• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

K

korisnik2408

Guest
Svatko od nas poznaje nekoliko takvih. Poticaji su i radjeni za njih.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nemoraš bit najjači,več sposoban i prilagodljiv jel sutra je več prekasno. ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Bobo kaže:
Cesto mjenjaju te zakone i pravilnike, pa svake godine natocim plavog koliko imam kapaciteta kod kuce, pa da sam miran dok se oni odluce sto i kako te godine.
To i ja kažem,,,sipaš ,i nemisliš.... :supz:
Pola sveta švercuje narkotike,,, a posle nađu da je..bu sirotinju,sa kojekakvim glupostima!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nitko ne spominje da su po novom pravilniku mljekari zakinuti :twisted:
 
H

Hurlimann86

Guest
Evo kolko sam ja upučen u ovo znam da če mljekari dobiti naftu za ovu godinu po ha i nešto malo po grlu goveda.
To je sve što ja znam o ovome za sad.
 
B

Bobo

Guest
Meni po novom ispada da cu imati viska goriva... Sve njive su mi u krugu 2km od kuce i sve su u upisniku, tak da ne trosim nesto pretjerano. Bit ce i za kombajn i malcer i berac i kosilicu i bager ;)
 
K

KRESO

Guest
ja sam lani potrošio nešto više od 8000l , sad mi u novoj knjižici odobreno malo više od 10000l tak da i nije loše
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
onda znači da se mogu ovjeriti knjižice. ja sam lani zdrobio preko 25.000 litara, sad budem dobio oko 30.000 litara, valjda mi bude dosta, ako nebude, ko hoče da mu kombajniram nek sam nabavi gorivo i ja ču smanjiti cijenu kombajniranja. ili na dizel pa cijena uvečana za razliku.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
daniels kaže:
nemoraš bit najjači,več sposoban i prilagodljiv jel sutra je več prekasno. ;)

DA-tako sam i ja mislio samo sam se krivo izrazio
 
P

prapanica

Guest
da li treba ovjeriti knjižicu za potrošnju u 2009. ili ne treba pošto kažu da dolazi nova? jel mogu još kupovati gorivo na staru knjižicu bez ovjere?
 
K

Kordunas

Guest
Lani potrošio 18200 l ove godine kvota 4800 l katastrofa uz sve ostale nedaće oko cijene mlijeka poticaja sad još i ovo mislim da se kraj bliži
 
T

tbakovlj

Guest
prapanica kaže:
da li treba ovjeriti knjižicu za potrošnju u 2009. ili ne treba pošto kažu da dolazi nova? jel mogu još kupovati gorivo na staru knjižicu bez ovjere?

Staru knjižicu netreba ovjeravati, ali moraš kupiti novu i sa novom predati staru knjižicu, a ako ti treba gorivo možeš do kraja mjeseca točiti gorivo na staru knjižicu, nikako na novu, ali će ti količine goriva koje točiš u 2010 na staru knjižicu prebaciti na novu knjižicu. Rok za predaju starih sa novim knjižicama je 28.02.2010.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
mojem starom su ju sa onom buslilicom probusili i rekli da je pipa zaprta.... :?
a nis... il eurodisel po 5 kuna sa strane... ;)
il cviček..... :scratch
meni ne igra neku ulogu al ove boge seljake jos su i im i to ukinuli.... uz sve te kredite s kojima ih banke pritišću..
malo OT:
da sam ja u takvoj situaciji da nemam kak plačat a sve je ugovorima bilo dogovoreno,
ljepo kravice i pajceke otpeljal u banku pa nek oni cuvaju i hraniju.... :lol: :lol: :lol:
zamisli scenu da im u predvoje banke dopeljas kravu nek ju hraniju i nek se brinu za nju :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
.....samo da se nadodam , kravice, pajceke i ostalo na Markov trg ili pred Minis.poljop.
 
P

prapanica

Guest
Vidim da su ovdje većinom poljoprivrednici koji koriste velike količine plavog dizela (rad s traktorima ili kombajnima) zbog velikih površina svojih oranica, te im je zbog toga odobrena i velika količina mogućeg korištenja plavog dizela za 2010. npr i do 30 000 litara.
Ja ne spadam u velike poljoprivrednike, niti imam velike oranice. Ja imam maslinike, oko 400 stabala maslina,te oko 100 mladih sadnica tek posađenih maslina. Zanima me da li netko zna kolika bi bila moja odobrena kvota za 2010. što se tiče korištenja plavog dizela? U upravi za poljoprivredu kod mene non-stop je gužva ,pa još nisam pitao nadležne, niti sam nabavio novu knjižicu, pa možda netko zna izračunati aproksimativno moguću količinu?
 
D

Danci

Guest
Tko je sada tu lud!!! U cetvrtak sam bio u sobici za poljoprivredu i receno mi je slijedece.
Posto nisam bio u poticaju 2009god ne mogu dobiti vise ovjerenu knizicu. Podigo sam plantazu u prosloj godini od 7ha i u ovoj jos 10ha planiram i kakti to nema veze tj to mi nista ne olaksava za plavi disel.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nema veze bitno da su ti rekli da kupi biljege i knjizicu ,mozda si krivu kupil pa ta ne spada u tu vrstu za plavi :lol: :lol: :lol: ja sam isto kupil naznam kaj ce bit ,veli i kolega da njegov tast isto vise nema pravo na plavi,ali je napravljena dobra zaliha nadam se da ce bit dosta za ovu godinu, :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh