• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
loža,loža,nekaj sa strane eurodizla.
ni meni nedaju jel nisam lani dizal poticaje na niš.
 
N

NGBaja

Guest
Ekipa, ima li kakve mogućnosti da se ta knjižica nabavi i koristi, bez da se bavim poljoprivredom :mrgreen: Onako, za "kućnu upotrebu"? :D
 
V

VTZ

Guest
NGBaja kaže:
Ekipa, ima li kakve mogućnosti da se ta knjižica nabavi i koristi, bez da se bavim poljoprivredom :mrgreen: Onako, za "kućnu upotrebu"? :D

Baš zbog takvih zloupotreba plavog dizela, na kraju na##bu oni koji bi taj plavi dizel stvarno koristili u poljoprivredi! Problem je u onima koji na razne načine uspiju ostvariti prava na kupovinu velikih količina dizela, i onda ga dalje preprodaju drugima...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
NGBaja kaže:
Ekipa, ima li kakve mogućnosti da se ta knjižica nabavi i koristi, bez da se bavim poljoprivredom :mrgreen: Onako, za "kućnu upotrebu"? :D
evo ovak.meni daš 10ili više jutara zemlje da obrađujem a tebi niš ne plačam a ti naftu/poticaje dižeš na tu zemlju odnosno usjeve.
to nije tajna nebi bil prvi koji tak radi.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ej ljudi a kaj oni koji potroše više nek imaju na raspolaganju???ima koja kazna za prekoračenje ili??
 
N

NGBaja

Guest
VTZ kaže:
NGBaja kaže:
Ekipa, ima li kakve mogućnosti da se ta knjižica nabavi i koristi, bez da se bavim poljoprivredom :mrgreen: Onako, za "kućnu upotrebu"? :D

Baš zbog takvih zloupotreba plavog dizela, na kraju na##bu oni koji bi taj plavi dizel stvarno koristili u poljoprivredi! Problem je u onima koji na razne načine uspiju ostvariti prava na kupovinu velikih količina dizela, i onda ga dalje preprodaju drugima...

Uvijek se može naći veza da se dođe do plavog, sami poljoprivrednici prodaju plavu sa knjižice, pogotovo ako imaju više nego što mogu potrošiti.
Meni to ne treba za preprodaju, nego za strojeve.
evo ovak.meni daš 10ili više jutara zemlje da obrađujem a tebi niš ne plačam a ti naftu/poticaje dižeš na tu zemlju odnosno usjeve.
to nije tajna nebi bil prvi koji tak radi.

Nemam ja toliko zemlje :D Imam nekih cca 2 jutra koji su za obradu, ovo ostalo nije.
 
P

prapanica

Guest
prije se govorilo da će se uvesti tzv. smart-kartice, ali se izgleda odustao od toga, vjerojatno preskupo.
 
K

korisnik2408

Guest
Nisu uspjeli napraviti smart-karticu, mogli bi napraviti fool-kartica s obzirom na ekipu koja smislja ove stvari.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro su izbalansirane kvote. Samo da li mi dobro izbalansiramno kilowate snage za potrebne površine. Meni osim obrade tla ostane za navodnjavanje i za manji dizel agregat. Jedino bi mi falilio za grijanje plastenika, ne znam da li tu ide neka drukčija kvota?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Aj da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje. Naime, dobio sam novu knjizicu i broj koji mi je namjenjen. E sad, to mi je dosta mozda za moje potrebe i zemlju ali mi nije dosta za 2 kombajna i repnog kombajna s kojim radim usluge. Znaci nemam ni kap plavog diesela u autu ili bilo cemu sta nije poljoprivredni stroj ali mi jednostavno ovo nije dosta i za usluge a diesel je preskup. Koje su mi opcije ? Jer dosad se sipalo koliko hoces na knjizicu, vidim po napisima, ali sad kad pise broj litara oni na benzinskoj mi moraju svaki puta odbit koliko naspem.

1.) Sta riskiram KAD/AKO nadjem pumpu gdje cu uredno sipat ali mi nece upisat u knjzicu ? Jel mogu oni i da li ce to netko ic kontrolirat ? Jer mogu izgubit knjizicu kao i dosad X puta sto se desilo pa uzmem novu ? A oni ne znaju koliko sam nasuo prije nego ju izgubim, a ne znam ni ja.

2.) Kolika je kazna za to ako dodje do toga ? Zatvor, novcana kazna, zabrana plavog diesela u nekom razdoblju ?

3.) Jel imam ja pravo za neke vece kolicine posto imam svake godine dosta posla za vrsaj koji je uredno preko racuna obavljen ? Tu ne mislim na sebe nego na sve koji se bave uslugama kombajniranja.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
SteveO kaže:
Aj da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje. Naime, dobio sam novu knjizicu i broj koji mi je namjenjen. E sad, to mi je dosta mozda za moje potrebe i zemlju ali mi nije dosta za 2 kombajna i repnog kombajna s kojim radim usluge. Znaci nemam ni kap plavog diesela u autu ili bilo cemu sta nije poljoprivredni stroj ali mi jednostavno ovo nije dosta i za usluge a diesel je preskup. Koje su mi opcije ? Jer dosad se sipalo koliko hoces na knjizicu, vidim po napisima, ali sad kad pise broj litara oni na benzinskoj mi moraju svaki puta odbit koliko naspem.

1.) Sta riskiram KAD/AKO nadjem pumpu gdje cu uredno sipat ali mi nece upisat u knjzicu ? Jel mogu oni i da li ce to netko ic kontrolirat ? Jer mogu izgubit knjizicu kao i dosad X puta sto se desilo pa uzmem novu ? A oni ne znaju koliko sam nasuo prije nego ju izgubim, a ne znam ni ja.

2.) Kolika je kazna za to ako dodje do toga ? Zatvor, novcana kazna, zabrana plavog diesela u nekom razdoblju ?

3.) Jel imam ja pravo za neke vece kolicine posto imam svake godine dosta posla za vrsaj koji je uredno preko racuna obavljen ?

plavi dizel ti se odobrava sa vlastite potrebe a ne da ides okolo zaradjivat,za to koristis euro dizel ili kako se vec snajdes .
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Nazalost ni blizu nisi odgovorio na moja pitanja, pa cekam nekog sa egzaktnim odgovorima na upite :) Jer i sa tim zaradjivanjem na njivama ja ne koristim ceste i autoceste koje se debelo naplacuju iz cijene EuroDiesela.

Pozz
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
To mi je zadnja opcija jer je loza jako nekvalitetna i puna vode ovdje. A ipak sam sretniji i sto se tice policije i mene da mi je plavi u svim strojevima... :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
SteveO kaže:
Nazalost ni blizu nisi odgovorio na moja pitanja, pa cekam nekog sa egzaktnim odgovorima na upite :) Jer i sa tim zaradjivanjem na njivama ja ne koristim ceste i autoceste koje se debelo naplacuju iz cijene EuroDiesela.

Pozz

nije bitno jel koristis ceste ili autoceste to ne spada u tvoj dio posla na gospodarstvu,a ako ti mislis da spada onda ok :scratch
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
SteveO kaže:
Nazalost ni blizu nisi odgovorio na moja pitanja, pa cekam nekog sa egzaktnim odgovorima na upite :) Jer i sa tim zaradjivanjem na njivama ja ne koristim ceste i autoceste koje se debelo naplacuju iz cijene EuroDiesela.

Pozz
ali radiš na crno i time varaš državu,ne plačaš pdv i nemaš prijavljenu firmu,a plavi je samo za vlastite potrebe poljoprivrednika a ne da ti njime izkombajniraš pol slavonije koristeči gorivo koje država sufinancira,da se nadovežem i ribarima bi opče ukinul plavi disel.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Sta radim na crno ako im ispostavim racun sa PDVom ? Znaci ako netko ima 10 jutara zemlje i 3 kombajna i zivi pretezno od kombajniranja jer nema vise zemlje za kupit taj nije poljoprivrednik ? Isto kao sto firma koja ima kamione ne koristi njih za svoje potrebe ako vozi nekom drugom i naplacuje to uredno sa racunom...svasta... Aj da ne skrecemo s teme, pitanja nisu vezana uz moralna ponasanja nego uz knjizicu i kazne itd.

Pozz
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
SteveO kaže:
Sta radim na crno ako im ispostavim racun sa PDVom ? Znaci ako netko ima 10 jutara zemlje i 3 kombajna i zivi pretezno od kombajniranja jer nema vise zemlje za kupit taj nije poljoprivrednik ? Isto kao sto firma koja ima kamione ne koristi njih za svoje potrebe ako vozi nekom drugom i naplacuje to uredno sa racunom...svasta... Aj da ne skrecemo s teme, pitanja nisu vezana uz moralna ponasanja nego uz knjizicu i kazne itd.

Pozz
da ali ne toče plavi dizel u kamijone
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
SteveO kaže:
Sta radim na crno ako im ispostavim racun sa PDVom ? Znaci ako netko ima 10 jutara zemlje i 3 kombajna i zivi pretezno od kombajniranja jer nema vise zemlje za kupit taj nije poljoprivrednik ?
10 jutara i 3 kombanja ti trebaju za kombanjiranje?
ti radiš uslužnu djelatnost tim kombanjima a ne samo sebi.a to točiš eurodisel a ne plavi.

isto kak i meni opče nedaju jel ne tražim poticaje a obrađujem oko 10 jutara a na večinu zemlje ni nemogu dodit poticaje ni da oču.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Pobogu jel ti uopce znas od cega se sastoji cijena goriva ? Zašto bi netko plaćao izgradnju cesti i autocesti ako ih ne koristi ? Naravno da kamion dere sve ceste i zato ne ide na plavu naftu, kombajni prakticki ne idu po cesti kao ni traktori i zato je tu plava nafta u kojoj nema komponente za izgradnju i odrzavanje cesti itd. nego samo PDV. Ina dobije pola od cijene. Ne mogu sad nac tocan podatak u detalj kome ide koliko ali evo ti nesta sto sam nasao nabrzaka:

"Od 8,30 kuna, koliko iznosi litra eurosupera 95, u državni proračun se uplaćuje 1,65 kn kroz trošarinu, 60 lipa ide državnoj tvrtki Hrvatske ceste, 60 lipa ide državnoj tvrtki Hrvatske autoceste, 11,6 lipa ide državnoj agenciji za obvezne zalihe, i na kraju u državni proračun ide još i 1,50 kn od PDV.Ukupno direktno davanje državi iznosi 4,46 kn po litri eurosupera 95"

"Za svaku litru prodanog goriva država u ukupnoj tržišnoj cijeni sudjeluje s 51 posto, a trošarine od 1,65 kuna po litri su fiksne kao što je fiksna i naknada za gradnju cesta i autocesta u iznosu 1,20 kuna te 11,6 lipa koliko se izdvaja za robne zalihe. Pritom iznos PDV-a ovisi o osnovnoj cijeni goriva, dakle, skupljim gorivom povećava se i porezni prihod."

Ja bi dao poljoprivrednicima koliko hoce plave nafte al bi im slao kontrole kuci svaki mjesec dana i kaznio sa 50 000 kn ako se nadje plavo gorivo u autu i to je to. Al opet to ne odgovara nekome ko vozi auto na plavu al ja to ne radim...

Ajmo sad ontopic ako ima netko jer ovo ne vodi nikud.. :(
 
Na vrh