,:roll:
 
O

odmahsad

Guest
Zato jer sam ga dobio u zadnji tren,ove godine sam dobio ukupno 2 000 litara na 3 puta,u prolječe,na jesen i sad.
A običnog diesela sam kupio još toliko.
Meni plavog manjka i to jako,pa nemoj mislit da imam viška...
Da samo znaš čega sve meni manjka ali ne očekujem da mi baš sve država (porezni obveznici) namiri. Kako to misliš da si dobio dizel u zadnji tren?
 
O

odmahsad

Guest
Podilaženje

kak si se prijavil u listopadu kad je upis za poticaje od 01.03-15.05?

il si išel sam prijavit površine koje obrađuješ.
Na temelju članka 52. i članka 81. stavka 5. Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine« broj 83/09, 153/09 i 60/10), ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja donosi

PRAVILNIK O IZMJENI PRAVILNIKA O IZRAVNIM PLAĆANJIMA U POLJOPRIVREDI (NN106/10)Članak 1.
U Pravilniku o izravnim plaćanjima u poljoprivredi (»Narodne novine« br. 33/10 i 63/10), članak 3. stavak 8. mijenja se i glasi:

»(8) Iznimno od stavka 2. ovoga članka za 2010. godinu zahtjevi za izravna plaćanja u biljnoj proizvodnji podnose se do 15. listopada 2010. godine
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_09_106_2849.html
http://www.apprrr.hr/izravna-placanja-26.aspx


PRAVILNIK O IZMJENI PRAVILNIKA O IZRAVNIM PLAĆANJIMA U POLJOPRIVREDI (NN 141/10)

Obavještavamo Vas da je u Narodnim novinama broj 141/10. od 15.12.2010. objavljen Pravilnik o izmjeni Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi, koji stupa na snagu danom objave u Narodnim novinama, tj. 15. prosinca 2010. godine.
U Pravilniku o izravnim plaćanjima u poljoprivredi (»Narodne novine« br. 33/10, 63/10, 106/10 i 133/10), u članku 3. stavci 7. i 8. mijenjaju se i glase:
»(7) Iznimno od stavka 2. ovoga članka, za 2010. godinu zahtjevi za izravna plaćanja u stočarstvu podnose se do 31. prosinca 2010. godine.
(8) Iznimno od stavka 2. ovoga članka, za 2010. godinu zahtjevi za izravna plaćanja u biljnoj proizvodnji podnose se do 31. prosinca 2010. godine.« Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.
http://okbj.hr/obrtnicka-komora/det...vilnika_o_izravnim_plaanjima_u_poljoprivredi/

Zahtjevi se mogu podnositi tokom cijele godine. Je li to normalno?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da samo znaš čega sve meni manjka ali ne očekujem da mi baš sve država (porezni obveznici) namiri. Kako to misliš da si dobio dizel u zadnji tren?

Pa i meni puno toga manjka...
Kako to mislim? Pa tako što su mi na karticu dali još 450 litara sad krajem prosinca da smijem kupit!!!
 
O

odmahsad

Guest
Pa i meni puno toga manjka...
Kako to mislim? Pa tako što su mi na karticu dali još 450 litara sad krajem prosinca da smijem kupit!!!

Možeš li mi reći po kojem kriteriju su ti dali tih dodatnih 450 litara?
 
O

odmahsad

Guest
Plavi dizel čekaju cijelu noć!

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=135032

BRLOŠIĆ TRAŽI PRODULJENJE ROKA DO 31. SIJEČNJA
Predsjednik Udruge “Brazda”, Matija Brlošić, jučer nam je potvrdio da je zbog novonastalih okolnosti poslao poruku ministru Petru Čobankoviću. “Zbog vremenskih uvjeta ostalo je mnogo nepooranih zimskih brazda. Sada je vrijeme za taj posao, imamo novca, no na benzinske postaje stižu male količine dizela, zbog kojih kvote za ovu godinu nećemo moći iskoristiti. Zato smo poslali zahtjev novom potpredsjedniku Vlade da se rok za iskorištenje kvote plavog dizela za ovu godinu produlji bar do 31. siječnja”, najavio je Brlošić, dodajući da će njegov zahtjev prema Ministarstvu podržati ostale seljačke udruge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh